Starší lidé - všechno je hrozný problém

Anonymní
26.1.21 17:57

Starší lidé - všechno je hrozný problém

Ahoj, nechci být nevděčná, ale prostě se potřebuju vypovídat. Je mi 17 a mám staršího tátu (ročník 1947). Chápu že to k tomuto věku patří, že už má svoje problémy atd., ale prostě nebetyčně mě vytáčí jak je všechno hrozné, složité, drahé a šílený problém. Malý příklad - furt vaříme vepřové nebo kuřecí protože ryby a hovězí jsou drahé a on je neumí udělat. Teď jsem si chtěla koupit zvýrazňovače, tak jsem napsala přes messenger do papírnictví co s jak, a táta prý proč s tím dělám takové cavyky a proč to potřebuju zrovna v této době. Taky pořád na vše nadává - i když se jedná o blbosti typu dojít do garáže pro cibuli nebo že nám nehodili do schránky leták. Všechno bere jako útok na svou osobu - televize na 100% hlasitosti 24/7/365, málo jím (1 chleba k večeři - myslí si že blbě vaří). Neustále sleduje covidové zprávy. Témata k hovoru - nadávání na politiky, jídlo, kde je co v akci a co dala sousedka na Facebook. Bohužel ani hygiena a výměna oblečení nic moc, uvaří a zbytek dne sedí u TV (max jede na nákup nebo odveze sestru na trénink), takže pohybu taky dost málo. Takto bych samozřejmě mohla pokračovat téměř donekonečna, ale myslím že každý kdo nějakého důchodce zná si to umí živě představit. Prosím neberte to jako moje stěžování si, neúctu nebo nedostatek lásky. Jen mi zkratka leze na nervy ten věčný negativismus a je mi z toho smutno. Potřebuju se spíš vypovídat a znát váš názor jak přežít tuto covidovou ponorku a nezbláznit se :)
PS: anonym osobní údaje

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
555
26.1.21 18:06

Je fakt, že v těchhle letech už by mohl být tvůj dědeček. Bohužel s tím nic nenaděláš, spíš to bude horší a horší.

O mámě nic nepíšeš, co ona na to? Počítám, že je mladší ročník? Nebo jste se sestrou jen s otcem?

Jak přežít? Prostě přežít. Dělat si své, nehádat se. Co víc dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2669
26.1.21 18:07

Si myslim že je to osobnostní nastavení umocněné stárnutím, leda vydržet a v 18 se odstěhovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.1.21 18:09

Asi bych zkusil občas něco uvařit za něj, tím byste mohli mít občas i ty ryby, starší lidi, dost často žijí v minulých cenách a už si nepřepočítají, že kupní cena masa/plat není tak strašná, ovšem pokud pobírá důchod a je na vás dvě sám, tak jeden důchodce zas tolik peněz nemá (když nepočítám přídavky apod.) Zkusil bych ho občas vytáhnout ven, zkusit ho přeladit na jiný myšlenky ale chápu že pokud je to typický starý mrzout, tak ho jen tak nic nepřesvědčí. Z vlastní zkušenosti: co jednoho mrzouta z mé rodiny dokáže přeladit na jiný myšlenky a odreagovat se, tak jsou třeba faily na YouTube nejvíc zvířata. Každopádně držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 18:11

@KeckaJ Mamka je ročník 1966, takže o 19 let mladší. Je to s ní o něco lepší (spíš ji začíná trápit pohyb a hlavně má chudák celou domácnost finančně na hrbu - práce nic moc učitelka ve školce + si společně přivyděláváme úklidem a své potřeby jsem až do doby covidové pokrývala brigadou (teď nic nemám kromě par kacek za copywriting, protože jsem pracovala v cestovním ruchu a ten teď nefunguje))
Ano přesně to si říkám že to bude horší a horší, už teď si přijdu jak v sendviči mezi dvěma důchodci (segra je ještě malá).

• Citovat
  • Nahlásit
349
26.1.21 18:14

Kolik je mamince, jsou rodiče spolu, máš sourozence v podobném věku? To co popisuješ už prostě patří k tatínkově věku. Já to moc dobře znám, můj je ročník 1950, máma 1952 takže to všechno slyším téměř denně dvojnásob. Teď je blbý, že nechodíš do školy a jsi hodně doma. Radu nemám, prostě jedním uchem tam a druhým ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 18:15

@Autař táta se baví akorát řidičskými výkony Rusů na FB a YouTube. Trochu pomohly křížovky a sudoku, jenze televize stejne běží pořad a extrémně nahlas. Doma samozřejmě pomáhám, dříve jsem obcas nakoupila ale teď jsem téměř bez příjmu takže jsem ráda že pokryju vlastní nejnutnější potřeby (škola, oblečení, kosmetika)

• Citovat
  • Nahlásit
71
26.1.21 18:16
@Anonymní píše:
@KeckaJ Mamka je ročník 1966, takže o 19 let mladší. Je to s ní o něco lepší (spíš ji začíná trápit pohyb a hlavně má chudák celou domácnost finančně na hrbu - práce nic moc učitelka ve školce + si společně přivyděláváme úklidem a své potřeby jsem až do doby covidové pokrývala brigadou (teď nic nemám kromě par kacek za copywriting, protože jsem pracovala v cestovním ruchu a ten teď nefunguje))
Ano přesně to si říkám že to bude horší a horší, už teď si přijdu jak v sendviči mezi dvěma důchodci (segra je ještě malá).
:zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 18:17

@Mahidevran táta 73 mamka 54. Segra 12 ta je ještě malá

• Citovat
  • Nahlásit
55
26.1.21 18:19
@Anonymní píše:
@Autař táta se baví akorát řidičskými výkony Rusů na FB a YouTube. Trochu pomohly křížovky a sudoku, jenze televize stejne běží pořad a extrémně nahlas. Doma samozřejmě pomáhám, dříve jsem obcas nakoupila ale teď jsem téměř bez příjmu takže jsem ráda že pokryju vlastní nejnutnější potřeby (škola, oblečení, kosmetika)

A co mu pořídit sluchátka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6993
26.1.21 18:19

A kolik je proboha sestre?
Jsi bohuzel dite starych rodicu, takze snad jedine to nejak prezit a doufat, ze mlade roky nestravis peci o ne. Coz sice zni hrozne nevdecne, ale je to bohuzel ta odvracena strana rodice, ktery je ve veku dedecka.
Pro me je tohle sci-fi, mam o dva roky starsiho potomka a nasi dedecci jsou/byli rocniky 1952 a 1955.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 18:20

@Lily Evans Jo tak to ještě potrvá vzhledem k tomu ze chci na VŠ…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 18:24

@Autař zkusila jsem, dokonce bezdrátová poměrně drahá a stejně bez úspěchu. Ztroskotalo to hlavně na nutnosti nabíjení. To je asi tak stejné jako když mu kupuju pravidelně toaletní potřeby v naději ze vylepší trochu tu hygienu. Nebo třeba loni na Vánoce jsem mu zakoupila 10 pěkných novych trenek a požádala ať ty staré děravé vyhodí (chodí doma v tricku a trenkach), no vzal si snad jednou a jinak nic.

• Citovat
  • Nahlásit
52231
26.1.21 18:34

Mi prijde, ze resis strasne malichernosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
26.1.21 18:36
@Autař píše:
A co mu pořídit sluchátka?

Ze zkušenosti vím, že sluchátka fungovat nebudou.

Tohle je prostě velký generační skok. V 73 letech už se těžko přeonačí na vlnu nactiletých.
Zakladatelka je na tom ještě dobře. Celkem brzy může odejít na VŠ, na brigádách si přivydělat (pokud covid dovolí), ale její sestře je 12. Pokud se tatínek vůbec dožije (nechci strašit, ale má roky), její dospělosti bude mu 79 let. A mamince bude 60. Tomu teprv říkám mazec a na mozek ji to poleze ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat