Starší kolegové a mé sociální sítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.1.22 11:21

Starší kolegové a mé sociální sítě

Ahoj, mám tu takové páteční téma na odlehčení.
Nějakou dobu pracuji v jedné firmě, kolektiv super, jsem tam ale jedna z nejmladších (je mi 23). Pracuji se ženami ve věku mé mamky, se kterými si rozumím, ale které zároveň tráví obědové pauzy na Instagramu a pomlouvají dívky, které se na soc. sítích fotí, jak jsou hloupé, zahleděné so sebe, namyšlené. Padají často i velké nadávky.
Nyní zjistily, že mám soc. sítě i já. Ač je můj profil z 90% můj pes, knihy a jídlo, věnuji se také fitness, takže tam mám pár fotek z fitka a pár i v plavkách. Vím, že dostanu totální bídu také. Ale už mi je blbé žádosti o sledování nepřijímat. Jak zareagovat na případnou kritiku? Jak říkám, nic špatného tam nemám, ale oni špatně snáší i „selfíčka“, takže se trochu bojím, co potom v práci nastane.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12851
21.1.22 11:26

Když nedokážeš zvládnout to jak druzí reagují na tvoje sociální sítě, tak máš dvě možnosti. Buď je tam nepustit nebo sítě zrušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4651
21.1.22 11:26

Neboj se, oni ti nic do očí neřeknou. Pomluví tě, až budeš mít dovolenou nebo tak něco :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
21.1.22 11:30
@Cenarius píše:
Když nedokážeš zvládnout to jak druzí reagují na tvoje sociální sítě, tak máš dvě možnosti. Buď je tam nepustit nebo sítě zrušit.

přesně tak…tím, že se někde přidám, musím si to umět i obhájit. Takže nehledám správnou odpověd na netu :-), ale řeknu pravdu proč tam jsem.
Třeba je ta kritika přínosná…třeba opravdu někdo zjistí, že tam vlastně být nechce, že to není jeho styl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5699
21.1.22 11:34

To mají nějakou zvláštní zábavu. Osobně bych si je nedávala do přátel, v přátelích mám lidi, s kterými se přátelím, což by tyto ženy nebyly. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6351
21.1.22 11:37

Já mám Instagram nezamčený, kdo chce ať se koukne :mrgreen: :mrgreen: třeba zásadně nesjíždím „instastroies“ od lidí z mého okolí, jako sousedku atd. Na druhou stranu jsem potěšena, když ony sjedou moje :mrgreen: zvědavost je totiž mocná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
21.1.22 11:41

Zrovna včera jsem si říkala, jak někteří lidé musejí mít hrozně smutný život, když mrhají svou energii na druhé. Tlachají, jen aby bylo o čem tlachat, o totálních kravinách. Zrovna včera dvě prodavačky v DM asi půl hodiny řešily to, že jedné z nich kolegyně nepopřála k svátku na soc. sítích a už se to pěkně nabalovalo.,,No, stejně je taková divná a nezapadla k nám. Moc si o sobě myslí… a stejně moc neumí makat." :lol: :lol:

Neboj, osobně ti nic neřeknou, maximálně se začnou odtahovat, aby tě mohli mezi sebou pomlouvat. Dost taky záleží na tom, jaký jsi s nimi doteď měla vztah - jestli jsi milá, ochotná, spolupracující a umíš zabrat, tak si jen maximálně řeknou,,mladá koza" a víc řešit nebudou..-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 11:49

Kolegy bych si na sociální sítě nepřidávala. Lidi umí být hloupý a můžeš si tak lehce zadělat na nějaký problém. Osobně nechápu ani ten trend tam přidat každého. Ale já jsem v tomhle opatrná. Svoje soukromí si snažím chránit. A sebevědomí si pěstovat jinak, než lajkovaním fotek od ostatních. Asi už jsem stará, ač do věku tvých kolegyň mám daleko :mrgreen:. Na druhou stranu pokud se chceš někde vystavovat, musíš být schopna snést i tu kritiku. A ta na internetu je velká, protože písmenka toho snesou hodně a za monitorem nás nikdo nezná že. Taky myslím, že do očí ti nikdo nic neřekne. Možná tě pomluví za zády, ale taky pak čekej, že se k tobě nemusí chovat zrovna hezky. Obecné ty dámský kolektivy jsou většinou zlo. Aspoň z mých zkušeností 8)

• Citovat
  • Nahlásit
38165
21.1.22 11:56

V mém ideálním světě zjistí, že i dívka, která se fotí na instáč, může být inteligentní a plná hlubokých myšlenek a kladných mravních charakteristik, tak přestanou na selfíčkářky láteřit.
(čili je na tobě, abys nedělala uživatelkým sítí negativní reklamu :-))))

Pravděpodobně si o tobě začnou povídat ve tvé nepřítomnosti - já bych si říkala „Ty jo, to je teda pěkně trapný, jak jsme nadávaly na ty holky a ona je taky taková. Jak se asi musela cítit?“ Jiné se budou hihňat, začnou tě sledovat - možná do tebe budou v dobrém pošťuchovat „jo tak losos se ti připálil, to musíš víc hlídat a míň se fotit…“

Pokud máš teď dobré vztahy, nečekala bych, že se to nějak zhroutí. Vždyť o nic nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2018
21.1.22 11:57

A hoď kamenem, kdo se nikdy nějakýmu hodně blbýmu fb profilu nevysmíval :mrgreen: Hele, neboj, jestli sdílíš psa, knížky a sem tam nějakou dovolenou, tak to fakt nikoho nezajímá. Maximálně si řeknou, že jseš mladá a blbá, že se takhle vystavuješ po internetech, a tím to zhasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38165
21.1.22 12:00

Jinak mám pocit, že hodně fotek na sítích mají lidé, kterým nějak chybí opravdové sociální kontakty. Zvláště pak rozvedené ženy… možná se jen snaží demonstrovat, že nejsou chudinky, tak podnikají dovolené, na které by se dvacetiletí báli a na fcb dávají foto každé svačiny, co tam zblajzly.
To s týká mých vrstevnic. Muži dávají méně osobní fota. mladých lidí moc přidaných nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8748
21.1.22 12:10
@Anonymní píše:
Ahoj, mám tu takové páteční téma na odlehčení.
Nějakou dobu pracuji v jedné firmě, kolektiv super, jsem tam ale jedna z nejmladších (je mi 23). Pracuji se ženami ve věku mé mamky, se kterými si rozumím, ale které zároveň tráví obědové pauzy na Instagramu a pomlouvají dívky, které se na soc. sítích fotí, jak jsou hloupé, zahleděné so sebe, namyšlené. Padají často i velké nadávky.
Nyní zjistily, že mám soc. sítě i já. Ač je můj profil z 90% můj pes, knihy a jídlo, věnuji se také fitness, takže tam mám pár fotek z fitka a pár i v plavkách. Vím, že dostanu totální bídu také. Ale už mi je blbé žádosti o sledování nepřijímat. Jak zareagovat na případnou kritiku? Jak říkám, nic špatného tam nemám, ale oni špatně snáší i „selfíčka“, takže se trochu bojím, co potom v práci nastane.

Hele, hlavne nepripust debatu, kdyz se te opatrne zeptaj, jakmile zacnes vysvetlovat, tak do tebe zacnou slepice klovat. To se mi jednou stalo -ne se sockama, ale s osobnim zivotem, byla jsem single, a slepka se fakt neupejpala a vecne, i pred kolegy, komentovala jakoukoliv mou interakci s jakymkoliv chlapem v praci :poblion:

Takze, kdyby nahodou, tak bych rekla, ze tam s ostatnima pejskarema hlavne sdilime hafany. Tečka. A rychle z te situace odejdi.

Osobne na sockach resim hlavne nazory, ale u synka vidim, ze oni jsou fakt jinde. Byla bych za starou zapšklou slepici, kdybych to nejak komentovala, je to generacni vec ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
21.1.22 12:11

Tak kdyby ses za ty věci styděla, tak je tam snad nedáváš ne? Když děláš fitness, tak zřejmě máš postavu dobrou a není proč se stydět.
Jinak já žádosti kolegů o přátelství/sledování prostě nepřijala. Já rozlišuji mezi kamarády a kolegy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1893
21.1.22 12:15

Ja bych sledovani neprijimala a rekla bych jim, ze to mam jen pro rodinu a nejblizsi pratele. TECKA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8748
21.1.22 12:15
@Pudloslava píše:
Jinak mám pocit, že hodně fotek na sítích mají lidé, kterým nějak chybí opravdové sociální kontakty. Zvláště pak rozvedené ženy… možná se jen snaží demonstrovat, že nejsou chudinky, tak podnikají dovolené, na které by se dvacetiletí báli a na fcb dávají foto každé svačiny, co tam zblajzly.
To s týká mých vrstevnic. Muži dávají méně osobní fota. mladých lidí moc přidaných nemám.

Ja bych rekla, ze je to individualni. Kdo je streleny v zivote, ten ma streleny obsah ;)

Sama na twtr sleduju jednu padesatnici, co tam dava takova zvlastni fitness videa, a s radosti ji to lajkuju.

Trnou mi zuby u single zenskych, ktere davaji hodne provokativni obsah a mezitim brecej, ze nemaj chlapa a nemuzou prijit na to, proc si z tech stovek slintalu nemuzou vybrat nikoho ‚normalniho‘. Ale to neni problem socialnich siti, to potkas i nazivo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat