Stálo se někomu že mu bankomat nedal peníze?

34
11.5.18 14:13

Stálo se někomu že mu bankomat nedal peníze?

Dobrý den, chtěla jsem se optat zda se vám někomu nestlo že by mu bankomat nevydal peníze? 10.4 přítel šel vybrat do bankomatu Moneta peníze 12600 Kč, bankomat jakou dobu nic nedelal a pak mu jen vrátil kartu ještě tam čekal jestli peníze vyjedou a nic se nestalo tak sel do bankomatu ČS a chtěl vybrat ty peníze tam a tam mu napsalo že nemá dostatek financí na účtě tak se koukl na stav účtu a bylo tam už jen 11kč. Hned jsme volali do Moneta banky tam nám řekli že si to máme zajet vyřídit do vlastní banky tj. UniCredit bank. Tak jsme se stavili na pobočku a tam nám řekli že se poda reklamace.. jen napsali email do moneta banky a tím to už nic vím neřešili jen nám dáli papír že přijali reklamaci a mají na vyřízení až 45dni. 10.5 to byl měsíc a pořád nic tak tam přítel volal a bylo mu řečeno že na e-mail nikdo neodepsal ať si zajedeme do monety se na to optat a jenže ty s námi ani nechtějí jednat… Už nevíme co dál dělat máme dvě děti a skoro třináct tisíc nám celkem i chybí v rozpočtu ale nikoho to nezajímá že máme ji nějaké placení.. chtěla bych se optat zda už někdo něco podobného řešil nebo jestli by jste poradili co máme dál dělat.. Jo a ještě jsem zapomněla napsat že ten bankomat už ani není kde byl cca před tydnem ho odvezli a díru zadělali plechy jen… Omlouvám se za takový román a předem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6010
11.5.18 14:16

Do obou bank bych napsala a pohrozila řešením přes Černé ovce. Na to oni slyší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
11.5.18 14:18

My jsme i říkali že zajdeme na policii bylo nám řečeno že stejně s tím nic policie neudělá že ta druhá banka ještě neodepsala na email a že má ještě čas.. jenže nám je divný i to že tohle řeší jen tím že pošlou email.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19807
11.5.18 14:19

Stalo se to známému, od bankomatu neodešel a hned volal do banky, vyřešilo se to během dvou hodin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22780
11.5.18 14:21
@Ajka.Maty píše:
My jsme i říkali že zajdeme na policii bylo nám řečeno že stejně s tím nic policie neudělá že ta druhá banka ještě neodepsala na email a že má ještě čas.. jenže nám je divný i to že tohle řeší jen tím že pošlou email.

policie si může vyžádat záznamy z kamery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
11.5.18 14:21

Ka2ka a to vybíral u bankomatu stejně banky jako má svůj účet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3718
11.5.18 14:22

To se může stát poruchou bankomatu. Když tam peníze nejsou a nebo je tam porucha, která je nevydá. Jde tedy o technický problém.
Nicméně karta může zaznamenat že ke strzeni došlo. Pro tyto případy je třeba si vždy brát srvrzenku. Na bankomatu je také kamera, která by mohla být důkazem toho, že peníze z přístroje odebrány nebyly.
Nicméně chápu banku, že to dává na reklamaci. Mohou být případy, kdy si někdo vybere a pak půjde do banky s tím že mu to bankomat nevydal, tzn v bance logicky musí dojít k šetření a tam na to mají nejkou tu lhůtu, každá to má stanoveno jinak.
Je třeba vyčkat na rozhodnutí banky. Pak je možné i podat trestní oznámení na neznámého pachatele z důvodu bezdůvodneho o obohacení.
Nic z toho vám ale peníze do týdne nedá. Je teda třeba řešit případnou zapujcku financí u rodiny známých ci případně banky. Pak by ses mohla domáhat vrácení úroků u své banky pokud to bude její h vina, ale víš jak to s těmito velkými bankovními domy je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
11.5.18 14:22

@vokishka Jenže ten bankomat u sebe nikde nemel kameru a co jsme četla na internetu tak to cca do týdne ty zaznami mažou a on už ten bankomat tam ani není odelali ho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3317
11.5.18 14:23

Ahoj, v bance jsem pracovala před MD 7 let. Je to divné jednání. Řešit to určitě musíš ve své bance, ale nějak se mi to nezdá. Protože agentury chodí doplňovat peníze do bankomatů a pokud tam zůstanou nějaké nevybrané peníze nebo nějaké s chybným výběrem, jako jste měli Vy, tak se dá okamžitě dohledat k jakému výběru se prostředky vztahují, resp. k jaké kartě a banka vlastnící bankomat informuje banku vlastnící kartu. Záleží jak často se bankomat dotuje, ale standard je tak 2× týdně. Takže když se stalo něco takového mým klientům, tak jsme jim peníze vraceli na účet do týdne. Stát se to může, bankomat je stroj, ale netrvá to tak dlouho. Rozhodně řešit v Unicredit, v Moneta Vám nic neřeknou, protože nejste jejich klienti, nemají to jak zkontrolovat. Zkus být důraznější u Unicreditu. Ještě mě napadlo, ty útržky z bankomatu máte? Ty jste předali? Na každém bankomatu je kamera, takže by se dalo dohledat, že ty peníze nebyly vydány, ale že vyjela jen karta.

Nechci teda malovat čerta na zeď, ale tys u toho výběru byla? Trošku mi to zavání, jestli přítel nekecá. Dělala jsem na pobočce fakt dlouho a tohle jsem nezažila… Přijde mi to celé prapodivné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13829
11.5.18 14:24

Tohle ne, ale stalo se mi, že mi bankomat nevydal peníze, protože neměl bankovky, ale zobrazilo se mi to na obrazovce a penize si to neztrhlo, jen jsem musela jit vybrat jinam.taky mam unicredit a jako banka jsou fajnová jen do té doby dokud od nich neco nepotrebujes, takze bych tam psala a volala témer denne aby neco delali, systém mají dost laxní, jsou to italové no, na vše je čas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18315
11.5.18 14:26
@Ajka.Maty píše:
@vokishka Jenže ten bankomat u sebe nikde nemel kameru a co jsme četla na internetu tak to cca do týdne ty zaznami mažou a on už ten bankomat tam ani není odelali ho

to fakt není pravda, uchovávají to ještě nějakou dobu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23945
11.5.18 14:27
@ka2ka píše:
Stalo se to známému, od bankomatu neodešel a hned volal do banky, vyřešilo se to během dvou hodin

Přesně tak, neměli odcházet a měli si počkat na řešení co se stalo. Kdyby to byl nějaký zásah na bankomatu, tak by měli peníze okamžitě zpět. A kdyby chyba bankomatu tak počítám, že taky. Takto nejspíš bankomat hlásí, že peníze v pohodě vydal a vy je nemáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
11.5.18 14:28

Stalo. Hned jsme volali, řešili to s námi přes telefon, počkali sme tam, vzali stvrzenku. Dojel technik a banka nám do 7 dní dala peníze na účet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19807

Byl to stejný bankomat jako banka, ale oni si to prověřovali jestli peníze z bankomatu odešli
jinak kamery jsou podle mě na každém bankomatu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3462

.

Příspěvek upraven 31.05.20 v 22:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek