Stárnutí placenty, zkracující se čípek - kdy bude porod?

Anonymní
18.5.21 16:30

Stárnutí placenty, zkracující se čípek - kdy bude porod?

Ahoj,
dle termínu MS jsem dnes v 38 tt a dle ultrazvuku v 36 tt.

Od začátku jsem počítala spíš s termínem porodu dle ultrazvuku a s tím, že budu spíš přenášet. Dnes na kontrole mi ale Dr řekl, že už se mi zkracuje čípek (CS 2) a na ultrazvuku je vidět, že stárne placenta. Váhově dítě také odpovídá spíše tomu dřívějšímu termínu.

Vím, že je to individuální, ale máte někdo podobně zkušenosti? Kdy jste zhruba po tomto nálezu rodily? Vyděsila mě hlavně ta stárnoucí placenta.

Děkuji za Vaše zkušenosti :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9685
18.5.21 16:42

Řekla bych, že tě se stárnoucí placenou moc dlouho běhat nenechají pokud nezačnes rodit brzo sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 16:57
@JancaS84 píše: Řekla bych, že tě se stárnoucí placenou moc dlouho běhat nenechají pokud nezačnes rodit brzo sama.

To si taky myslím, ale právě nikde na internetu nemůžu najít od kolikátého týdne je tak normální, že to „stárnutí placenty“ je na ultrazvuku už vidět. Jestli má malá ještě dost času nebo budou tlačit do toho dřívějšího termínu.

• Citovat
  • Nahlásit
1436
18.5.21 17:31

Já s tímto rodila 37+6. Placenta prý nestála už za moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9685
18.5.21 18:03
@Anonymní píše:
To si taky myslím, ale právě nikde na internetu nemůžu najít od kolikátého týdne je tak normální, že to „stárnutí placenty“ je na ultrazvuku už vidět. Jestli má malá ještě dost času nebo budou tlačit do toho dřívějšího termínu.

To je asi individuální. Já jsem rodila 41+2 a neříkali mě vůbec, že by mě stárla placenta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:05
@JancaS84 píše:
To je asi individuální. Já jsem rodila 41+2 a neříkali mě vůbec, že by mě stárla placenta.

Zatím jsem nebyla ani na monitoru, ale za týden už jdu na kontrolu do porodnice, tak snad bude vše ok, případně už budou vědět co a jak.

• Citovat
  • Nahlásit
155
18.5.21 18:41

Mně doktor vyděsil měsíc a půl před porodem, že už čípek a miminko je připravený na porod. Nakonec jsem ještě rodila několik dnů po termínu s vědomím, že mě za dva dny budou porod vyvolávat. :mrgreen: dceru to asi vyděsilo, tak se pak rozhodla jít ven sama od sebe, naštěstí.
Takže tohle nic moc neznamená. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
18.5.21 18:49

Já měla zralou placentu v 36 tt a otevřená na 2 prsty, cipek jsem neměla od 33 tt. Rodila jsem 38+0. Placenta u konce stárne běžne, je to fyziologický dej. Četla jsem kdysi diplomku na toto téma a dle výzkumu v ní citovaných se to stárnutí dost precenuje. Určitý typ buněk se v ní pořád obnovuje a udržuje ji vitální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
18.5.21 18:55
@Anonymní píše:

U mě se objevovaly bílá místa na placente, nechali mě přesně do termínu :think: jako u prvního jsem byla otevřena na 2 cm 20 týdnu, takže to není úplně smerodatne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat