Stále se opakující febrilní křeče

5.4.16 15:40

Stále se opakující febrilní křeče

Ahoj, píši sem, zda tady nebude někdo se stejnou zkušeností. Včera mě se synem (21 měsíců) propustili z nemocnic po 4.atace febrilnich křečí. První 8/2015, pak 12/2015, 1/2016 a teď znovu. Scénář vždy stejný. Rychlé stoupne teplota( někdy ani nepostřehneme, že nějakou má),oči v sloup, napne se, bezvědomí a začne křečovat. Záchranka, nemocnice. Vždy z toho vyjde nějaké virové onemocnění. Pak už se křeče znovu neopakují. Máme vyšetření neurologem a EEG. Již dvakrát. V podstatě nám řekli, že se s tím máme naučit žít. Při teplotě dávat ihned diazepam tablety, při záchvatu rektalne, tak jak to děláme. Nějak se ale neumím smířit s tím, ze nás to bude pronásledovat. Navíc takto časté a při každé teplotě to prý není obvyklé. A co když u něj někdy nebudu? Že bude třeba spát? Máte někdo zkušenost s takhle často se objevujicima febrilkama? Pripadne radu? Nějaká alternativní léčba? Nebudu sedet s rukama v klíně a čekat, zda to zase nepřijde. Teď jsem na kontaktovala Mudr. Elekovou na detox organismu po očkovacích látkách. Bohužel první záchvat přišel po očkování pár dní. Nechci to s tím spojovat, ale je možné, že to spolu souvisí? Díky za každou radu. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27346
5.4.16 15:46

Měli jsme to kdysi u syna. Trvalo to pár let a nedalo se s tím celkem nic dělat. Prostě jsme ho hlídali, jakmile měl teploty, a stačilo málo, dávali jsme preventivně léky. A jinak se nám opravdu moc osvědčil studený zábal. Dokonce při tom prvním se díky studenému vzduchu - měli jsme do nemocnice pěšky tryskem pět minut, manžel letěl bosý v pyžamu a já za ním na kole s oblečením - probral hned po příchodu do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.16 16:04

A kolikrát ten záchvat měl a v jakém časovém rozmezí? Kdy naposledy? A bylo to při každé teplotě? Děkuji moc. Jsme bezradní a zajímá nás každý poznatek a zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
5.4.16 17:12

@gravityoflove Po očku to klidně být může. Kamarádky kluk taky trpí na vyoký horečky, febrilní křeče měl snad jenom jednou. na EEG mu našli epi ložiska. Záchvaty něštěstí nemá. My máme s očkem taky dost špatný zkušenosti, pravděpodobně nám odstartovalo poruchu řeči, vývojovou dysfázii. Momentálně na detox zkoušíme kapky od Joalisu Deimun aktiv. A snad to i pomáhá, za poslední měsíc se hodně rozpovídala a celkově se hodně posunula. U vás na EEG něco našli? Já se tam teprve chystám, psycholožka nám to zormluvila, že to není potřeba, že jí tam nic nenajdou. jenomže v šesti letech by nás mělo čekat další očkování a já se toho neskutečně bojím. Pokud by se tam něco objevilo, tak jí to očko prostě nedám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
5.4.16 17:31

@gravityoflove u staršího jsem zažila - přesný časový rozestup Ti nepovím, ale při náznaku teploty hned diazepan a modlit se.. měl to 4× v jednom roce, od té doby klid :think: u něj nenašli nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
5.4.16 18:08

Syn je mel trikrat. Prvni par dni po posledni davce hexavakciny. Nejak to zvladame. EEG je ciste, lumbalni punkci jsem odmitla. Muj „strasak“ jsou strevni chripky, kdy syn neudrzi ani diazepam, ani leky od teploty… Takze spital. Musim rict, ze cim je syn starsi, tim delsi „nabeh“ na teplotu tam je. Jako prcek mel ctyricet, nez jsem se podivala zleva do prava. Samozrejme, ze u kazde pitome virozy se mi trepou ruce.. Ale nejak to davame. Tuk tuk tuk. Reknu ti, co mi rekl primar na detskem - kazdy den jste blize uplnemu vyleceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama