Starší maminky, jak hodnotíte své rozhodnutí s odstupem času?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janoma
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 19.07.19 21:43
Starší maminky, jak hodnotíte své rozhodnutí s odstupem času?

Mile maminky, moc by mě zajímalo, vy které jste se rozhodly na prahu”čtyřicítky” pořídit si jeste miminko, jak se na to díváte s odstupem par let. Je mi jasne, ze nebudete psát, ze to byl omyl a podobne.Ale možná by mi to otevřelo oči.
Je mi 39, mám dva kluky (9 a 11). Srdcem bych si ještě další ditko moc přála. Rozum mi však velí opačne. Manzel by do třetího šel rad, ale bude respektovat každé mě rozhodnutí.
Prostory i finance myslím mame, i kdyz museli bychom se trochu uskromnit, to ano.
Nebojím se aktuálního stavu, ale třeba až ve 45 provedu ditko do školy. V 55 budu mít pubertaka. Budu na to mít sílu a energii? Dam mu to, co jsem dala synkum???
Kolem mě všichni rodí, všichni jsou 35+ a nemam pocit, ze byc řešili to, co já. Dokonce v mem věku s detmi začínají.
Aby to nevyznelo, ze si připadám stará, to zas ne. Dokonce bych řekla, ze vypadam i celkem mlade???ale, proste ta ale…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
veria
Nadpozemská drbna 26025 příspěvků 19.07.19 21:50

Myslím ze jsi ještě celkem mlada. Já jsem vedla dítě do školy ve 44 a s sebou jsem měla 3 měsíční mimino no :mrgreen: Babičko mi zatím nikdo neřekl. :lol:

janoma
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 19.07.19 21:51

@veria paradA, dekuji :srdce:. A řešis nějak výrazně budoucnost. Nebo proste žiješ okamžikem.

Enmamma
Závislačka 4058 příspěvků 19.07.19 21:58

Vzala jsem si dvě děti z kojeňáku. Staršího kloučka jsem si brala před 4 lety a to jsem byla starší než ty teď. Někdy melu z posledního, ale zatím toho nelituji.

Uživatel je onlinePurple Rain
Kecalka 137 příspěvků 19.07.19 22:00

Je mi 42 a čekám trochu neplánovaně mimčo. Mám trochu obavy z nočního vstávání, ale jinak si starosti do budoucna nedělám. A už vůbec nepremyslim nad tím, co si budou jednou myslet ve škole :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 22:00

Ja to vidím z opačnej strany… Mne i partnerovi je 27, moja mamka bude mať letos 48 a jeho mamka ho mala neskôr, letos oslavuje 64. Sú od seba o jednu generáciu a to myslenie aj level energie je uplne inde..
Ja osobne by som dieťa v takom veku nechcela, myslím ze dieťa potrebuje mať mamu vo svojom živote co najdlhšie…
Partnerovi zomrel ocko keď mal len 4 roky, jeho tata mal vtedy po 50tke..
Ja by som neriskovala a tešila sa z dvoch zdravých deti. Ale je to každého voľba samozrejme.
(anonym, osobne info o rodine)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26393 příspěvků 19.07.19 22:05

Já měla děti 33+36 let. Někdy lituju toho, že to nebylo dřív. Až jim bude 35, tak mně bude 70 let, pokud budou čekat s dětmi, možná se jich nedožiju nebo v kdovíjakém stavu a dejme tomu v 45-50 přijdou o matku (když budu mít štěstí). z mého pohledu zbytečně brzy. Kdybys děti neměla, neváhala bych. teď by mne velmi silně strašila i zdravotní stránka pro dítě, přijde mi, že je strašně moc nemocí, které se nedají zjistit testy a že je má kde kdo.

janoma
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 19.07.19 22:06

@Purple Rain drzim palce :dance:

janoma
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 19.07.19 22:09

@jenny.fields ano i o zdravotních rizicích přemýšlím. Ale nějak mimprijde, ze si to připouštím jen já. Okolní těhotné vrstevníci vůbec neřeší. A nebo tuk, tuk, mají zdravá miminka. A všechny to zvládají a nejsou unavené a prý jenže nejlepší, co mohly “ na stará kolena” udělat. A mě to mate, no.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26393 příspěvků 19.07.19 22:12
@janoma píše:
@jenny.fields ano i o zdravotních rizicích přemýšlím. Ale nějak mimprijde, ze si to připouštím jen já. Okolní těhotné vrstevníci vůbec neřeší. A nebo tuk, tuk, mají zdravá miminka. A všechny to zvládají a nejsou unavené a prý jenže nejlepší, co mohly “ na stará kolena” udělat. A mě to mate, no.

Mate tě, že o tom ony nepřemýšlí? Záleží na tobě :nevim: Znám dost lidí, kteří mají 3 a více dětí, šichtářové je snad přes 40 a porodila myslím páté :nevim:
Já si dokážu živě představit, jak těžká péče je o postižené dítě. Ale samozřejmě třeba 95% žen 40+ má děti zdravé :nevim:

Kfětoslava
Závislačka 3135 příspěvků 19.07.19 22:13
@Anonymní píše:
Ja to vidím z opačnej strany… Mne i partnerovi je 27, moja mamka bude mať letos 48 a jeho mamka ho mala neskôr, letos oslavuje 64. Sú od seba o jednu generáciu a to myslenie aj level energie je uplne inde..
Ja osobne by som dieťa v takom veku nechcela, myslím ze dieťa potrebuje mať mamu vo svojom živote co najdlhšie…
Partnerovi zomrel ocko keď mal len 4 roky, jeho tata mal vtedy po 50tke..
Ja by som neriskovala a tešila sa z dvoch zdravých deti. Ale je to každého voľba samozrejme.
(anonym, osobne info o rodine)

A ty máš děti?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 22:15

Ja mela prvni v 21 letech, moji matce tou dobou bylo 40, tchyni 60… rozdil v jejich pristupu a sile je znat, ikdyz by tchyne chtela, energie a sila dochazi… ve veku 3 let me dcery matka s dalsim manzelem otehotnela 2×, a dvakrat to zkoncilo v prvnim trimestru… nebyla jsem na jejich strane a i jsem ji to rekla nahlas, podle me to bylo z jeji strany sobecke chtit dite v takovem veku, jen proto, ze si chtela dokazovat neco, co stejne nedopadlo a rozhazelo ji to jak zdravotne tak psychicky…

janoma
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 19.07.19 22:15

@Kfětoslava napadla mě ta sama otazka :lol: Myslim, ze asi ne, nebyl byla odpověď koncipována malinko jinak,

janoma
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 19.07.19 22:16
Nemyslím, ze si chtěla něco dokázat. @Anonymní píše:
Ja mela prvni v 21 letech, moji matce tou dobou bylo 40, tchyni 60… rozdil v jejich pristupu a sile je znat, ikdyz by tchyne chtela, energie a sila dochazi… ve veku 3 let me dcery matka s dalsim manzelem otehotnela 2×, a dvakrat to zkoncilo v prvnim trimestru… nebyla jsem na jejich strane a i jsem ji to rekla nahlas, podle me to bylo z jeji strany sobecke chtit dite v takovem veku, jen proto, ze si chtela dokazovat neco, co stejne nedopadlo a rozhazelo ji to jak zdravotne tak psychicky…
janoma
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 19.07.19 22:18

@jenny.fields vzhledem k tomu, ze se pohybují v oboru speciální pece, umím si to představit živě. A to je možná to jádro pudla :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama