Stanovisko hygieny pro tepelné čerpadlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kessynkaa
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 12.02.18 17:13
Stanovisko hygieny pro tepelne cerpadlo

Ahojky,

chci se zeptat jestli jste take potrebovali ke kolaudaci novostavby stanovisko krajske hygieny o hlucnosti tepelneho cerpadla?? Uz jsme se radovala ze mame cetsinu papiru pro kolaudavi a dneaka jsem zjistila, ze potrebuji tohle stanovisko… postaci zkouska tedy hodnoty tc od vyrobce? Nebo musim pozvat hlucare a nechat zmerit? :-( co jsem se ptala tak nikdo takove stanovisko nepotreboval. Je pravda, ze v projektu mame schvaleny elektrokotel a ten jsme vymenili za TC…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 21718 příspěvků 12.02.18 17:28
@Kessynkaa píše:
Ahojky,chci se zeptat jestli jste take potrebovali ke kolaudaci novostavby stanovisko krajske hygieny o hlucnosti tepelneho cerpadla?? Uz jsme se radovala ze mame cetsinu papiru pro kolaudavi a dneaka jsem zjistila, ze potrebuji tohle stanovisko… postaci zkouska tedy hodnoty tc od vyrobce? Nebo musim pozvat hlucare a nechat zmerit? :-( co jsem se ptala tak nikdo takove stanovisko nepotreboval. Je pravda, ze v projektu mame schvaleny elektrokotel a ten jsme vymenili za TC…

Trochu mimo téma.
Já se jen modlím, opravdu modlím, aby někoho z našich sousedů nenapadlo tuhle věc si pořídit. :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Kamarádky soused si to pořídil a je to peklo na zemi. Trvalé hučení, vrčení. Hygiena to tam měřila a teď se oba soudí. Už několik let 8o
On to vždycky napadne, ten posudek. Takže další kolo.

Já vím, nepomohla jsem ti.

Možná jiná čerpadla jsou tichá, ale tohle, to je fakt rachot.

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 17:35

Ahoj, ano potřebujete. Měnili jsme způsob vytápění právě na tepelné čerpadlo. Stačily parametry zaslané od dodavatele. Tj. decibely a také ještě způsob jak je to měřeno. My tam měli uvedeno např. xy decibelů v metrové vzdálenosti, jiný počet db v jiné atd. A také myslím ještě k tomu chtěli zákres jak to povede do domu, myslím elektrika. A také zákres kde bude venkovní jednotka umístěna. TAm myslím byl nějaký požadevk že ta venkovni jednotka nesmí být někde blízko sousedů. asi jak píše @Bábrdl . takže my máme umístěno ve vnitřní prostoru zahradního domkuy jak je ohraničen pergolou nebo jak to popsat. PRostě stojí na pergolee no u zahradního domečku ale ne na straně u sousedů ale směrem do té pergoly.

Ohledně hlučnosti. jelikož to pojede na nějaký spešl tarif tak by to údajně mělo běžet jen dvě hodiny denně. U nás ve vesnici to lidi mají a nepřijde mi že by to vrčelo nějak tak aby to někoho omezovalo. Možná dříve byly jiné jednotky, neřešilo se umístnění apod.

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 17:38

@Bábrdl Myslím že to naše je 49decibelů v metrové vzdálenosti, a máme to tak uprostřed poezmku takže když se k tomu přičte vzdálenost k plotu plus vzdálenost sousedova plotu od domu, podle mě to nebude tak hrozné. Pokud teda nepoběží v noci to chápu že se to více nese ten zvuk do ticha. Ale to se dá předpokládám nastavit snad kdy to poběží aby nebyly problémy. ale naše vesnice je u elektrárny a tak jsme asi ohledně hluku trochu imunní páč když začnou profukovat komíny… 8o :zed:

Bábrdl
Generální žvanilka 21718 příspěvků 12.02.18 17:42
@kazda.m píše:
Ahoj, ano potřebujete. Měnili jsme způsob vytápění právě na tepelné čerpadlo. Stačily parametry zaslané od dodavatele. Tj. decibely a také ještě způsob jak je to měřeno. My tam měli uvedeno např. xy decibelů v metrové vzdálenosti, jiný počet db v jiné atd. A také myslím ještě k tomu chtěli zákres jak to povede do domu, myslím elektrika. A také zákres kde bude venkovní jednotka umístěna. TAm myslím byl nějaký požadevk že ta venkovni jednotka nesmí být někde blízko sousedů. asi jak píše @Bábrdl . takže my máme umístěno ve vnitřní prostoru zahradního domkuy jak je ohraničen pergolou nebo jak to popsat. PRostě stojí na pergolee no u zahradního domečku ale ne na straně u sousedů ale směrem do té pergoly.Ohledně hlučnosti. jelikož to pojede na nějaký spešl tarif tak by to údajně mělo běžet jen dvě hodiny denně. U nás ve vesnici to lidi mají a nepřijde mi že by to vrčelo nějak tak aby to někoho omezovalo. Možná dříve byly jiné jednotky, neřešilo se umístnění apod.

Možná, že to dřív bylo jinak.
Tady u kamarádky je to večer slyšet fakt hodně. Takové temné dunění, vrčení.

Nechtěli to hnát k soudu, ale prostě museli. Snižuje to kvalitu bydlení úplně extrémně.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 12.02.18 18:16

@Kessynkaa kolaudace je zrusena, honem oznamte na urad, ze jste dokonciili stavbu, nez ji zase zavedou

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 18:18
@Pudloslava píše:
@Kessynkaa kolaudace je zrusena, honem oznamte na urad, ze jste dokonciili stavbu, nez ji zase zavedou

Počkej to jako fakt? Nebo to je vtípek :D Můj otupený mozek a smysl pro realitu už neumí rozlišovat :D

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 12.02.18 18:27
@kazda.m píše:
Počkej to jako fakt? Nebo to je vtípek :D Můj otupený mozek a smysl pro realitu už neumí rozlišovat :D

neni to vtip, je to novela, manzel rika, ze to urcite brzo zrusej, protoze se bude desne zneuzivat. Povolis si neco a postavis si co chces. letos se dokonci velmi mnoho nedokoncenych staveb. jen se oznami na urd neco jako „oznameni o dokonceni stavby“ nebo „oznameni o zacatku uzivani stavby“ aby ti dali cp

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 18:32

@Pudloslava Brouzdám právě na netu a našla jsem něco jako že ohlásíš záměr dokončenou stavbu užívat, ale musís 30dní předem. a oni stejně přijedou a prohlédnou to.

Ale ono teda pokud člověk místo RD nepostaví supermarket, nebo něco vyloženě mimo, nebo nemá místo bungalovu patrový, či o tri mistnosti navic…třeba my trochu měnili střechu. Ne tvar ani velikost ale způsob konstrukce, kdybysme to na SU nenahlasili tak ta urednice sama rikala ze to nema sanci zjistit. My ale hlasíme fakt všechno, pomalu se cejtim jak blbec. Treba ze jsou o par cm jinak siroke vstupni dvere..stale jsme v nejake norme, jen proste to tak vyšlo protože jsme tam řešili vedle světlik. Ta ženská na SU už si tuka na čelo asi z nás :)

Ale jsem laik, přeci musí být nějaká kontrola zda se postavil oto na co je povolení.

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 18:34

Když vezmu třeba ten případ zakladatelky nebo nás, tak by to tam někdo přijel omkrnouT a viděl by tam tu kastli od TČ a ptal se co to je a jaktože nemáme schválený způsob vytápení.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 12.02.18 18:38

Sousedka prave takhle nezkoulaudovala a nikdo k nim nesel. mozna je to na libovuli SU

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 18:38
@Pudloslava píše:
Sousedka prave takhle nezkoulaudovala a nikdo k nim nesel. mozna je to na libovuli SU

Aha, tak mozna zalezi i na domě, my máme nad 150m čtverečních.

A sousedce pak přišlo nějaká lejstro od úřadu že teda ok že můžou stavbu užívat

Kessynkaa
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 12.02.18 19:01

Holky o tom novem zakone vim ale nam je to prd platny. Volala jsem na urad a stejne nam to prijdou zkontrolovat. Co se tyce te vzdalenosti, jaka je minimalni vzalenost od venkovni jednotky k sousedum? Nastesti soused ma na te strane garaz, takze by to melo byt v pohode ale i tak… my uz tady bydlime protoze by jeme jinak skoncili na ulici a jestli nam neda soused podpis ze souhlasi nebo neprojdeme tou zkouskou hlucnosti tak nevim co budeme delat… @kazda.m opravfu staci hodnoty od dodavatele? Uz tady stresuju kde vezmem dalsi 3000 na zmerenei hlucnosti. Jakoby toho bylo malo… :-(

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 19:12

Na našem úřadě to stačilo + ten zákres. A myslím že sousedi už se k tomu vůbec nevyjadřovali k této změně. Ale to jen tuším, protože to vyjádření jsme měli snad za týden doma takže myslím že kdyby se k tomu mohli vyjádřit byla by tam delší lhůta. I když teď koukám na tu žádost a jako přílohu jsme tam dávali i situaci okolních parcel, tj. plánek naší parcely včetně okolních a přidávali jsme tam popisky co je zac ta okolní parcela (orná půda, mistní komunikace,…). Ale nase situace je takova ze kolem jsou zatim jen louky. Manžel říká že pokud by ste to měli právě umístěné opravdu blízko souseda že by se to řešilo asi víc - prý nějaká protihluková studie tj asi to měření hluku. Ale to tě nechci strašit, nejlépe bude se zeptat na té hygieně, kde to TČ musí být aby to bylo právě bezproblémové. Pokud je to u garaáže tak by to snad mělo být ok.

A jakou máte jednotku, my máme 8kW což je prý druhá nejmenší, takže to moc nehlučí.

Ivuska23
Kelišová 5079 příspěvků 3 inzeráty 13.02.18 06:44

@Kessynkaa my museli mít měření hluku, které se pak posílalo na hygienu, na základě toho hygiena vydala povolení - ale hygiena nám to psala do papíru už k vyjádření stavební dokumentace pro povolení stavby, co chce doložit ke kolaudaci. Kolaudace jako taková neexistuje už dlouho, ale stále funguje, jen to má jiný název. Kolaudovali jsme před měsícem, cele to řízení proběhlo standardně, přišel člověk z úřadu, zástupce hasičů a strávili tu dohromady asi hodinu.

Jen pro upřesnění čerpadlo je uprostřed pozemku, 18 m od hranice pozemku a měření hluku bylo stejně potřeba.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >