Stále vyšší teplota - může to být prostě normální?

Anonymní
13.11.19 10:22

Stále vyšší teplota - může to být prostě normální?

Ahoj,

roční syn má skoro stále všší nebo zvýšenou teplotu. Popravdě netuším, jaká je jeho „normální“ teplota, když nebyl důvod, neměřila jsem ho. Před asi měsícem se mi zdál nějaký teplejší a měl teplotu zvýšenou. Konzultovala jsem to s lékařkou - udělala stěry, výtěry, moč… vše čisté. Ještě asi měsíc předtím mu dělali odběr krve a vše bylo v normě (doktorka na nic neupozorňovala, že by nebylo ok).

Teplotu měřím v zadečku, BEZ odečtu mívá ráno kolem 37,2, po aktivitě mu to naroste třeba na 37,8 po spánku klesne třeba na 37,5. Je tam ten trend, že po aktivitě teplota roste na zvýšenou. Večer, to bývá nejdelší dobu vzhůru, má třeba i 37,9 - 38,3.

Už to trvá přes měsíc, takže zuby to asi nebudou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6651
13.11.19 10:49

Ségra má takhle celoživotně zvýšenou teplotu, je to neurčitelný zánět v těle, vždycky než se podařil diagnostikovat z projevu (třeba se jí dělaly boule na holeni) se přesunul takže už 36 let neví co jí vlastně je. Bohužel to znamená že má mizernou imunitu, stačí na ní kýchnout po telefonu a hned je nemocná. Antibiotika má tak 6× do roka a bohužel tuhle splatnou imunita podělila i neteř, nedávno jsme to se ségrou počítaly tak z 5 let co je neteř na světě byla už 4 roky nějak nemocná (nachlazení, rýma, záněty spojivek i uší,…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
13.11.19 10:50

Já teda nemám zkušenosti s dítětem ale se sebou takovou teplotu mám už přes tři roky nikde nic nenašli všechny výsledky dobré ale po námaze mě to taky stoupá.. a můj otec měl zvýšenou teplotu celý život… Doktoři tvrdí že to tak být může ale jak říkám nevím u dětí :) Moc jsem vam neporadila :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
13.11.19 10:54

Jak je dítě staré? Bývá to u nich docela často, naše malá (4mesice) má taky kolem 37°C po odečtu skoro pořád. Syn to jako mimčo míval taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat