Stálý kašel po zánětu

668
2.4.17 10:48

stálý kašel po zánětu

Ahoj, moje 2,5 letá dcera měla před 1,5 měsíce zánět průdušek s vysokými horečkami, dr. nám nasadila atb klacid a inhalator. Po týdnu bylo vše ok, pak po 3 dnech to zase začalo, má suchý dráždivý kašel, v noci je to horší má záchvaty až se skoro jakoby dusí a to přes měsíc. Dr. řekla že je čistá, že to může být alergie na peří. Dala nám sirup levopront a dithiaden tabletu proti kasli na noc. Nic moc to nepomaha, a u orl tež vše ok. U dr. jsem byla už snad 5×, od včera má zvýšenou teplotu a začala do toho i šílená rýma. Zítra mě čeká zase návštěva dr. protože už fakt nevím co dál. Mám ji říct, ay nás poslala na plící a na alergologii? Jinak zkoušela jsem vše, větrat, vlhký ručník přes postel, dneska jsem koupila aromalampu s levandulovým a eukalypus. olej. Tak uvidíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3043
2.4.17 10:55

Ahoj, synovi (4) se to momentalne take tahne skoro 6 týdnu…ATB měl 2 x..tak vždy byl par dnu klid, den dva ve školce a zas… chytla jsem to i já, přítel, moje mamka… už se smiřuju s tím že teda už takhle asi bude kašlat a smrkat nadosmrti nebo co :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16797
2.4.17 10:59

Nepotěším, já takhle kašlu už rok, jen se střídá méně a více. Ale úplně bez kašle jsem už dlouho nebyla. Měla jsem plicní chlamydie, ale už jsou hodnoty dobré. Vždy, když už je to k nesnesení, tak musím brát antibiotika. Na chvíli se to pak zase zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
2.4.17 11:00

@axelina a měl jen kašel? nebo i zánět? že jste dávali 2 x atb

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.17 11:05

Me na podobny problem (dramaticky drazdivy kasel po nemoci, kdyz uz cloveku nic neni a plicni, alergolog a orl nic nenajde, ne tedy na opakovana onemocneni) pomohlo cucat pastilky panthenolu, myslim, ze me proste poskraban krk lochtal a drazdil ke kasli, a kaslem se ten epitel zas znova poskozoval…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9507
2.4.17 11:40

@verisek89 jsem sice dospela, ale PŘESNĚ tohle jsem měla i já. Začalo to zničeho nic
V noci hroznym Suchým kašlem. Já nekaslala, já štěkala. A tolik, že mi začal krecovat krk a hrůza, že se nenadechnu. Potom dorazila pekelný ryma, vysoka horečka a trestici Hlava. Po pár dnech se to zdálo lepší, já radost a prásk. Takhle to potvora udeřilo, s nestencenou silou, 3×. Byla to chřipka tohohle roku, ktera ve finále vyústila v zápal plic. Antibiotika 10 dnu a pekelna unava. Únava stále přetrvává, ale už jenom lidsky pokaslavam, nestekam. Ale to jsem já, u Tve dcerky to vůbec zápal plic byt nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12189
2.4.17 12:31

Zkus zvlhcovac vzduchu na noc pustit naplno…u nas tohle zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
2.4.17 13:23

Mam strach ze muze mit zapal plic, tak ja nevim asi ji zitra reknu at me posle na rtg a popr. Pak na tu alergologii. A da se zjistit z crp ze ma zapal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.17 13:43

@verisek89 A jak zní ten kašel?,,Nešťěká´´ např. jak jedna paní tady psala? Divím se teda, že vás už doktorka dávno neposlala minimálně na tu alergologii, ještě když říkala, že by to mohla být alergie na peří. Určitě si kupte minimálně něco na ten suchý kašel, aby ji to tak nedráždilo, a nechce celou noc otevřené okno, ventilačku, ať se lépe dýchá.
Jinak já si s malým teď taky užívám. Má 4 měsíce a začalo to taky suchým kašlem. S bronchitidou nás poslala doktorka do nemocnice, tam se z toho vyklubala ještě laryngitida a na rengenu nám zjistili ještě zápal plic :(. Už třetí týden se s tím pereme. Po dvou týdnech zlepšení a po pár dnech zase zhoršení. Takže máme druhé antibiotika a ventolin ve spreji :roll:. No myslím, že by se vaše doktorka měla začít více angažovat. Držím palečky a zaltačte na doktorku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9507
2.4.17 14:08

@verisek89 já měla 40mg/l a proto jsem dostala atb (širší spectrum), protože nevěděl, jestli je to bakterie či virus. A ja k tomu ještě dvě noci zvracela, asi to bylo tou vysokou teplotou. Ani voda po lžičkach nefungovala. Zkusila jsem Colu, ale šup dovnitř a stejnou cestou šup ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
2.4.17 18:33

@Marketkr neprijde mi ze by stekála, ma suchy drazdivy, kdyz kasle tak na hrudi ji to proste drazdi. No zitra ji musim rict st me nekam posle. Dnes jsem zjistila ze memame perove periny, takze alergie na peri asi tezko. Ted Pouzivame stopkasel pres tyden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama