Staronový vztah a finance

Anonymní
28.11.19 18:12

Staronový vztah a finance

Ráda bych znala Váš názor…
Před 7 lety jsme se rozvedli, máme 2 děti nyní na ZŠ. Nyní jsme se rozhodli, že to spolu zkusíme znovu a aktuálně řešíme finanční stránku případného společného soužití. Od rozvodu žiji s dětmi v domě, ve kterém jsme žili i v době trvání manželství. Dům byl původně bývalého manžela-získal ho jako dědictví. Při rozvodu a dělení SJM připadl dům mně. Dohodli jsme se tak a bývalý na tom z určitého důvodu měl větší zájem než já. Nyní by se tedy měl „vrátit zpět domů“ ;).Bez problémů jsme se domluvili na tom, že mi dále bude posílat alimenty na děti, částku na jídlo a drogerii /za sebe/a 1/4 peněz za energie/také za sebe/.Výlety, dovolené a zábavu, že budeme platit na půl, nebo on za sebe a děti a já sama za sebe.Jeho příjmy jsou v našem regoinu tak středně nadstandartní a asi tak 3×-4× vyšší než moje.
A nyní k problému. Já si myslím, že by mi měl platit i něco jako „nájem“ a to se jemu nechce a nelíbí. Argumentuje tím, že do toho domu už nacpal dost peněz za trvání manželství a nakonec o něj přišel /trochu jsem mu vypomáhala ve firmě, ale spíše jsem byla doma/,takže většinu peněz opravdu nosil domů on, to je pravda, ale měl zázemí, servis, volnost…do toho ale nechci zabihat. No a že prostě nechce opět cpát peníze vlastne „za nic“ do domu kde mu nepatří ani klika. Myslím si, že kdybych žila na nějaké „neutrální půdě“ třeba někde v nájmu, asi by s tím takový problém neměl..
Já argumentuji tím, že nikde jinde by přeci jenom za zaplacené poplatky za energie, taky nežil.
Nemyslím si, že jsem nějaká zlatokopka a netvrdím, že toto nastavení by muselo trvat věčně. Pokud by nám to klapalo, uvažovala jsem i o tom, že bych mu časem nechala polovinu domu přepsat, ale rozhodně se nemíním ukvapit…
Dotaz zní-myslíte si, že já jsem „na prachy“,nebo, že on je „vyčůraný“,nebo jak to vidíte?
Reakce typu „je nesmysl“.abyste se k sobě vraceli mi sem prosím nepište, to mám sama se sebou vyřešené a neptám se na to.
Předem děkuji za slušné a smysluplné názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6885
28.11.19 18:26

A kolik by podle tebe mel platit? Zas na druhou stranu, asi bude prispivat na jidlo a drogerii, takze alimenty bych brala jako prispevek na bydleni. Udelej si tabulku a napis si, kolik ti prispiva, co ted bude nad ramec a premyslej, jestli potrebujes jeste prispevek na bydleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
28.11.19 18:27

Ja myslim, ze by ti na najem prispet mel, jinde by taky musel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9395
28.11.19 18:28

Placení nájmu mezi životními partnery mi přijde jako hluboce nemorální počin.
Ovšem placení pouze alimentů a dělení nákladů na výlety atd. napůl taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10868
28.11.19 18:29

Tak jeho příjmy musejí být silně nadprůměrné, když v manželství vydělal (v podstatě sám) za X let (nebude to mnoho, když už jste 7 let od sebe a děti máte pořád na ZŠ, tak předpokládám, že jste byli manželé 5-10let?) na 2 domy. Resp. 1 dům nechal v rámci vyrování SJM vám, a sám si tedy nechal věci/finance v obdobné hodnotě.
Ano, přijdeš mi jako „na prachy“. Myslím, že dostat dům v rámci vyrovnání byla dost velkorysá nabídka, a chtít teď po něm platit nájem mi fér nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6885
28.11.19 18:30

Sama uvidis, pokud bude potreba nejaka koruna na opravy, jestli prispeje nebo ne. Ale pokud neni lakomec, da sem tam bokem penize na jine veci najem bych neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6408
28.11.19 18:33

Nájem bych po něm asi nechtěla. Ale zase je otázka jakou by jste měli dohodu když by se na domu něco stalo a byla potřeba nějaká oprava. Spíš bych chtěla něco do fondu oprav.

Příspěvek upraven 28.11.19 v 18:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
28.11.19 18:34

Já bych to po něm nechtěla. Ale kdybych s penězi nevychazela očekávala bych, že přispěje do rozpočtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9015
28.11.19 18:35

@zrcadlo tak ten jeden dům zdědil ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
28.11.19 18:37
@Anonymní píše:
Před 7 lety jsme se rozvedli, máme 2 děti nyní na ZŠ. Nyní jsme se rozhodli, že to spolu zkusíme znovu a aktuálně řešíme finanční stránku případného společného soužití. Od rozvodu žiji s dětmi v domě, ve kterém jsme žili i v době trvání manželství. Dům byl původně bývalého manžela-získal ho jako dědictví. Při rozvodu a dělení SJM připadl dům mně. Dohodli jsme se tak a bývalý na tom z určitého důvodu měl větší zájem než já. Nyní by se tedy měl „vrátit zpět domů“ ;).Bez problémů jsme se domluvili na tom, že mi dále bude posílat alimenty na děti, částku na jídlo a drogerii /za sebe/a 1/4 peněz za energie/také za sebe/.Výlety, dovolené a zábavu, že budeme platit na půl, nebo on za sebe a děti a já sama za sebe.Jeho příjmy jsou v našem regoinu tak středně nadstandartní a asi tak 3×-4× vyšší než moje.
A nyní k problému. Já si myslím, že by mi měl platit i něco jako „nájem“ a to se jemu nechce a nelíbí. Argumentuje tím, že do toho domu už nacpal dost peněz za trvání manželství a nakonec o něj přišel /trochu jsem mu vypomáhala ve firmě, ale spíše jsem byla doma/,takže většinu peněz opravdu nosil domů on, to je pravda, ale měl zázemí, servis, volnost…do toho ale nechci zabihat. No a že prostě nechce opět cpát peníze vlastne „za nic“ do domu kde mu nepatří ani klika. Myslím si, že kdybych žila na nějaké „neutrální půdě“ třeba někde v nájmu, asi by s tím takový problém neměl..
Já argumentuji tím, že nikde jinde by přeci jenom za zaplacené poplatky za energie, taky nežil.
Nemyslím si, že jsem nějaká zlatokopka a netvrdím, že toto nastavení by muselo trvat věčně. Pokud by nám to klapalo, uvažovala jsem i o tom, že bych mu časem nechala polovinu domu přepsat, ale rozhodně se nemíním ukvapit…
Dotaz zní-myslíte si, že já jsem „na prachy“,nebo, že on je „vyčůraný“,nebo jak to vidíte?
Reakce typu „je nesmysl“.abyste se k sobě vraceli mi sem prosím nepište, to mám sama se sebou vyřešené a neptám se na to.
A to je jako „na zkousku“? A nechcete spolu spis zkusit nejakou dobu randit a at jezdi na vikendy a podobne? Navrat po sedmi letech jsem nezazila, zazila jsem navrat po pul roce a proste jsme naskocili do fungovani, tak jako drive, plus zacali chodit do manzelske poradny, abychom poresili ty problemove situace, ktere vedli k rozchodu. Ja bych zrusila aliky a proste fungujte jako driv, spolecne penize a tak… Mozna jse oba trosku opatrny na penize, coz asi neni na skodu, ale nemyslim, ze to ve vztahu dela dobrotu…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10868
28.11.19 18:38
@karkarka píše:
@zrcadlo tak ten jeden dům zdědil ne?

Dědictví pochopitelně nespadá do SJM, tzn., že pokud jí dal dům v rámci vyrovnání SJM, tak museli v manželství nabýt majetek v takové hodnotě, že polovina byla cca hodnota domu a on se s ní vyrovnal tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5563
28.11.19 18:40

Jak pisete, spis nez najem by me zajimalo, kdo hude platit opravy na dome, novou pracku, susicku apod?!?
Pokud je ochoten se v tomto smeru podilet, najem bych neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
28.11.19 18:40

Jo, mně přijdeš na prachy. :nevim: Bude platit alimenty, energie, jídlo a ještě tobě nájem? A sex taky? Podle mě to řešíš zbytečně brzo. Ja bych řešila děti a to, aby to tentokrát klaplo a ne každou korunu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 18:41
@zrcadlo píše:
Tak jeho příjmy musejí být silně nadprůměrné, když v manželství vydělal (v podstatě sám) za X let (nebude to mnoho, když už jste 7 let od sebe a děti máte pořád na ZŠ, tak předpokládám, že jste byli manželé 5-10let?) na 2 domy. Resp. 1 dům nechal v rámci vyrování SJM vám, a sám si tedy nechal věci/finance v obdobné hodnotě.
Ano, přijdeš mi jako „na prachy“. Myslím, že dostat dům v rámci vyrovnání byla dost velkorysá nabídka, a chtít teď po něm platit nájem mi fér nepřijde.

Byli jsme manželé 20 let "doma jsem byla cca posledních 7 let z té doby a to hlavně kvůli dětem. Předtím jsem normálně pracovala. Odešel od nás týden po mém druhém porodu, kvuli milence. Tož tak…nechci si tady hrát na chudinku je to už dávno pryč a doteď jsem žila docela fajn život i bez něj :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
10261
28.11.19 18:42
@Anonymní píše:

Hmmm. Chtit po nekom, kdo ti dal barak, aby casem v nem mel platit najem 8o
Kristepane, vzdyt je to tvuj manzel/pritel.
:roll:
Nechapu. Jemu se nedivim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat