Stále se opakující mykóza, candida

Anonymní
28.8.20 16:54

Stále se opakující mykoza / candida

Zdravím,

Chci se zeptat přítomných dam na nějaké tipy, triky rady jak se zbavit navždy s kvasinkovou infekcí / mykozou / candidou. Píši zde v pozici muže, místo přítelkyně :)

Jsme „mladý“ pár lehce po dvacítce. Spolu jsme asi 3/4 roku s tím, že jsme měli zdravý sexuální apetit první 2 měsíce na začátku. :lol:
Přítelkyně hned po té začala mi klasické problémy co se týkají infekce tam dole (výtok, svědění) a já jako muž jsem měl to samé (zarudlý žalud, penis atd.). Přisoudili jsme to k tomu, že jsme si užívali kde se dalo a nedodržovali moc hygienu. Koupili si léčbu, která je v lékárně běžně k dostání - Canesten, Klotrymazol a přítelkyně nějaké „bonpari“ tam dolů atd. + přítelkyně byla na gyndě, kde ji dělali stěry a byla to jak jsem říkal kvasinková infekce.
Léčba nám trvala trochu déle, asi 3 týdny, protože jsme byli nadržení a hloupí a moc to nedodržovali kor v době karantény.
Poté jsme už byli zdraví, aspoň jsme si to mysleli a nějak fungovali a problémy začali znova. Akorát se objevili ještě problémy, že přítelkyně měla dole sliznici „popraskanou“, takže dostala něco i nato. Bolel ji i klitoris a pysky kolem. Tak jsme to dali za vinu naší hlouposti, že jsme to poprvé pořádně nedoléčili a teď jsme si dali záležet. Znovu gynda, stěry, výsledky prej ok, nějaká mastička kdesi cosi. Přítelkyně následně odjela pryč, protože začalo zkouškové, tak jsme se neviděli a mohli se s klidem léčit.
Poté co jsme se podruhé vyléčili a vrátila se a samou láskou co jsme se neviděli, jsme na to skočili a takto jsme „oslavovali“ ještě párkrát se problémy objevili znovu.
Oba jsme začali být už nervozní a i já jsem se donutil k tomu, jít ke kožní, která mi provedla stěry a následně mi dala silnější mastičku na recept díky které jsem byl za týden v pořádku a výsledky byli takové, že prý tam byla „malá kvasinková infekce“ z mojí strany. Přítelkyně si zase koupila nějaké bonbony tam dolu a mastičku v lékárně.

Nicméně se začal objevovat další problém s tím, že říkala, že začala být moc stažená. Nevíme jestli to bylo vinou nějaké nemoci nebo jen stresem, tak jsem ji poctivě vždy se snažil nějak vzrušit, aby to bylo v pořádku a jednu chvíli i bylo. Tak jsme už byli rádi, že je to za námi a že se vše vrací do normálu a my budem moct souložit jak za mlada (ehm, ehm).
No a je to tu zase, zase výtok, bolest klitorisu, pysků a furt dokola. Na gyndě výsledky ok, jen prostě, že kvasinková s tím, že si měla přítelkyně koupit ještě takovou srandu na vymívání po sexu. Teď má jahůdkové dny, tak uvidíme co potom. Jsme z toho oba už celkem psychicky vydeptaní, přítelkyně o hodně víc, ta už ze stresu je extrémně stažená.

Každopádně podle ní si tímto jednou prošla, když měla první vážný vztah před X lety, ale neřešila to tak moc. Následně co se s dotyčným rozešli, se to spravilo a ona fungovala „single“ s kamarády na výpomoc. S někým dýl, s někým 1×. Nikdy žádný problém nebyl. Já, jsem měl jen 2 holky a to jsme s nimi spal ve finále, že bych to spočítal na prstech jedné ruky
A teď co jsme spolu, jsou ty problémy zase. Už jsme se aj rafli, že to je tím, že se k sobě „nehodíme“ což mě celkem dost mrzí, protože jsem četl spíš, že se lidi k sobě hodí podle toho jak „chutnají“ než kvůli tomuhle (a to my si chutnáme :P ). Popřípadě si říkám, jestli není něco se mnou.

Děkuji za přečtení tak dlouhýho slohu ohledně mykozy, tak se snad něco třeba dozvím nového co bychom mohli zkusit :)

Příspěvek upraven 28.08.20 v 17:30

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
851
28.8.20 17:02
@Anonymní píše:
Zdravím,

Chci se zeptat přítomných dam na nějaké tipy, triky rady jak se zbavit navždy s kvasinkovou infekcí / mykozou / candidou. Píši zde v pozici muže, místo přítelkyně :)

Jsme „mladý“ pár lehce po dvacítce. Spolu jsme asi 3/4 roku s tím, že jsme měli zdravý sexuální apetit první 2 měsíce na začátku. :lol:
Přítelkyně hned po té začala mi klasické problémy co se týkají infekce tam dole (výtok, svědění) a já jako muž jsem měl to samé (zarudlý žalud, penis atd.). Přisoudili jsme to k tomu, že jsme si užívali kde se dalo a nedodržovali moc hygienu. Koupili si léčbu, která je v lékárně běžně k dostání - Canesten, Klotrymazol a přítelkyně nějaké „bonpari“ tam dolů atd. + přítelkyně byla na gyndě, kde ji dělali stěry a byla to jak jsem říkal kvasinková infekce.
Léčba nám trvala trochu déle, asi 3 týdny, protože jsme byli nadržení a hloupí a moc to nedodržovali kor v době karantény.
Poté jsme už byli zdraví, aspoň jsme si to mysleli a nějak fungovali a problémy začali znova. Akorát se objevili ještě problémy, že přítelkyně měla dole sliznici „popraskanou“, takže dostala něco i nato. Bolel ji i klitoris a pysky kolem. Tak jsme to dali za vinu naší hlouposti, že jsme to poprvé pořádně nedoléčili a teď jsme si dali záležet. Znovu gynda, stěry, výsledky prej ok, nějaká mastička kdesi cosi. Přítelkyně následně odjela pryč, protože začalo zkouškové, tak jsme se neviděli a mohli se s klidem léčit.
Poté co jsme se podruhé vyléčili a vrátila se a samou láskou co jsme se neviděli, jsme na to skočili a takto jsme „oslavovali“ ještě párkrát se problémy objevili znovu.
Oba jsme začali být už nervozní a i já jsem se donutil k tomu, jít ke kožní, která mi provedla stěry a následně mi dala silnější mastičku na recept díky které jsem byl za týden v pořádku a výsledky byli takové, že prý tam byla „malá kvasinková infekce“ z mojí strany. Přítelkyně si zase koupila nějaké bonbony tam dolu a mastičku v lékárně.

Nicméně se začal objevovat další problém s tím, že říkala, že začala být moc stažená. Nevíme jestli to bylo vinou nějaké nemoci nebo jen stresem, tak jsem ji poctivě vždy se snažil nějak vzrušit, aby to bylo v pořádku a jednu chvíli i bylo. Tak jsme už byli rádi, že je to za námi a že se vše vrací do normálu a my budem moct souložit jak za mlada (ehm, ehm).
No a je to tu zase, zase výtok, bolest klitorisu, pysků a furt dokola. Na gyndě výsledky ok, jen prostě, že kvasinková s tím, že si měla přítelkyně koupit ještě takovou srandu na vymívání po sexu. Teď má jahůdkové dny, tak uvidíme co potom. Jsme z toho oba už celkem psychicky vydeptaní, přítelkyně o hodně víc, ta už ze stresu je stažená, jak mladá 13náctka.

Každopádně podle ní si tímto jednou prošla, když měla první vážný vztah před X lety, ale neřešila to tak moc. Následně co se s dotyčným rozešli, se to spravilo a ona fungovala „single“ s kamarády na výpomoc. S někým dýl, s někým 1×. Nikdy žádný problém nebyl. Já, jsem měl jen 2 holky a to jsme s nimi spal ve finále, že bych to spočítal na prstech jedné ruky
A teď co jsme spolu, jsou ty problémy zase. Už jsme se aj rafli, že to je tím, že se k sobě „nehodíme“ což mě celkem dost mrzí, protože jsem četl spíš, že se lidi k sobě hodí podle toho jak „chutnají“ než kvůli tomuhle (a to my si chutnáme :P ). Popřípadě si říkám, jestli není něco se mnou.

Děkuji za přečtení tak dlouhýho slohu ohledně mykozy, tak se snad něco třeba dozvím nového co bychom mohli zkusit :)

Nejezte sladký. Ty si ho myj desifekcnim mýdlem. Ona bílý jogurt dovnitř. Měsíc žádný sex, každý den měnit pyžamo nebo to v čem spíš. Prosteradlo taky, pokud vaše pohlavní orgány se ho dotýkají. Chodte do sauny. Aspoň měsíc žádný prcani! Ani oral ani rukou atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
748
28.8.20 17:17

Pouzivat kondom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12724
28.8.20 17:27

Nektere kmeny jsou asi hodne odolne, taky si pamatuji jednoho takoveho prasopsa, hrabali jsme se z toho nekolik mesicu. Krome vybornych rad od @MelvinOsud bych jeste pridala nosit pouze bavlnene spodni pradlo, prat na vysoke teploty, idealne jeste I prezehlit.

(Mimochodem, stazena jak mlada 13nactka je extremne nechutny vyraz, jak je stazena 13ka nema nikdo co vedet).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
28.8.20 17:27
@MelvinOsud píše:
Nejezte sladký. Ty si ho myj desifekcnim mýdlem. Ona bílý jogurt dovnitř. Měsíc žádný sex, každý den měnit pyžamo nebo to v čem spíš. Prosteradlo taky, pokud vaše pohlavní orgány se ho dotýkají. Chodte do sauny. Aspoň měsíc žádný prcani! Ani oral ani rukou atd.

Mýdlo už používám, jogurt doporučím. Nejsem si jistý jestli mám tolik pyžam :lol: Ta sauna je dobrý nápad? Vlastně bych řekl nějak z logiky, že člověk tam ještě něco může chytit pokud ji teda nemá doma pro vlastní potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3639
28.8.20 17:42
@Kreky píše:
Mýdlo už používám, jogurt doporučím. Nejsem si jistý jestli mám tolik pyžam :lol: Ta sauna je dobrý nápad? Vlastně bych řekl nějak z logiky, že člověk tam ještě něco může chytit pokud ji teda nemá doma pro vlastní potřeby.

Pyžamo vůbec nepoužívej, je nejzdravější spát nahej. V sauně těžko něco chytíš, to už spíš v tý domácí. Dodržujou se tam celkem jasný a striktní pravidla, mimo jiné to, že si sedáš jen na prostěradlo, který vyfasuješ, a nedotýkáš se ve svým vlastním zájmu ničeho holou kůží. Natožpak intimnima partiema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
28.8.20 18:17
@Kreky píše:

Tak si nesedej. Ale máš tam mít svůj rucnik… ta teplota pomaha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1275
28.8.20 19:12

Tak tedy saunu bych nedoporučila ani náhodou a dost mě překvapuje, že to tady někdo doporučuje, a že snad někdo s kvasinkami chodí do sauny záměrně, uf. Taky nevím, jak by tomu mělo to prostředí pomoct, spíš naopak…

Já bych doporučila krom vynechání sladkostí ještě koupit a jíst lactobacily, mnohem lepší než patlat jogurt dovnitř, to mi nikdy nepomohlo ani za mák.
Přítelkyně může zkusit koupit Femigel nebo Femisan apod., je to gel dovnitř s tea tree, na doléčení super.
Jinak mazat canestenem apod. dva tři týdny a aspoň ty tři týdny bez sexu. Pokud ona bude ok, tak pak můžete zkusit s kondomem a aspoň nějakou dobu používat a dál mazat. Je to opruz, ale když to chlap nedoléčí, předáváte si to a je to na houby. Samozřejmě to může nedoléčit i žena a scénář je stejný, ale u těch mužů mi to přijde, že často to už na pohled vypadá ok, tak se to prubne a jede se odznova. :roll:
Každopádně good luck a chválím, jak zodpovědně se k tomu stavíte :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 08:52

Tak už jsme se dostali po nějaké fázi léčení k tomu, že jsme na to zase vlítli, každopádně přítelkyni pořád bolí průnik. S tím, že s vlhkostí není absolutně problém, ale první průnik a takové „zvyknutí“ nebo jak to říct, že tam jsem ji prostě bolí. Pak už v pohodě. Nevím jestli to je ze stresu nebo z čeho, ale je to pořád to samé dokola. Už z toho začínám být vystresovaný docela i já. Ona samozřejmě taky s tím že "už nikdy nemůže mít normální sex… " Jen čekám, kdy začne kvůli tomuhle zase přemýšlet o tom, že vztah je k ničemu a random kámoši jsou lepší. Docela mě to ubíjí, když vím, že předchozích X partnerů, kde šlo jen o sex bylo bezproblému a se mnou je tohle. Nevím co s ní dělat, rád bych ji pomohl co nejvíc to jde, ale kromě toho, že se s ní o tom bavím asi není jak. Sex už mě přestává bavit, když se na něj nejde těšit tady s tímto problémem :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat