Starší děti samy doma

16.8.15 20:42

Starší děti samy doma

Ahojte, mám dotaz:

Exmanželka mého současného manžela běžně nechává dítě (14 let) samotné doma - klidně i několik dní, týden - protože hodně cestuje a jezdí celé léto do zahraničí. Dcera k nám nemůže, protože v tu dobu musí hlídat doma psa (bydlí v jiném městě). Máme o ni strach, přijde nám malá na to, aby byla tak dlouho sama doma - kdyby se něco stalo, nechceme domýšlet… je možné tohle nějak řešit zákonně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.8.15 20:45

@Klarinetka2 a nemůže k vám psem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
16.8.15 20:46

No tak to ano, je to zanedbání povinné péče. Normálně bych to nahlásila, až bude dcera sama, neznám postup, zjisti ho, ale nechávat samotnou ji nesmí, myslím jako takhle v kuse. Udala bych jí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15374
16.8.15 20:47

A proč je problém pes? Si ji vemte i se psem? Jinak Ospod, a zažádat soud aby šla k vám trvale?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21099
16.8.15 20:52

14ti leté dítě nechávám samotné doma v řádu hodin, nikoli dní. Týden je úplná šílenost. Tak si vemte holku k vám i se psem, nešlo by to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
16.8.15 20:52

Hmm, tak několik dní v kuse, to je blbý no. Já si představoval večer nebo jeden den, ale takhle to nejde. Co na to tatínek? Ten se k tomu staví jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
16.8.15 20:56
@Klarinetka2 píše:
Ahojte, mám dotaz:Exmanželka mého současného manžela běžně nechává dítě (14 let) samotné doma - klidně i několik dní, týden - protože hodně cestuje a jezdí celé léto do zahraničí. Dcera k nám nemůže, protože v tu dobu musí hlídat doma psa (bydlí v jiném městě). Máme o ni strach, přijde nám malá na to, aby byla tak dlouho sama doma - kdyby se něco stalo, nechceme domýšlet… je možné tohle nějak řešit zákonně?

nic proti, ale kazde dite je jine, nektere si ve 14 hraje s barbie a jina sexuje.. :oops: nenapsala jsi, jestli je uz zodpovedna. 14 ti leta je dost stara, aby mohla byt obcas sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
16.8.15 20:58

Ot mi v pořádku rozhodně nepřijde, 14 ltý bych pře noc vůbec nenechala samotný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 20:58
@lleennttiillkkaa píše:
@Klarinetka2 a nemůže k vám psem?

Nemůže, sami máme psa a nesnesou se… nemluvě o malém mimču, co je doma - do toho jejich pes, který je agresivní a pokousal už lidi: nechci ho tu! :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8302
16.8.15 20:59

Taky mám doma čtrnáctiletou holku. několik dní jsem ji doma samotnou nenechala, ale když tak nad tím přemýšlím, pokud by bylo potřeba, tak mi nepřijde zas až tak malá, aby to nezvládla. obzvlášť v době mobilních telefonů. jinak stát se jí může cokoli, i když půjde třeba jenom za roh vyvenčit psa :nevim: ale jestli o ni máte strach, vemte ji i se psem k sobě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 21:00
@Klarinetka2 píše:
Nemůže, sami máme psa a nesnesou se… nemluvě o malém mimču, co je doma - do toho jejich pes, který je agresivní a pokousal už lidi: nechci ho tu! :-(

to chápu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 21:05
@MarieOVMUC píše:
nic proti, ale kazde dite je jine, nektere si ve 14 hraje s barbie a jina sexuje.. :oops: nenapsala jsi, jestli je uz zodpovedna. 14 ti leta je dost stara, aby mohla byt obcas sama.

Je dost šikovná a zodpovědná, takže nemáme neřešíme, když zůstane sama doma den, dva, přes noc atd. (byť se nám to taky úplně nelíbí, ale mlčíme) - ale týden nám přijde prostě masakr. A byť je zodpovědná, tak si nedávno rozsekla víčko nad okem - naštěstí u nich přespávala jejich kamarádka, která byla schopná zavolat sanitku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38923
16.8.15 21:07

A jak víš, že je doma sama? Že máma není třeba domluvena se sousedkou, aby na holku dohlidla? Pokud se vám zo nelíbí, tak ji vemte k sobě, jinak to nechte být. Zbytečně by to holka odnesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
16.8.15 21:09

@Klarinetka2 a ani není v jejím okruhu nějaká sousedka, kamarádka, která holčinu občas „zkontroluje“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 21:10
@lucenka píše:
A jak víš, že je doma sama? Že máma není třeba domluvena se sousedkou, aby na holku dohlidla? Pokud se vám zo nelíbí, tak ji vemte k sobě, jinak to nechte být. Zbytečně by to holka odnesla.

Ano, manžel volala exmanželce, zda to má nějak pořešené, že se mu to nelíbí. Řekla, mu, že to neřeší, protože to dcera zvládne. O tom nepochybujeme, nicméně i tak se jí občas něco stane a nebude nikdo, kdo by jí tam mohl pomoct. My si ji k sobě rádi vezmeme a ona by tu byla ráda (jezdí za námi často a většinu léta byla s námi), ale musí hlídat toho zatracenýho psa :-( Sama je z toho nešťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama