Starší dítko a strach z případných dvojčat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 23:33
Starší dítko a strach z případných dvojčat

Ahoj, prosím o zachování anonymity, protože sem chodí holky, které znám, a nechci, aby věděly, že toto řeším. Máme dítko po 4. cyklu IVF a příští rok bychom mu rádi pořídili sourozence. V CARu máme ještě dvě embryjka, takže by mě čekal KET. Já mám ale strach z dvojčat, i když jsem vždycky dvojčátka chtěla, ale jaksi ne jako sourozence pro starší dítě. Já nevím, jak to vysvětlit, prostě pokud se embryjka rozmrazí, nechala bych si zavést obě dvě, nedokázala bych asi říct, vyberte jen jedno a kdyby se pak nezadařilo, vyčítala bych si, že to druhé se mohlo chytit. Ale zase, když si nechám zavést obě, můžou být dvojčata a vůbec nevím, jak bychom to zvládli finančně, já psychicky. Jsem na vše v podstatě sama, manžel ráno do práce a vrací se večer mezi 6 a 7, babičky ani dědečky nemáme, ani žádnou kamarádku nebo hlídací tetu apod. Manžel má průměrný plat, máme hypotéku na barák, k tomu splácíme půjčku, peněz není nazbyt a když si představím, kolik by stálo třeba UM. První dítko jsem nekojila a kdyby to mělo být hned dvakrát :nevim: Není to dlouho, co jsem tu četla diskuzi mamin, které mají starší dítě a pak dvojčata a dost to na mě působilo negativně, jak je to strašně těžký a tak a to mě přimělo k tomu přemýšlet, co bychom dělali. Znám jednu rodinu, keterá má tři děti, starší a pak dvojčata, ale ti mají chůvu, kterou sebou berou i na dovolenou… Jak byste se rozhodovaly?

Reakce:
fialína
Závislačka 4542 příspěvků 22.10.14 23:40

Tak ono je taky otázka, jaké kvality jsou embrya a jak se rozmrazí. Sama jsem něco podobného řešila - po dvou ivf jsem čekala vždy dvojčata, nakonec z toho bylo vždy po jednom dítěti… nicméně jsem po prvním i druhém dítku ještě zkoušela ket, vždy byly zamražené tři embrya a vždy jsem velmi váhala… nicméně, rozmrazily se tak, že v obou případech bylo jedno velmi dobré, jedno nanic, jedno špatné kvality… takže jsme vkládali dvě, ale jen jedno z nich dobré. Šance byly malé, taky to ostatně skončilo pouze biochemickým těhotenstvím.

Já ti nevím, sama jsem čekala 2× dvojčata a dopadlo to dost blbě, blbých dvojčecích těhotenství zná hodně.. ono to není jen otázka peněz, ale i toho, že dvojčata se často rodí dřív a často jsou s tím spojeny problémy… pokud po nich navíc sama netoužíš, asi bych se v případě, že se rozmrazí obě dobře, možná rozhodla jen pro vklad jednoho. Nicméně, šance, že se obě dobře rozmrazí, není moc velká. Ale opravdu těžko říct…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 23:54

@fialína Já nikdy předtím KET nemněla, nemám s tím žádnou zkušenost, ale je mi jasné, že chytit se nemusí ani jedno. Jen mi přijde hrozné, nedat tomu druhému žádnou šanci a pak si vyčítat, že to druhé by třeba vyšlo. A případných zdravotních problémů u předčasně narozených dvojčat se taky bojím, to už teda vůbec nevím, jak bych zvládala, na všechno sama :zed:

ugluk
Hvězda diskuse 45346 příspěvků 23.10.14 00:15

Ja te chapu, byt jsem teda neresila KET, ale komplet IVF. Dcera je taky po ctvrtem IVF, pak jsme podstoupili jeste jedno, mrazene jsme nikdy nic nemeli. Po dvojcatech rozhodne netouzim, panelakovy 3+1, starsi velmi divoke ditko… no nakonec to bylo tak, ze mi zbyla prave dve embrya, ale jedno z nich takove kvality, ze bylo pro mrazeni nevhodne. A ja nejak z ucty k tomu vsemu zazracnemu procesu nedokazala to horsi „vyhodit“, pote, co jsme ho z vlastni vule stvorili, tu sanci dostat muselo. Rovnez kdyz uz byla obe zavedena, nedokazala jsem si prat, at se chyti jenom jedno, proste kdyz uz tu sanci dostalo, nemuzu si preci prat, at to nezvladne. No nezvladli to bohuzel oba, ale pamatuji na tu smesici pocitu, jak moc bych si prala otehotnet a zaroven ze vim, ze dvojcata by nebyla zadna sranda. Presto bych se ve stejne situaci zachovala znovu stejne. Udelala jsem naproste maximum, co se dalo.

V pripade KETu - nemate je mrazene po jednom? Nekde to tak delaji. Popripade teoreticky je mozne opetovne zmrazeni, kdyby se jim darilo vyborne obema a dvojcata by byla nepripustna, dnes uz jsou ty moderni metody mrazeni (vitrifikace) nekde jinde, nez kde byly pred par lety, tehdy se uvadela sance na zdarne rozmrazeni kolem 50 %, s vitrifikaci je to vyrazne vice. Ale jak pise Fial nade mnou, zdarne rozmrazeni obou mrazenych postaru neni moc pravdepodobne. Ale clovek by to mel mit vyresene predem a nikoliv si prat, at to jeden nezvladne a mam v dusi klid.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 02:45

Ahoj neboj nejsi sama, kazdy mame nejaky ten problem. Jsem taky po ivf, asi cekam dvojcatka, manzel ma uz deti z predchozicho vztahu. Staram se o ne, manzel taky v praci, bez babicky, ci dedecka, taky mam strach jak to bude, jestli nebude delat rozdily…je toho dost, ale chtela jsem to a jsem rada. V zivote se ma trosku u riskovat, jinak by to byla nuda. A rid se tim co opravdu citis, co chces. A mate jen jedno, klape vam to, tak proc to nezkusit. Mam kamosku, ta ma 4 deti, chlap se nestara, ale nebreci a nemenila by.

carola
Kelišová 7393 příspěvků 23.10.14 08:44
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o zachování anonymity, protože sem chodí holky, které znám, a nechci, aby věděly, že toto řeším. Máme dítko po 4. cyklu IVF a příští rok bychom mu rádi pořídili sourozence. V CARu máme ještě dvě embryjka, takže by mě čekal KET. Já mám ale strach z dvojčat, i když jsem vždycky dvojčátka chtěla, ale jaksi ne jako sourozence pro starší dítě. Já nevím, jak to vysvětlit, prostě pokud se embryjka rozmrazí, nechala bych si zavést obě dvě, nedokázala bych asi říct, vyberte jen jedno a kdyby se pak nezadařilo, vyčítala bych si, že to druhé se mohlo chytit. Ale zase, když si nechám zavést obě, můžou být dvojčata a vůbec nevím, jak bychom to zvládli finančně, já psychicky. Jsem na vše v podstatě sama, manžel ráno do práce a vrací se večer mezi 6 a 7, babičky ani dědečky nemáme, ani žádnou kamarádku nebo hlídací tetu apod. Manžel má průměrný plat, máme hypotéku na barák, k tomu splácíme půjčku, peněz není nazbyt a když si představím, kolik by stálo třeba UM. První dítko jsem nekojila a kdyby to mělo být hned dvakrát :nevim: Není to dlouho, co jsem tu četla diskuzi mamin, které mají starší dítě a pak dvojčata a dost to na mě působilo negativně, jak je to strašně těžký a tak a to mě přimělo k tomu přemýšlet, co bychom dělali. Znám jednu rodinu, keterá má tři děti, starší a pak dvojčata, ale ti mají chůvu, kterou sebou berou i na dovolenou… Jak byste se rozhodovaly?

Ahoj,
chápu tě. Já mám jednoho synka i když přirozenou cestou, ale chtěli bysme pro něj ještě sourozence a moje maminka je z dvojčat a já mám hrůzu, co kdyby…Je to hrozně takhle to psát, co by za to někdo dal, ale taky máme malý byt a peněz nazbyt vůbec ne, no prostě tě chápu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >