Stále se opakující ječné zrno

9330
26.8.13 19:47

stále se opakující ječné zrno

Mé osmileté dceři se minimálně jednou za měsíc udělá ječné zrno, stále na stejném oku, ale většinou na jiném místě. Nevíte někdo, jestli tomu lze předejít?? Nebo prostě musíme doufat, že to jednou přejde. Mohou jí chybět nějaké vitamíny, nebo něco takového. Na očním jsme byli a vlastně žádný výsledek. Je to opravdu nepříjemné a v prvotní fázi i dost bolestivé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

336
26.8.13 19:54

@Natyna To jí chybí vitamín B, můj táta si dá půl kostky čerstvých kvasnic (ano, je to hnusné :) a druhý den je to pryč. Možná kdyby to malá brala jako prevenci.. Možná by taky z těch kvasnic šlo něco uvařit, aby to do sebe dostala. Třeba polívka, ale nevím, zdali jakákoli vyšší teplota ty živé kultury nezničí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9330
26.8.13 19:57

Tak to nevím, jestli do ní dostanu :nevim: zkusím najít nějakou pomazánku, ale tam se ty kvasnice asi taky tepelně upravují…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kukuku
26.8.13 20:04

Hm, tak já u dvouleťáka vyzkoušela všechny možné babské rady a nakonec pomohli na očním - na 14 dní mastička (kombinace antibiotik a kortikoidu :( )

• Nahlásit
  • Citovat
336
26.8.13 20:06

@Natyna jo no vidíš, pomazánka :D To mě nenapadlo. Tam se myslím tep. neupravují.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9330
26.8.13 20:09
@kukuku píše:
Hm, tak já u dvouleťáka vyzkoušela všechny možné babské rady a nakonec pomohli na očním - na 14 dní mastička (kombinace antibiotik a kortikoidu :( )

nám řekl dr. na očním, že to odezní a to jsem mu jasně říkala, že ho má během dvou měsíců už potřetí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
26.8.13 20:47

@Natyna celkove - oslabena imunita. Jakkoliv posilit. Hlavne to Bcko. Nejedla by Pangamin?
Vyhybat se pruvanu, vetru, chladu. Jecne zrno zahrivat.
Dcerka by uz mohla vydrzet prilozit teple uvarene vejce. Ne horke, aby ji to nepopalilo, ale dat do satku, privazat, treba na spani. Nechat jen dokud je teple.
Jinak hodne rychle ulevujici jsou vyplachy, vykapavani z kvetu chrpy (bylina, da se koupit v bylinne lekarne i na netu). Zalit kavovou lzicku troskou varici vody, vyluhovat, precedit pres vatu, vykapavat nebo omyvat nebo prilozit jeste teplym roztokem. Pokazde uvarit cerstvou. Vaticku menit. Ne, abys po vymyti oka ji znovu ponorila do roztoku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kukuku
26.8.13 20:50

Fakt? To je mi líto, že nepomohli. My už máme dva měsíce klid, ale bylo to ve stavu, kdy jedno prasklo a za dva dny bylo další! Ale nemůžu si vzpomenout na název mastičky. Nebyla jsem nadšená, asi to byl dryák, ale zabralo. Pokusím se po ní podívat a napíšu název, třeba by to mohla napsat dětská.

• Nahlásit
  • Citovat
9330
26.8.13 21:02

Holky jste moc hodný, děkuju, snad něco zabere dlouhodobě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15887
26.8.13 23:40

Náš malý má taky ječné zrno, dostal na to Opthalmoframycoin, mazala jsem pár dní 2× denně, začalo to mizet, tak jsem vysadila, ale pak se to objevilo znovu, mastičku jsem zrovna u sebe neměla, byli jsme 3 týdny pryč, tak to rostlo až to prasklo (naštěstí malého to vůbec nebolelo, nezavazelo mu to, prostě o tom snad ani nevěděl). Ale teď už tam zas cosi má, jako na potvoru ale nevím, kam jsem tu mast založila, takže musím pohledat, nebo si zajít k dr. aby mi ji zas napsala. Normálně nejsem nadšený uživatel kdejakých léků a mastí, ale s těma očima je to na prd, radši ať to má co nejrychleji zhojené. Možná zkusím ten tip s chrpou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
27.8.13 10:57

@Natyna mě pomáhá obyčejný odvar z heřmánku. Když mě začne pálit oko, uvařím heřmánek nebo heřmánkový čaj, dám na oko a maximálně do dvou dnů je po zrnu. Ani se nezačne zvětšovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kukuku
27.8.13 12:41

Našla jsem tu mastičku. Je to Maxitrol. Ale jak jsem psala, u nás to zrno bylo pořád. Prasklo a za den opět :-( Dělá se i v kapkách. Opthalmo Framycoin nám vůbec nepomáhal a to jsme ho mazali i po vymizení. S heřmánkem bych byla opatrná, je to silný alergen. Máme celé prázdniny pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
9330
27.8.13 19:56
@kukuku píše:
Našla jsem tu mastičku. Je to Maxitrol. Ale jak jsem psala, u nás to zrno bylo pořád. Prasklo a za den opět :-( Dělá se i v kapkách. Opthalmo Framycoin nám vůbec nepomáhal a to jsme ho mazali i po vymizení. S heřmánkem bych byla opatrná, je to silný alergen. Máme celé prázdniny pokoj.

ta mastička je ale asi na předpis :think: zkusím se zeptat dr. na dětském…očař je takový morous :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
27.8.13 21:32

@locika to zni hruzostrasne. At se vam to brzo zhoji. Chrpa je obecne dobra na vsechny zanety oci, i preventivne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kukuku
27.8.13 21:48

Dostali jsme na ni předpis. Ani ten Opthalmoframycoin jste nezkoušeli? U nás to byla první volba u pediatry. Protože nezabral, poslala nás na oční. Tam jsme dostali tu další mastičku a ta zabrala. Od té doby je klid.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama