Starší maminka, aneb 2 jedináčci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 09:06
Starší maminka, aneb 2 jedináčci

Dobré poledne, je tady někdo, kdo má 2 děti hodně věkově od sebe? Já mám kluka, bude mu 6 let. Je to parťák, už prostě žádné mimino :) Chtěla jsem jen jednoho. Jednoho bych i měla dál, ale mám až panickej strach z toho, že se mu něco stane a já budu sama, plus v dospělosti on by nebyl sám. I když ano, nikde není psáno, že si jako sourozenci budou rozumnět. Kolik znám sourozenců, kteří spolu skoro nemluví :roll: Ale přesto, přemýšlím nad dalším dítětem. Tak za 2 roky, kdy ale malému bude už skoro 8 a mně 34. Upřímně mi přijde věk 34 let už pozdě :( Nebo raději zůstat u jedináčka? Jsme sehraní, rozumíme si, je to fakt můj parťák. Ale bez druhého se necítím úplně kompletní, nebo jak to popsat.
Prosím maminky, co to mají podobně, ocením každou radu a hlavně zkušenost.
Prosím anonym zachovat, pro mě citlivé údaje.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
annasmyc
Kecalka 400 příspěvků 05.11.18 09:09

34 let, to je krásný věk…a jak je na tom manžel? U nás mořil tatínek nejvíc, že chce velkou rodinu (oba jsme z hodně dětí, tak jsem se toho nebála)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 09:12

úplně se neangažuje, ale pokud bych fakt chtěla, nebrání se. Je takovej neutrální. Jestli je to to správný slovo :)

Jasmina81
Kecalka 417 příspěvků 05.11.18 09:19

Je mi 34 a jsem v 16tt, syn má 9 a je to super. Nechtěli jsme děti po sobě, syn se moc těší, je hodný, chtěla jsem až půjde do první třídy, ale ten rozjezd byl hodně náročný, jsem ráda, že mám to vyšlo takto. budou to dva jedináči to sice ano, ale nám to tak vyhovuje a syn rozhodne nebude chůva :*

Monique123
Stálice 81 příspěvků 05.11.18 09:19

jsme s bráchou od sebe o skoro 11 let, takže mám zkušenost z druhé strany, vztah jsme měli super, tím, že jsem se o něj starala, tak jsem měla super přípravu na vlastní, jezdil se k nám schovávat o prázdninách, aby nemusel doma nic dělat atd, ale vidím, že mu toho projde mnohem víc, doma už na něj nemají tolik sil :) všechno má prostě svoje :)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 05.11.18 09:20

Ahoj, nedavno jsme to tu v nějaké diskusi řešili jaký je to nesmysl tvrdit že někdo má dva jedinačky..Budou žít v jednom domě, starší bude vozit kočárek, vídat mladšího každý den, bude si s ním hrát, budou se dohadovat, budou spolu jist, jezdit na dovolenou…ale bude jedináček? Nesmysl..My mame problemy s početim druheho ditěte, první rychle roste, znamená to tedy že až se to podaří tak už to nebudou plnohodnotní sourozenci?Uplně jsem alergická na otázky proč jsme je neměli po třech letech, to je jako nějaká norma pro ,,normální"ro­diny?Pokud to tak cítíš tak do toho běž,věk máš ok..jediné co můžu doporučit je začít dříve než za dva roky, nemusí to jit tak lehce jako před sedmi lety a pak ty roky běží fakt rychle a může tě to mrzet (vlastní zkušenost) přeji hodně štěstí při rozhodování ;)

Jasmina81
Kecalka 417 příspěvků 05.11.18 09:27

@Oplatečka souhlas s jedináčky, sama jsem to použila :) :) všichni nám to říkají :roll: ale dobře jsi to napsala, jasný, že budou spolu vyrůstat a těší mě jakou má syn radost a nemůže se dočkat až se prcek narodí :hug:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 05.11.18 09:27

Proc 2 jedinacci ? 8o Ja mam deti od sebe 11 let a jsou uplne normalni sourozenci, jako kazdy jini sourozenci. Normalne spolu fungujou. Co se tyce veku, rodila jsem ve 39 letech.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 09:33

@Oplatečka Jo, jo , to je pravda. Mně naopak příjde, že bych si 2 děti od sebe více věkově i více užila. :)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 05.11.18 09:37
@Jasmina81 píše:
@Oplatečka souhlas s jedináčky, sama jsem to použila :) :) všichni nám to říkají :roll: ale dobře jsi to napsala, jasný, že budou spolu vyrůstat a těší mě jakou má syn radost a nemůže se dočkat až se prcek narodí :hug:

Taky nam to všichni říkají, na co čekáme (netroubim do světa manželův nedostatek spermií)že pak budou DVA jedináčci ..a někdo ještě přidá jak je ten starší chudáček že mu těsně před pubertou vtrhne do života uřvané mimino ktere na sebe strhne veškerou pozornost :D Odpovidam že termín ,,jedináček je určen pro jedno jediné dítě v rodině, což zatim syn je..jsem ochotná to tolerovat v případě kdy jedno dítě je už dospělé a z domu, ale i tak už prostě toho sourozence má v životě, tudíž i tady je to mimo ;)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 05.11.18 09:40
@Anonymní píše:
@Oplatečka Jo, jo , to je pravda. Mně naopak příjde, že bych si 2 děti od sebe více věkově i více užila. :)

Z toho důvodu si kamarádky pořizují třetí třeba po pěti, deseti letech, že to byl se dvěma skoro naráz takovy šupec, že mají potřebu si to ještě jednou pořádně užít :D ;)

brisco
Závislačka 2964 příspěvků 05.11.18 09:42

V popsané situaci nevidím problem. Mě je 41, holky mám 8 a 2 roky a všechno klape. Holky se mají rády, hrají si spolu. Neměnilo bych :) . A to ta starší má ADHD plus nějaké dys poruchy.

brisco
Závislačka 2964 příspěvků 05.11.18 09:44
@Oplatečka píše:
Z toho důvodu si kamarádky pořizují třetí třeba po pěti, deseti letech, že to byl se dvěma skoro naráz takovy šupec, že mají potřebu si to ještě jednou pořádně užít :D ;)

Taky to znám. Kamarádka má děti 11 a 13 let a teď je znovu těhotná. Je jí 43 let. :andel:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 05.11.18 09:55

Z mého pohledu benjaminka, který to prožil.

Moje sestry jsou starší o 13 a 10 let. Mati mě měla ve 33. Ona teda nebyla úplně nejvíc mateřský typ, takže mě měla na krku prostřední segra, furt mě tahala ven, i když ji bylo 16 a mě 6 a úplně nebyla rada. S nejstarší segrou jsem neměla vůbec žádný vztah až do mých 12? Ona proste malé děti neměla rada, byla na internate a mě to bylo fuk. Pak se vdala, měla byt, její chlap byl furt pryč, naši na prd, tak jsem byla najednou u ni skoro furt…

No upřímně nejlepší vztah jsem s nima začala mít až jako dospěla, až jsme řešily všechny stejné věci, být prostřední segra byla moje druhá máma a doteď má tendenci mě vychovávat, i když je mi 30 a ji 40.

Ale jsem strašně rada, ze je obe mám, přesně z důvodu, ze nejsme sami. Táta letos umřel, s mámou se stykame dost sporadicky, takže máme navzájem sebe a je to super. Takže i když z dětství si moc nepamatuju, ze bych byla šťastná, ze je mám, tak teď jsem úplně nejvíc rada a miluju je obe :srdce:

Janli
Kelišová 6336 příspěvků 05.11.18 10:05

Mám dva sourozence o 10 a více let starší a já se teda jako jedináček cítila. Pro mě to nebyli sourozenci ve smyslu parťáci, ale spolubydlící. Měli jsme se rádi, to ano, ale vztah jsem si k nim našla až v dospělosti.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >