stani zastupce-kam si stezovat?

1337
8.4.10 15:12

stani zastupce-kam si stezovat?

Hezke odpoledne,
chtela bych se vas zeptat zda je normalni kdyz se statni zastupce,ktery ma dohled u pripadu soukrome bavi s jednou ze stran?
Jde mi o tohle,dnes jsme byli ucastnici jednani u soudu jako obzalovani,stani zastupkyne se behem cele te soudni tahanice velmi angazovala pro poskozenou stranu,bylo nam to divne,ale nemeli jsme dukaz,ze se vubec znaji.Dnes pred vyhlasenim rozsudku,kdyz jsme cekali na chodbe se statni zastupkyne druzne bavila s poskozenou,kdyz videla,ze jsem se otocila,tak rychle odstoupila a odesla.Po skonceni jsme odchazeli jako prvni a me to nedalo a schovala jsem se za kytku a cekala,az pujde statni zastupkyne.Vysla,rozhlidla se a sla k poskozene a zacala s ni hovorit-tykali si!!V tom jsem vylezla ja ze skryse a spustila jsem ,zda je tohle standartni,ze statni zastypce tyka s poskozenou a mluvi spolu jeste i pred vyhlaseni rozsudku.Ocividne byla statni zas.prekvapena vyjekla na me jen vetu:Co to povidate"a doslova utekla do kancelare.
Jsem hrozne nastvana,protoze si myslim,ze tohle normalni neni a vidim v tom pripadu pekne znamosti.
Co si o tom myslite?Da se nejak branit?
SLa jsem to ihned nahlasit nadrizenu,ale ten se jen usmival…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1180
8.4.10 15:27

podle mě se tam jedná o podjatost a možné to není, v tomhle případě by měl být státní zástupce vyměněn…ale to si myslím já.

Dle mého názoru by jak soudce, tak státní zástupce neměl být nakloněn k žádné straně, asi bych si stěžovala a myslím, že tato osoba to ví moc dobře, jinak by tak „neutíkala“. Asi bych si stěžovala u toho příslušného soudu formou odvolání (pokud je možné a tam bych podrobně napsala proč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
8.4.10 15:29

a kdyby to nezafungovalo, odvolala bych se k nadřízenému orgánu, tedy k soudu pod něž tento konkrétní soud spadá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
8.4.10 22:37

Státní zástupce není úředníkem soudu, ale patří pod státní zastupitelství. Jeho nadřízeným je vrchní státní zástupce v příslušném regionu. Územní členění jednotlivých státních zastupitelství bohužel neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
9.4.10 10:37
Jura007 píše:
Státní zástupce není úředníkem soudu, ale patří pod státní zastupitelství. Jeho nadřízeným je vrchní státní zástupce v příslušném regionu.

a jo, máte pravdu. Já to brala celkově, s tím, že státního zástupce snad najímá soud, ale to státní zastupitelství bude možná víc nasnadě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
9.4.10 20:02

Soud státního zástupce nenajímá, vysílá ho státní zastupitelství, aby dozoroval průběh soudních řízení - především trestně právních a některých dalších věcí. Do jejich kompetence myslím nespadají občanskoprávní a ústavní kauzy.

Dá se zjednodušeně říct, že státní zástupce je jakoby „nad soudem“. Ale to je silně zjednodušené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
9.4.10 20:56

jura: tak koukám, že jsem úplně mimo :mrgreen: , no nicméně alespoň nadále se domnívám, že to normální není a myska by si to neměla nechat líbit, ale jak se bránit, to už si raději netroufám doporučovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama