Stále se vracející kašel s rýmou, nonstop zahlenění

28
14.3.17 13:09

Stále se vracející kašel s rýmou, nonstop zahlenění

Ahoj všem.
Chtěla jsem se poradit, zda někdo nemáte zkušenosti a nevíte, jak na to. Dceři (6 let) a synovi (4 roky) se stále vrací kašel a rýma. Že to k tomu věku a školce patří, to je mi jasné, ale i v době, kdy jsou zdraví, neskutečně jim smrdí z pusy soplík. Vždycky je vykurýruju, pošlu do MŠ a za dva dny kašlou a spustí se jim rýma. Už to trvá od října a je to fakt náročný. Sice jsem doma s miminkem, ale chci, aby taky chodili do školky. Malou máme od října a už měla čtyřikrát rýmu a teď pokašlávala, ale myslím, že to byla spíš reakce na očkování. Doktorka si je vždy poslechne, prohlásí, že dýchání je ale čisté a je hotovo. Teď mi zase volali z MŠ, že malej kašle, až rudne a je mu na zvracení. Fakt už z toho zešedivim. Dávám jim rok Thuyu occ. 9ch na imunitu a stejně jsou pořád na hromadě. Příští rok na čeká škola(Teda už letos), jestli to tak půjde dál, tak to abych se nachystala, že budeme mít domácí školu :,( Poraďte prosím, cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1799
14.3.17 13:11

Na rýmu a zahlenění je dobré inhalovat. Hodně to pomáhá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
14.3.17 13:26

Posilovat imunitu: vitamíny, pestrá strava, otužování. Doma vždycky nechat do úplného vyléčení a klidně kousek déle.
Letos je opravdu dlouhá a hnusná zima. Taky jsme měli šílenou, táhlou virozu postupně všichni.
Paradoxně mi letos ty nemoce tahá domů nejstarší z první třídy.

• Citovat
  • Upravit
14.3.17 13:28

@Xisniel Hmmm, to by nemělo být. Zkuste upravit jídelníček, zjistěte, zda dome nemáte nějaké plísně (hodně je to u bytů a domů s plastovými okny a nedostatečnou ventilací), zda nemáte příliš suchý vzduch, zda nemáte v rodině nějakého bacilonosiče. Rozhodně to nenecha jen tak, stálé zahlenění je nejlepší cesta k rakovině v dospělosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.17 13:29

Ahoj u nás je to stejné ale už mi vadí jak nám doktorka předepisuje antibiotika na všechno. Přitom řekne na poslech a v krku dobrý. Už mi stačí slyšet v šatně jak tam nějaké dítě kašle a vím co můžu čekat. Čekala jsem že bude dcerka časem odolnější ale je to pořád stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
kdochcekam
14.3.17 13:37

U nás se začalo konvičkovat a je pokoj. Každá rýma přešla vždy v nějakou nemoc. Nikdy to nebyla jen rýma…Každému jsem koupila vlastní konvičku, máme pytel mořské soli z Chorvatska a každý den po čištění zubů si děcka vyplachují choboty. Malý nejdřív nechtěl, ale když viděl co vyfrkává do umyvadla, tak začal sám. nechce mít v sobě ty hnusy. I když nevysmrkal nic, po výplachu se mu odlepily zelené hroudy…takže doporučuji výplachy konvičkou. jak při nemoci, tak na prevenci. :mavam:

• Citovat
  • Upravit
14.3.17 13:39

Těžko říct, udělal jim někdo výtěry z krku, z nosu, nemůže se jim tam držet nějaká potvora?
Jinak letos mám okolo sebe spoustu případů, kdy zahlenění a „rýmičky a kašlíky“ trvaly půlku zimy… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
14.3.17 13:39

Měli jsme to taky tak. Neustále kašel, rýma… Vyzkoušeli jsme snad všechno a jediné co nám pomohlo a posílilo imunitu je Lymphomyosot kapky. Mám dvě dcery a u obou skvěle zabral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8828
14.3.17 13:59

Jsm to same. Zacali jsme konvickovat, sice jeb teplou vodou bez soli, ale jeto znat. Plus preventivne vincentku. Syn taky porad sopli, ale ten je v 18m na to maly. Jinak Sinupret, Vincentka do nosu. Uvazujte taky o imunologii. Dceri totiz zjistili nulovy vyskyt protilatek IgA na sliznicich a bere ten ribomunyl a je to lepsi. Uz chodila i 3tydny v kuse do skolky. Ted zase sopli! ale ustali jsme to s konvickou, sinupretem a vincentkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 14:05

Mám pocit, že letos se v tom plácá každý…my třeba od Vánoce. Dcera chodí na imunologii, dávají jí nějaké preparáty na posílení imunity, tak to trochu pomáhá, většinou když my doma lehneme, tak to celkem ustojí. Ale rýmu a kašel jsme řešili během této zimy nespočetněkrát :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.17 14:26

U nas to iste. Dcera 4r neustale chora od zaciatku skolky. Ale do nasej skolky od rijna nosila jedna z mamiciek zahlienenu dcerku s rymou. Len co otvorila jej dcera dvere do triedy tak zelene sople a huhnava. Od nej nakazene vsetky deti. Minuly mesiac som volala do skolky ci to planuje nejako riaditelka riesit alebo budem platit 15 000 inej skolke kde to riesit budu. Tak dievcatko je uz treti tyzden doma pretoze sa chronickych soplov nevie zbavit. Ostanym rodicom povedala ze chore dieta ma byt doma a nie v skolke. Tak uvidim. Cakam ci to bude mat nejaky efekt :think:

• Nahlásit
  • Citovat
kdochcekam
14.3.17 14:33

Ano, to je nejhorší. Když rodiče dávají dítě do kolektivu za každou cenu…také jsem to zažila a dnes už bych se ozvala, protože zdraví dítěte je pro mě důležitější než pohodlí cizího dospělého. Klidně budu vypadat jako semetrika, ale jak uvidím chrchlající děcko ve školce, tak se neznám.
Nejlepší jsou ty frajerky, co posílají dítě s rýmou i do plavání…na to opravdu nemám slov. To dítě si to opravdu při viróze musí ohromně užívat…se soplem a kašlem ještě plavat… :zed:

• Citovat
  • Upravit
14.3.17 14:35

Nás Malej byl nemocnej od září do prosince, jediné co pomohlo a zatím je doteď ok, bylo vzít ho na 14dni z kolektivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 14:36

Ahoj já měla problém se zahleněním u prvního syna, jednu celou zimu - rýma, kašel, pak 2 týdny dobrý a zas. Až mi babička poradila, že zahlenění způsobují mléčné výrobky, vysadila jsem mléko, jogurty a ono to opravdu zmizelo. Pak je začal normálně zase jíst a pít. Ale vždy když se nám vrátilo zahlenění, nikdy né už v takové míře, tak jsem prostě vysadila mléčné výrobky. A dávala jsem přes zimu sirup z Echinacei, což se koupí v lékárně asi za 60,– a syn mi pak nezamarodil celou zimu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
14.3.17 16:26

Díky za rady, zkusíme začít tím konvičkováním a uvidím. Je pravda, že mají dvakrát denně kakao, jogurty, tak případně taky zkusíme vysadit, ale až když nezabere konvička. U dcery jsme zkoušeli i Sinupret, sice pomohlo, ale měla po tom urputný průjem, tak jsem to vzdala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama