Starnoucí placenta, předčasný porod

106
7.6.17 05:28

Starnouci placenta, predcasny porod

Zdravim, 34tt, vcera jsem neplanovane navstivila lekare kvuli bolestem bricha pichani a cukání u cipku. Hned celkove vysetreni vcetne monitoru, bylo mi sdeleno, ze mi rychle zestarla placenta, jsou na ni zarezy a dcerka se zrejme narodi drive.
Budu ted hlidana co par dni monitorem plus zelezo a dvojita davka horciku. Ma někdo stejnou zkusenost? Uz abych si asi balila tasku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

585
7.6.17 06:30

Ja mam stejnou zkušenost. prisli na to až v porodnici při příjmové vyšetření asi ve stejném týdnu jako u tebe a do 10dní jsem skončila v nemocnici s vysokým tlakem 230/135.druhy den hospitalizace mi slíbili, ze mi porod vyvolají, ale já v noci rodila, takže super. žádné léky jsem nedostala, jen klidovy režim
Tašku si nachystej i kdyby jen pro jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47738
7.6.17 06:47

Jo nejmladsi se narodil v 38tt, placenta uz byla podle PA na hrane, uz uz by ho dlouho zivit nedokazala.
Nastesti kluk vyplul ven vcas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 06:55

@reccal starší syn se narodil 38+2 a placenta byla totálně na odpis. Já osobně bych v tvém případě nebrala ten hořčík a nebo menší dávku, utlumí činnost dělohy a pak se taky může stát, že nepoznáš porod.
Tašku zabal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
7.6.17 06:59

@reccal už si dobrý týden, i kdyby se narodilo bude to vpohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13658
7.6.17 07:06
@reccal píše:
Zdravim, 34tt, vcera jsem neplanovane navstivila lekare kvuli bolestem bricha pichani a cukání u cipku. Hned celkove vysetreni vcetne monitoru, bylo mi sdeleno, ze mi rychle zestarla placenta, jsou na ni zarezy a dcerka se zrejme narodi drive.
Budu ted hlidana co par dni monitorem plus zelezo a dvojita davka horciku. Ma někdo stejnou zkusenost? Uz abych si asi balila tasku…

Taky jsem to tak měla- i ty pocity- bolesti břicha, píchání v čípku..Měla jsem i vysoký tlak, bylo to nejspíš jedno s druhým, původně jsem měla vcestnou placentu, ta se vytáhla, ale jak se vytahovala, nejspíš to na ní zanechalo následky a při porodu už v ní byly díry, ta preeklampsie s tím nejspíš taky souvisela :? Takže do nemocnice, ve 36+0 vyvolali porod. Tašku si určitě sbal :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13658
7.6.17 07:07
@lleennttiillkkaa píše:
@reccal starší syn se narodil 38+2 a placenta byla totálně na odpis. Já osobně bych v tvém případě nebrala ten hořčík a nebo menší dávku, utlumí činnost dělohy a pak se taky může stát, že nepoznáš porod.
Tašku zabal.

Taky nechápu proč horčík 8o Když bude muset dítě ven nejspíš dřív než za měsíc a půl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
7.6.17 07:09

Hořčík má krom jiného dobrý vliv na nervovou soustavu dítěte, u případně dřív narozených je to ku prospěchu. A že by kvůli hořčíku nepoznala porod je nesmysl, zas tak silný není, je v podstatě placebo co se týče zastavení stahů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
7.6.17 07:18
@ilonka12 píše:
Hořčík má krom jiného dobrý vliv na nervovou soustavu dítěte, u případně dřív narozených je to ku prospěchu. A že by kvůli hořčíku nepoznala porod je nesmysl, zas tak silný není, je v podstatě placebo co se týče zastavení stahů.

Tak verim, ze gynekolog, ktery patri v kraji k nejlepsim, vi, co rika… horcik beru vcelku dlouhodobě kvuli treninkove zatezi, v tehotenstvi kvuli krecim v napinajicich se svalech bricha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
7.6.17 10:45

U mě naprosto to samé - porod mi nakonec vyvolali v 36 tt a pár dnech, hořčík mi naopak doporučili vysadit (brala jsem ho předtím). Ale pokud Ti lékař doporučil ho brát, nedala bych na zdejší rady, ale věřila bych mu. Přeci jen ví, co dělá a jaký máš nález. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
7.6.17 11:33
@Agneth píše:
U mě naprosto to samé - porod mi nakonec vyvolali v 36 tt a pár dnech, hořčík mi naopak doporučili vysadit (brala jsem ho předtím). Ale pokud Ti lékař doporučil ho brát, nedala bych na zdejší rady, ale věřila bych mu. Přeci jen ví, co dělá a jaký máš nález. ;)

Jojo, verim mu… ted mam zvýšenou davku an dva dny a napopak v patek uplne vysadit a prijit na monitor, chce videt ozvy a průtoky bez ranni davky magnezka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13658
7.6.17 12:08
@reccal píše:
Jojo, verim mu… ted mam zvýšenou davku an dva dny a napopak v patek uplne vysadit a prijit na monitor, chce videt ozvy a průtoky bez ranni davky magnezka.

To je podstatná informace, to potom chápu, proč ho předepsal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13658
7.6.17 12:10
@ilonka12 píše:
Hořčík má krom jiného dobrý vliv na nervovou soustavu dítěte, u případně dřív narozených je to ku prospěchu. A že by kvůli hořčíku nepoznala porod je nesmysl, zas tak silný není, je v podstatě placebo co se týče zastavení stahů.

Ne že by nepoznala porod, ale děloha by byla pod dávkou magnezia určitě nepřipravená k porodu. Placebo to fakt není- mně to zastavilo několikrát předčasný porod a když mám křeče do lýtka, tak to taky funguje..Tady jedna holčina to brala ve 40 tt (pila denně celou Magnezii) a divila se, že ještě nerodí- jen to vysadila, tak porodila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
7.6.17 13:00

@enny3 že je hořčík placebo netvrdím já, ale náš nejlepší odborník na předčasné porody Koucký, i když on to také netvrdí jen tak, vše říká na základě mnoha výzkumů. On jistý efekt má, hlavně kapačková forma, tablety jsou jen jak cukr..Ale jeho podávání není od věci, má dobrý vliv na nervovou soustavu miminek a subjektivně pomáhá. tady několik jeho odpovědí
http://www.porodnice.cz/…niho-cipku-4
http://www.porodnice.cz/…asny-porod-4
A mimochodem, já rodila dvojčata 31 týden, magnesia v kapačkách jsem měla ke konci dennodenně několikrát a také mi bylo řečeno, že nic v podstatě dělat nemůžou, ale miminkům to pomůže, předčasnému porodu který má skutečně být to nezabrání ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama