Reklama

Stále neproběhla žádost o ruku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 20:01
Stále neproběhla žádost o ruku

Ahoj všem, předem se omlouvám za anonym. Věc se má tak - zhruba před rokem jsem zjistila, že jsem těhotná, s partnerem jsme v tu dobu spolu byli tři roky, oba jsme po prvotním šoku měli opravdu velkou radost. To mi přítel řekl, že si mě chce určitě vzít, abych to věděla, a že si mě vezme, až se malé narodí. Proto jsme taky malé dali příjmení po něm, když se tedy pak vezmeme…Jak se blížil termín porodu, už to bylo, že se vezmeme tak za dva tři roky, až se “z toho vyhrabem” (podotýkám že z finanční stránky se nemáme vyhrabávat z čeho…). Na začátku listopadu, asi dva týdny po porodu, nenápadně zjišťoval jakou mám velikost prstýnku. Čekala jsem, že to přijde. Jeden večer ke mě přišel, klekl si, vyslovil se s díkem, že jsem mu porodila nádherné dítě a že je za to moc vděčný a šťastný a že mi dává tedy tento prstýnek jako “díky” a že je to prstýnek “předzásnubní” (ještě měl tvar kytary, protože je muzikant, tak abych ho prý měla stále na očích) - prý abych si nemyslela, že si mě nechce vzít, ale že se někdy dočkám…takže to zase nic. Pak jsem třeba očekávala žádost na Vánoce, narozeniny, teď čekám na Valentýna…stále nic a nic. A to o tom často mluvíme, ví, že je pro mě svatba moc důležitá. Ale vždy to skončí větou “neboj, někdy se dočkáš.” Připadám si docela zrazená a nedoceněná. Porodím mu dítě a dočkám se pouze prstýnku s kytarou. Čekám na plané sliby už rok. Jak dlouho mám ještě čekat a stále se spokojovat s větou “neboj, někdy se dočkáš?”…Z.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67210 příspěvků 04.02.18 20:05

Jo, klasika. Neměla jsi dítěti dávat příjmením po něm, jen tě uchlácholil, abys náhodnou neprosazovala příjmení po sobě. Když byste se vzali, dítěti by se velmi jednoduše změnilo příjmení o rodičích. A předzásnubní prstýnek, ty jo, to je síla. Zahrál to s tebou dobře. Nedivím se ti, že si přijdeš zrazená.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8080 příspěvků 04.02.18 20:05

Proto jsem jasně řekla, že nejdřív svatba potom děti.

Pokud tě uklidím, kamarádka se dočkala prstýnku až ke 30. narozeninám a to stihla příteli předtím porodit 2 děti :D a předtím spolu byli 7 let :)

neila
Extra třída :D 10222 příspěvků 04.02.18 20:05

Řekni mu to, otevřeně. Jak to cítíš a jak si to představuješ ;) Chlap z náznaků nic nepozná. Tomu musíš věci formulovat zcela jasně a srozumitelně.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2301 příspěvků 04.02.18 20:06

NJ, asi moc tlačíš na pilu. Kámoška takhle čeká už od narození první, tj. 7 let.. Ta už to teda vzdala. Jo, kdybys dala příjmení po sobě, to by byly fofry, to byste se stihli vzít možná ještě předtím, než by to na tobě začalo bejt vidět. Smutná realita.

nostress
Extra třída :D 13225 příspěvků 04.02.18 20:07
@Anonymní píše:
Ahoj všem, předem se omlouvám za anonym. Věc se má tak - zhruba před rokem jsem zjistila, že jsem těhotná, s partnerem jsme v tu dobu spolu byli tři roky, oba jsme po prvotním šoku měli opravdu velkou radost. To mi přítel řekl, že si mě chce určitě vzít, abych to věděla, a že si mě vezme, až se malé narodí. Proto jsme taky malé dali příjmení po něm, když se tedy pak vezmeme…Jak se blížil termín porodu, už to bylo, že se vezmeme tak za dva tři roky, až se “z toho vyhrabem” (podotýkám že z finanční stránky se nemáme vyhrabávat z čeho…). Na začátku listopadu, asi dva týdny po porodu, nenápadně zjišťoval jakou mám velikost prstýnku. Čekala jsem, že to přijde. Jeden večer ke mě přišel, klekl si, vyslovil se s díkem, že jsem mu porodila nádherné dítě a že je za to moc vděčný a šťastný a že mi dává tedy tento prstýnek jako “díky” a že je to prstýnek “předzásnubní” (ještě měl tvar kytary, protože je muzikant, tak abych ho prý měla stále na očích) - prý abych si nemyslela, že si mě nechce vzít, ale že se někdy dočkám…takže to zase nic. Pak jsem třeba očekávala žádost na Vánoce, narozeniny, teď čekám na Valentýna…stále nic a nic. A to o tom často mluvíme, ví, že je pro mě svatba moc důležitá. Ale vždy to skončí větou “neboj, někdy se dočkáš.” Připadám si docela zrazená a nedoceněná. Porodím mu dítě a dočkám se pouze prstýnku s kytarou. Čekám na plané sliby už rok. Jak dlouho mám ještě čekat a stále se spokojovat s větou “neboj, někdy se dočkáš?”…Z.

Právě proto jsem já kdysi manželovi řekla, že děti budu rodit až do manželství. Ani jsem s ním nebydlela do té doby, než mě požádal o ruku. Všechno by mělo mít svůj řád.

unuděná
Kelišová 5450 příspěvků 1 inzerát 04.02.18 20:09

Jeee, ten je bozi :hug: Hele, nedelala bych si hlavu, vsak ti dal jasne najevo pred par mesici, ze te pozada na ostro.taky jsem takhle netrpelive cekala na zadost, na ktere jsme byli domluveni (teda domluveni jsme priblizne byli na terminu, svatby).Byla jsem zklamana a i nastvana na vyroci, narozky, vanoce, silvestr..a ve vysledku me jen chtel prekvapit necim originalnim a velkolepejsim, nez pokleknutim u narozeninoveho dortu ;) nebud netrpeliva a. uvidis, ze se dockas ;)

cecetka
Kelišová 7236 příspěvků 04.02.18 20:09

Pokud s nim chces zit, tak muzes cekat az do smrti. Chapu, ze te to mrzi, ze te jeste o ruku nepozadal. Zijete spolu, mate spolu dite, chcete i dale spolu zit, mluvite o svatbe nekdy v bzdoucnu. Tak ho o ruku pozadej ty. Treba ted na Valentyna :kytka: To ti sice svatbu taky nezaruci, ale presunes se ze stavu svobodna do stavu zasnoubena.

terinka4444
Hvězda diskuse 67210 příspěvků 04.02.18 20:10

Moje sousedka mu porodila první dceru, to se nechtěl ženit. Prý se bude ženit, až po druhém dítěti. Tak měli po třech letech druhé dítě. To bylo rozhlašování, že tedy pak si ji vezme. Mezi všemi, mezi kamarády, rodinou, to se chvástal. No a po druhém porodu najednou ticho po pěšině. Stále se jich ptali, ona si připadala hloupě a zrazeně, byla centrem posměšků. Nevzal si ji.

unuděná
Kelišová 5450 příspěvků 1 inzerát 04.02.18 20:10

Na me to tedy z popisu fakt nepusobi jako clovek, co z toho chce vycouvat :think:

jita22
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 3 inzeráty 04.02.18 20:11

Rekla bych mu asi rovnou, ze uz te nebavi cekat na zadost o ruku, ale chtela bys v lete svatbu.At s tebou vybere datum a misto.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 04.02.18 20:12

Termín “předzásnubní prstýnek” je výsměch… Moc neporadím, asi bych netlačila na pilu a spíš přemýšlela, jestli bych si vůbec vzala muže, co není ochoten vstoupit do manželství s matkou svého dítěte (zvlášť, když nasliboval hory doly).

Příspěvek upraven 04.02.18 v 20:14

axelina
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 3 inzeráty 04.02.18 20:13
@Anonymní píše:

a budeš mít dobrý pocit z toho když ho do té svatby dotlačíš? zřejmě to pro něj není duležite nebo si Tě prostě vzít nechce. Jasně mohl to říct už při seznámení že třeba se nechce ženit. Ale ted je situace takováhle a tak ji přijmi. Já jakmile zjistím že jsem do něčeho tlačená tak natruc udělám opak… možná je tvuj přítel stejný případ :-)

hospodki
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 04.02.18 20:14

Az by za mnou s necim prisel, tak bych taky rekla ´neboj jednou se dockas´… Ja svemu rikala, ze deti se rodi po svatbe a kdyz jsem mu na jare rikala, ze se na podzim zacneme snazit a ze nejsem nejmladsi, tak uz to mel zaty roky zpracovane :)
add. v breznu prisel s prstynkem, za mesic a pul mame svatbu a za 3,5 se nam narodi mimco

jinak, taky jsem pro mu to rict narovinu. Ze jsi nikdy necekala, ze budes svobodna matka a pak uz bych o tom vubec nemluvila, oni si to musi sami prechroustat v hlave bez natlaku

Příspěvek upraven 04.02.18 v 20:17

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 04.02.18 20:16

Muj muz rika, ze svobodnou matku by si nevzal :mrgreen: a to je padny duvod, vzit se pred porodem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >