Starší básnička o ročních obdobích

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taka
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 18.03.18 18:03
Starší básnička o ročních obdobích

Zdravím,
hledám jednu starší básničku :) Učil se ji můj tatínek, když byl malý, tedy kolem roku 1970-75.
Je o ročních obdobích. Chlapeček se baví s tatínkem (možná dědečkem?) a říká mu, že má rád jaro, protože… Pak ale přišlo léto a to že má radši než jaro, protože… Podzim… Zima… Nakonec došel k závěru, že každé roční období je něčím nádherné a nelze je porovnávat.
Neví někdo? Je to pro mě docela důležité :srdce:
Na netu hledám s přestávkami od rána, ale najít to prostě nemůžu. Tak zkouším tady :kytka:

Reklama

Reakce:

vjerunqa
Závislačka 2659 příspěvků 18.03.18 18:17

@Taka Ahoj, vím, co myslíš, bylo to ve starém slabikáři. Název bohužel nevím, zkusím pohledat.

Derby
Kelišová 6203 příspěvků 18.03.18 18:27

@Taka

vjerunqa
Závislačka 2659 příspěvků 18.03.18 18:28

Čtyři přání (K. D. Ušinskij)

Míťa sáňkoval na kopci. Bruslil na zamrzlé řece. Přiběhl domů celý červený a rozdováděný a volal na tatínka: „Táto, v zimě je venku tak hezky! Kdyby tak byla pořád jenom zima!“

Najednou tu bylo jaro. Míťa běhal na zelené louce za barevnými motýly. Natrhal si plno květů. Přiběhl k tatínkovi a povídá: „To jaro je tak krásné. Chtěl bych, aby bylo pořád jenom jaro.“ Tatínek zase vytáhl zápisník a řekl Míťovi, aby své přání zapsal.

Přišlo léto. Míťa odjel s tatínkem na sena. Měl od rána až do večera o zábavu postaráno. Chytal ryby. Sbíral jahody. Skotačil ve vonícím seně. A večer řekl tatínkovi: „To jsem se měl dnes pěkně. Chtěl bych, aby bylo celý rok jen léto.“ Také toto přání se octlo v tatínkově zápisníku.

Byl podzim. V sadě se sklízelo ovoce – červená jablka a žluté hrušky. Míťa byl nadšením bez sebe a řekl tatínkovi:…

Je to ono?

vjerunqa
Závislačka 2659 příspěvků 18.03.18 18:29

@Derby :palec:

Uživatel je onlineLadySi
Echt Kelišová 7827 příspěvků 18.03.18 18:29

http://cvrcci.blogspot.cz/…6/cteme.html

Avinak
Nováček 2 příspěvky 18.03.18 18:45

http://skolicka6.sweb.cz/…LABIKAR6.htm
Strana 117

Taka
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 18.03.18 21:41

To je ono!!! Vy jste tu všechny tak senzační :hug:
A náš táta přísahal, že je to básnička… I mistr tesař se někdy utne :D
Ježíš, já mám takovou radost, že se to našlo! Všem moc moc děkuju :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Před soudem, ale stylově! Tereza pojala aféru s heroinem jako vlastní exhibici

Česká pašeračka Tereza se v Pákistánu během úterý dostavila k dalšímu soudu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama