Stará porodnice v Motole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rézi 77
Povídálka 24 příspěvků 31.10.18 02:14
stará porodnice v motole

Ahojky je tu pamětnice, která rodila ještě ve staré porodnici v Motole tzn. do roku 1996? Zajímalo by mě po kolika byli pokoje, porodní sály a zda byli děti u maminek na pokojích. Zajímá mě prostě jak se rodilo dříve. Díky za odpovědi

Reakce:

Ba412
Kecalka 410 příspěvků 31.10.18 05:56

Nerodila jsem sice v Motole, ale v roce 1986 v Brne na Obilnaku a v roce 1989 u Milosrdnych. Na pokoji nas bylo 10 a deti jsme u sebe nemely, navstevy nebyly. Ale zase zadne dlouhe lezeni na monitoru, zadny oxytocin, zadne zbytecne vysetrovani, pokud porod probihal normalne. Deti nosili po 3 hodinach na krmeni, ja mame brecela do telefonu ze maleho vidim jen co 3 hodiny a dostala jsem odpoved: bud rada, doma si na mne vzpomenes - a fakt, doma jsem si rikala kde se TO vraci…
Jo a u porodu nebyl doprovod, ja bych ho stejne ani ted nechtela.
V obou pripadech jsem mela nastrih, zasito luxusne, ani o nem nevim. Tenkrat se to totiz delalo rutinne a doktori vedeli jak.
Jidla, vlozek i pradla dostatek, spis az nadbytek.
Test na cukrovku se delal az kdyz se narodilo dite pres 4 kg(coz jsem si uzila).
Pokud mate jeste otazky, ptejte se.

Rézi 77
Povídálka 24 příspěvků 31.10.18 07:42

A jak to tenkrát vypadalo na porodních sálech? Kolik tam bylo lůžek? Prý tam rodičky nebyly nijak oddělené.

Ba412
Kecalka 410 příspěvků 31.10.18 07:47

Na Obilnaku tusim 2-3, oddelene plentou. U Milosrdnych 1.
Pokud se tyce hekarny, tak na Obilnaku tusim 6 a u Milosrdnych 3-4. A vubec nam to nevadilo.
A cisaru bylo max 10% ze vsech porodu oproti dnesnim 25-30%.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >