Stará truhla - jak zrenovovat?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4336
5.9.11 16:01

Stará truhla - jak zrenovat?

Ahojky šikovné mamči a ostatní!
Dnes jsem při úklidu stodoly narazila na krásnou starou truhlu - děda v ní měl (resp. stále ještě má) zednické náčiní. O truhle už vím dost dlouho, ale až dnes mě napadlo, že by šlo ji dát do kupy a udělat z ní truhlu na poklady pro našeho raubíře. Zkusím ji nafotit.
Asi by stačilo dřevo jen obrousit, ale co s rezavými díly truhly??? Večer přidám fotku, teď se mi sem valí návštěva.
Zatím díky moc. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10771
5.9.11 16:08

Rezavé díly se taky obrousí (tu rez z toho) a natře se to barvou - na kov.

Záleží v jakém je truhla stavu, jestli je z neupraveného dřeva nebo natřená a co z ní chceš mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
5.9.11 16:45
pampalin píše:
Ahojky šikovné mamči a ostatní!
Dnes jsem při úklidu stodoly narazila na krásnou starou truhlu - děda v ní měl (resp. stále ještě má) zednické náčiní. O truhle už vím dost dlouho, ale až dnes mě napadlo, že by šlo ji dát do kupy a udělat z ní truhlu na poklady pro našeho raubíře. Zkusím ji nafotit.
Asi by stačilo dřevo jen obrousit, ale co s rezavými díly truhly??? Večer přidám fotku, teď se mi sem valí návštěva.
Zatím díky moc. :mavam:

Ahoj, taky mám na půdě jednu a chystám se ji dát do kupy, jen stejně není kam ji zatím dát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
5.9.11 20:54

Tak tady je obrázek truhly.
AnastazieB, chtěla bych z ní udělat malému truhlu na poklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10771
5.9.11 22:09
pampalin píše:
Tak tady je obrázek truhly.
AnastazieB, chtěla bych z ní udělat malému truhlu na poklady.

To jsem pochopila :wink: Ale otázka je jak? Chceš aby byla „dřevěná“ nebo jí budeš třeba natírat (jako včera ve Vrabcích v hrsti)? Nepoznám teda z fotky, jestli je dřevěná, ale obruš jí bruskou, ty kovové části brusným papírem na železo nebo železným kartáčem. Pak jí můžeš natřít, nalakovat, naolejovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
6.9.11 00:49

Jo, jo, je dřevěná. Akorát jsem koukala, že se v ní usídlil červotoč. Dá se i s tím něco dělat??? Asi ne, že? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10771
6.9.11 11:02

S tím zkušenost nemám, ale určitě existuje nějaký nátěr proti červotoči. Pokud v tom jsou dírky, tak to ale neznamená, že tam je, už tam dávno být nemusí. Jen pokud by byly dírky čerstvé a sypaly se z nich pilinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat