Stále odvolává rozvod - jak dlouho to může trvat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 09:09
Stále se odvolajici rozvod

Zdravím.. Prosím Vás, chci se zeptat. Včera jsme měli první stání, soudce řekl, že rozvod se rozvádí, ale manželka si nechala lhůtu na odvolání. Dnes ráno mi psala, že se bude odvolávat tak dlouho, dokud bude moct. Samozřejmě jde o peníze, platím na ní 5 500Kc a rozvodem to zaniká. Jak může takový rozvod trvat? Kolikrát se může odvolat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ou
Kelišová 5190 příspěvků 17.04.18 09:15

Několikrát, ale po zamítnutí prvního odvolání bude rozvod právoplatný a teprve kdyby ho nějaká vyšší instantce zrušila (což je nepravděpodobné), tak by se to řešilo.

Ale spíš - těch 5500 Kč platíte na základě nějaké podepsané smlouvy či rozsudku a nebo je to prostě jen vaše dohoda?

jinak pokud jde vaše ex-manželka po penězích, je prozíravější to řeišt s právníkem, než na internetu. A je potřeba to řešit s dražším a chytřejším právníkem, než má ona.

pikola
Neúnavná pisatelka 19312 příspěvků 17.04.18 09:19

A co na ní platíš jako manželku? :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 09:19

@Ou Chápu to dobře, že když se odvolá a soudce to poprvé zamítne, tak budeme rozvedený? Právníka mám, dobrého, ona nemá žádného, je chytrá sama o sobě. Ty peníze jsou alimenty na nerozvedou manželku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 09:20

@pikola Mám mnohonásobně vyšší plat, proto. Chtěla stejnou životní úroveň.

sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 17.04.18 09:20

Spíš bych řešila, jak se s ní domluvit mimosoudně, aby byla spokojená. Pokud Vás například podvedla a rozvod jde z její strany, tak bych asi bojovala. Pokud máte větší podíl na rozpadu manželství Vy, snažila bych se s ní domluvit. Protože jsou to jenom prachy a tahat se po soudech je hrůza. Jsou důležitější věci - zdraví, vztahy apod. 5500 měsíčně není tak moc. Soudy Vás budou stát čas a energii. Stojí Vám to za to?

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 17.04.18 09:21

Ahoj,
no gratuluji, vítej v klubu mužů, které jejich ženy odmítaly pustit :-) S tou částkou jsi na tom ještě dobře.
Stání u krajského soudu počítej že bude tak za měsíc, dva. Místo samosoudkyně bude soudkyně a dva přísedící soudci. Výpovědi by se neměli opakovat, vše je ve spise z jednání o okresního soudu, ale počítej, že budou padat doplňující dotazy ze strany soudkyně.
Pokud žena jen provede odvolání a neučiní za dobu mezi soudy žádný pokus pro obnovu funkce manželství, tak to budou soudci (v praxi počítej se třemi soudkyněmi) brát jako účelové oddalování rozvodu.
Rozsudek vynesou hned, po nabytí právní moci opět lhůta 14 dní, ale tím už to fakt bude na 99% končit. Další odvolání by museo znamenat nějaké vnesení zásadních nových informací, u záležitosti rozvodu v podstatě vyloučeno. Počítej, že tak čtvrt roku, pokud není soud přetíený, a bude hotovo.
Jinak soud samozřejmě může určit vyživovací povinnost, vyrovnání atd., pokud se odvolala i kvůli tomu.

Příspěvek upraven 17.04.18 v 09:23

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 17.04.18 09:22
@Anonymní píše:
@Ou Chápu to dobře, že když se odvolá a soudce to poprvé zamítne, tak budeme rozvedený? Právníka mám, dobrého, ona nemá žádného, je chytrá sama o sobě. Ty peníze jsou alimenty na nerozvedou manželku.

Ne, nejste rozvedení, dokud nenabyde právní moci. A pokud se odvolá, tak to právní moci nenabyde. To by ti ale měl vysvětlit právník.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 09:30

Snažil jsem se s ní domluvit, ale ona semnou vůbec nekomunikuje, neodpovídá na SMS, nic prostě. Vidíme se jen na soudech. Je to těžký. Rozvod jsem podal já, odešel jsem od ní, protože mě neustále kontrolovala lezla do telefonu, dělala zarlivé scény i když neměla důvod… Tři roky se řešili děti, a teď ten rozvod a já už jsem z toho unavený.. Chtěl bych mít všechno zasebou.

jezz1e
Kecalka 289 příspěvků 17.04.18 09:34

Pokud máte rozsudek soudu prvního stupně a manželka se odvolá, půjde to k odvolacímu soudu a ten rozhodnutí potvrdí, budete doručením toho druhého rozsudku pravomocně rozvedeni. Leda by odvolací soud rozsudek soudu prvního stupně zrušil a vrátil to zpět soudu 1. stupbě, pak by řízení běželo znovu.

sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 17.04.18 09:56
@Anonymní píše:
Snažil jsem se s ní domluvit, ale ona semnou vůbec nekomunikuje, neodpovídá na SMS, nic prostě. Vidíme se jen na soudech. Je to těžký. Rozvod jsem podal já, odešel jsem od ní, protože mě neustále kontrolovala lezla do telefonu, dělala zarlivé scény i když neměla důvod… Tři roky se řešili děti, a teď ten rozvod a já už jsem z toho unavený.. Chtěl bych mít všechno zasebou.

Je mi to líto. Můžete zkusit jí ještě oslovit, že se chcete mimosoudně vyrovnat, ať už je to celé za Vámi. Třeba přes mediátora.

káťa
Extra třída :D 13084 příspěvků 17.04.18 10:02

A pomůžete si vůbec, zakladateli??? Vždyť po rozvodu vás může žalovat o výživné na rozvedeného manžela…
které je za tím samým účelem - aby ten, který je na tom výrazně lépe, dorovnával tu životní úroveň tomu, který si rozvodem pohorší…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 10:03

@káťa Právník mi řekl, že ona by musela prokázat že je neschopná živit se sama. Tam už nejde o stejnou životní úroveň.

káťa
Extra třída :D 13084 příspěvků 17.04.18 10:16
@Anonymní píše:
@káťa Právník mi řekl, že ona by musela prokázat že je neschopná živit se sama. Tam už nejde o stejnou životní úroveň.

Aha, to jsem nevěděla. Já ho kdysi měla (rozváděli jsme se v roce věku dcerky), ale je pravda, že jen do skončení rd, po návratu do práce (měla jsem větší plat než ex) mi to skončilo.
Ale vím, že to tady často muži píší, že to výživné rozvedeným manželkám jim bylo soudy určeno a platí je…

sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 17.04.18 10:16
@Anonymní píše:

A je schopná se zivit sama? Nemáte malé děti třeba na malém městě, kde nejsou zkrácené úvazky?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >