Stále se vracející zánět močových cest

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.10.21 02:28

Stále se vracející zánět močových cest

Ahoj holky, jsem už zoufalá, a tak zkusím poprosit o radu tady…. Za poslední rok mám už po páté zánět močových cest, takže samozřejmě antibiotika, urologický čaj… mám vždycky šíleně rychlý nástup, čajema ani brusinkama se mi to nikdy rozehnat nepovedlo. Mám podezření, že za to u mě může pohlavní styk, protože už aśpn dvakrát se mi to rozjelo potom, co jsme měli sex třeba 2× za den… nehledě na to, že mi tyhle problémy začaly až potom, co jsme spolu s přítelem začali spát, před tím jsem pomalu nevěděla, co je zánět močáku. Nicméně jsme oba vyšetření na urologii, kde všechno vyšlo vpohodě, preventivní opatření dodržujeme na maximum, já hodně piju, jim brusinky, dokonce už jsem měla i autovakcínu od doktorky, ale nic nepomáhá :nevim: Je to dost frustrujicí, je mi 23 a nechci po každém styku trnout, že se mi rozjede močák… :,( nemáte prosím některá nějakou radu, co vám pomohlo? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.10.21 06:25

Jo to muze byt z toho me se to obcas taky stalo. Dulezita je u toho hygiena jako oba se musi pred tim peclive umyt plus bych doporucila nosit jen bavlnene spodni pradlo, ktere budes zehlit, aby si to dezinfikovala.

Nemas ted obdobi stresu? Treba vysoka skola nebo tak? Ja i sestra jsme to mely porad na vysoke skole kvuli tomu, ze je clovek vynervovany a ma slabou imunitu coz bude i u tebe a pak to chytne raz dva. Sestra to ma uz dokonce chronicky, ze tam ma poskozenou sliznici. Ale urcite se to da prekonat. Obe ted po par letech uz na to netrpime, max vyjmecne.
Braly jsme i rovatinex kapky, pak jsme pily myslim brusinkove stavy aloe berry nectar (jako prevence uzivat dlouhodobe kazdy den po cca jedne stamprli), pak doporucim na imunitu hlivu ustricnou a selen zinek nejake poradne znacky, kde maji vetsi podil denni slozky. Opakujici se zanet mocovych cest je problem imunity, kterou budes mit spatnou a ted se ti to tam pokazde chytne.

Hodne spi nejlip s vlnenyma ponozkama, prolivej se uroseptem, odpocivej, nestresuj se, az budes lepsi zkus zacit treba behat az prohrejes telo a posilis.

A nejsou ted na to ta jednorazova antibiotika pusobici jen na mocove ustroji? Ta byla fajn.

@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem už zoufalá, a tak zkusím poprosit o radu tady…. Za poslední rok mám už po páté zánět močových cest, takže samozřejmě antibiotika, urologický čaj… mám vždycky šíleně rychlý nástup, čajema ani brusinkama se mi to nikdy rozehnat nepovedlo. Mám podezření, že za to u mě může pohlavní styk, protože už aśpn dvakrát se mi to rozjelo potom, co jsme měli sex třeba 2× za den… nehledě na to, že mi tyhle problémy začaly až potom, co jsme spolu s přítelem začali spát, před tím jsem pomalu nevěděla, co je zánět močáku. Nicméně jsme oba vyšetření na urologii, kde všechno vyšlo vpohodě, preventivní opatření dodržujeme na maximum, já hodně piju, jim brusinky, dokonce už jsem měla i autovakcínu od doktorky, ale nic nepomáhá :nevim: Je to dost frustrujicí, je mi 23 a nechci po každém styku trnout, že se mi rozjede močák… :,( nemáte prosím některá nějakou radu, co vám pomohlo? :srdce:

Příspěvek upraven 10.10.21 v 06:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9311
10.10.21 06:37

Po letitých zkušenostech můžu doporučit protikvasinkovou dietu, probiotika a Nefrovaxin. Brusinky mi nikdy nepomohly. A k té dietě..ano, podle lékaře jsem trpěla na bakteriální zánět a atb mi vždycky zabraly, ale to, že se mi záněty rychle vracely způsobovaly kvasinky, kterým se mi, v důsledku častého léčení atb, v těle výborně dařilo a oslabovaly mi imunitu. Držím pěsti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
10.10.21 06:44

Já s tím taky dost často mívala problémy. Asi v 17 jsem měla fakt akutní zánět, kterej jsem léčila antibiotiky. Pak se to občas vrátilo, ale vždycky jsem to podchytila včas pitím. Po 30 se mi to zvlášť po sexu začalo často objevovat zas. Doktor nám pak našel nějaký bakterie, něco na způsob chlamydií. Jedli jsme atb oba a od té doby mám klid. Chce to určitě atb i partnerovi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4070
10.10.21 07:49

Byla jsem to stejné. Z dlouhodobého hlediska mi pomohlo chodit vždy po sexu čůrat - bez výjimky, vynechám a za dva dny zánět jak vyšitej. Preventivně lichorerisnice + při jakémkoliv náznaku nekomfortu hned dávka. A z urologie jsem měla předepsaný Urovaxom, to je kúra na několik týdnů a od té doby mám klid. Když se náhodou něco začne dít, už to zvládnu jen s tou lichorerisnici, antibiotika jsem neměla tak dva roky :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 08:09

Pokud to mas po sexu, tak se ti do mocove trubice pri nem dostavaj bud bakterie nebo kvasinky co ziji na povrchu bud tve sliznice nebo partnerovo. Bud to muzete zlikvidovat atb. nebo antimykotiky, ale nekdy je slozity ty brebery diagnostikovat a nebo na to existuje ucinna rada - po kazdem sexu se jdi vymocit - ta moc z te trubice brebery vyplavi. Jdi se vymocit do sprchy kde se umyjes mydlem pro intim. hygienu. Sprchac nebo vanu pak prestikni desifekci hlavne okolo odpadu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 09:04

Děkuji za zkušenosti, jste skvělé :kytka: hlavně jsem ráda (i když to zní blbě), že na to takto opakovaně netrpím sama… u nás doma na mě koukají už trochu jak na blázna a nechápou proč se to tak často vrací… těžko se vysvětluje jaká je to otrava lidem, co pořádný zánět nikdy neměli :roll: Takže ještě jednou dík za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
2471
10.10.21 11:36

Švagrová to takhle měla s jejím ex asi rok a půl, pořád se jí to vracelo, jendou dokonce se ji to rozjelo v zánět ledvin. Pořád atb a dokola..pak se zjistilo, ze on má ureaplasmu a pořád ji infikoval.. Museli se oba prelecit atb. A na úlevu musím říct, že je skvělá d manosa od blokurimy.. Kdysi mi ji tady někdo doporučoval, a úleva přišla vážně rychle.. Ona něčím pokrývá tribici, takže se tam ty bakterie prý špatně drží.. Tu bych určitě doporučila, i jako první pomoc, když to přijde.. Nechte se oba zkontrolovat a prelecit.. Hodně štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
11.10.21 09:55

Který patogen ti to způsobuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.21 14:41

Trpela jsem taky, idealni je curat po sexu, ikdyz vycuras jen crcek, pomahala mi lichorerisnice, ale co jsem nasla pripravek Urixin (nekde jsem to tu v diskuzi i psala), tak zobnu vzdy kdyz citim diskomfort a je to. Pomohl mi i od vecneho kvasinkoveho vytoku. Doporucuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat