Stáří plodu, opožděný vývoj?

181
3.7.13 13:38

Stáří plodu, opožděný vývoj?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli má také někdo zkušenost s různým datováním stáří plodu podle UTZ. Byla jsem na UTZ ve 12.týdnu a řekli mi datum početí, pak jsem byla v 16.týdnu kvůli plodovce a dále pak ve 20.týdnu. Doktor měřil hlavičku a nohy a podle velikosti měla malá v tom 16.týdnu o 4 dny míň než byla datace ve 12. týdnu a ve 20.týdnu ještě o 2 dny míň. Celkem tedy rozdíl 6 dnů. Gynekolog mi říkal, že pokud není rozdíl větší než 14 dnů, tak to nemám řešit, ale říkám si, že pokud to tak půjde dál, za chvíli toho rozdílu dosáhne. Může se třeba vývoj zase zrychlit nebo dochází k opožděnému vývoji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53790
3.7.13 13:43

No, oni hlavně berou zcela průměrné, cca 3,5kilové miminko ve 40+0 a k tomu to celé vztahují. No a některé děti se narodí s 2,5 a některé se 4,5 kg a přitom jsou zcela OK, někde ten rozdíl holt dohnat musí :) Tak do toho 12.tt rostou všechna stejně, no a pak některá holt rychleji a některá pomaleji, dcera byla ve 30,tt „o 3 týdny napřed“, nikoho to nezarazilo, no taky se pak narodila čtyřkilová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
3.7.13 13:43

No ale to je úplně normální, protože to mimino roste různě rychle. Proto se vypočítává termín kolem toho 12tt., kdy je to nejpřesnější. Potom už záleží na mnoha faktorech. Moje dítě mělo třeba větší hlavu o dva týdny, pak zase jen o týden, pak to byly pro změnu stehenní kosti, jediné bříško mu vždycky sedělo. Navíc je to měření, není to úplně přesné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2790
3.7.13 13:46

Ahoj, ani mě to hlava nebere. Já mám být 24+5tt dle PM, ale podle ULZ ve 12 týdnu je miminko o 10 dní menší. Ve 20 týdnu narostlo a měl být rozdíl jen 4 dny. A přitom vím, kdy došlo k oplodnění 21.ledna :think: :think: :roll: :roll: :lol:,ale vůbec to na to nevychází :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
3.7.13 13:46

Vsak to je uplne normalni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13828
3.7.13 13:47

Je to běžné. Dcera byla stále „pozadu“. Nakonec dala kolem 2 týdnů zpoždění, jen kontrolovali průtoky a ty byly v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
3.7.13 13:49

No a v poradně v porodnici dokonce vyšlo malému bříško o 4 týdny „menší“ než hlavička, váhový odhad mizerný, měřili průtoky a všechno, to bylo naštěstí OK.
A narodil se úplně krásný zdravý souměrný :mrgreen:, 3,2kg.

Pár dnů fakt nic není, už se projevuje i genetická výbava, nejsou všichni stejně velcí.
Spíš bych řešila, kdyby např. hlavička byla o hodně (hodně!) větší/menší než ta noha a tak. Než celkově velikost.
Plus ta chyba měření…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
3.7.13 13:51

Aha, děkuju za vysvětlení. Taky mě to napadlo, ale jsem ráda, že mi to někdo potvrdil. Já nemám v rodině rození velkých dětí, ani partner, takže tím to asi bude. :D Rozhodně to přispělo k mému klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
3.7.13 13:58

Z toho si nic nedělej druhorozený byl při každém utz více a více pozadu(termín podle MS sem měla o 10dní dřív než podle UTZ) a nakonec se narodil 2 týdny dříve (oproti UTZ, oproti MS o 3dny)a měl 3780g kdyby byl v termínu podle utz měl by určitě přes 4kg :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
3.7.13 14:33

.

Příspěvek upraven 02.02.14 v 17:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
3.7.13 16:16

@Verča P. Je to OK, já měla od začátku mimčo o týden menší než by ¨být mělo. Teď je naopak o týden a půl větší ;) z těch pár dnůl si nic nedělej, hlavně každé miminko roste jinak rychle. Hlavní je, že se vyvíjí tak, jak má a ten vývoj se nezastavil 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5868
3.7.13 19:30

Tak já mám dnes čerstvou zkušenost, mám už nesoulad od začátku, dle PM jsem dnes 9+0. dle UTZ dnes jsem 7+1. Takže 14 dní rozdíl, jen to hvízdne. Doktorka říkala, že se nic neděje, ví totiž že ovulace byla nejdřív 24DC dle odběrů hormonálního profilu dle mých ovu testů. :lol:
První dcerku jsem měla o 9 dní rozdíl, nadělalo to paseku až v okamžiku předčasného porodu, kdy se nemohli na neonatologii dopočítat v kolikátém týdnu je vlastně narozená.
@atominnka Zdravím :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
3.7.13 22:08

@alisekR Ahooooooooj :hug: Gratuluju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5868
3.7.13 23:01

@atominnka Děkuju :hug: A ty? Za kolik to máš??? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JanikHo
7.8.13 19:24

uklidnění

Váš příspěvěk mě uklidnil… díky za takový :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat