Reklama

Starší pes a problémy s pohybem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krtek93
Neúnavná pisatelka 17462 příspěvků 08.02.18 11:19
Starší pes a problémy s pohybem

Všimla jsem si, že je tu mezi námi dost pejskařek, tak zkusím poprosit o radu. Máme doma jedenáctiletou fenku – křížence čivavy a jezevčíka (ale tělo má čivaví, žádný “salám na nožičkách”  ). A občas se jí stane, že nemůže na zadní nohy, jako by je necítila. Prostě se na ně buď postaví, ale nejistě, nebo se nepostaví vůbec – jako včera. To mě docela vyděsila. Normálně se až v pelíšku přetočila na záda a ležela tam jak brouk na krovkách a nemohla se hnout. Asi jí to nebolí, nekňučí, jen vypadá hrozně vyplašeně, staženej ocas… Zkusila jsem jí to včera tak jakoby rozmasírovat, za chvilku to asi přešlo – a najednou úplně bez problémů, i si poskočila, veselá, viditelná úleva. V létě jsme s ní byli několikrát na veterině kvůli očkování, zubnímu kameni atd a jelikož to zas občas vykvikla, když dopadla třeba z křesla na přední nohy, nechali jsme jí radši udělat rtg. A na něm podle dr. všechno v pořádku (ona je maličká, tak se mu tam myslim vešla celá, tak by si asi všimnul, kdyby bylo něco špatně i se zadníma?). Jediné, co nás napadá, jestli si ten zadek a tlapky nějak nepřeleží, že to pak jakoby “necítí”? Nevíte, jestli je to možné? Případně jestli jí nemůžeme nějak pomoci přidáváním třeba nějakých vitamínů, minerálů do stravy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 08.02.18 11:23

Nemá tam průvan? Někdy stačí, když táhne třeba pod dveřmi či ze schodiště a může to pejskovi ublížit. Například i mladému psovi může nastydnout a dočasně ochrnout ocásek.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17462 příspěvků 08.02.18 11:29

No vyloženě průvan by mít neměla, bydlíme v paneláku a ona má pelíšek v předsíni, kolem sebe deku, ale jako nevylučuju to. Je pravda, že asi tyhle problémy mívá spíš v zimě, resp. teď to možná přišlo s tím ochlazením :think:

Je to teda gaučák a venčíme jen tak kolem baráku, zvlášť v zimě. Ale jak je starší, je i víc pohublá, možná je jí větší zima :think: Kamarádka měla jezevčíka a ten v zimě ven jedině s takovou dečkou přes záda, prý měl problémy se zády, co mívaj jezevčíci kvůli tomu dlouhýmu tělu. Na naší ale ten jezevčík není prakticky poznat.

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 08.02.18 11:33

@krtek93 i tak tam může být nějaká ta jezevčí dispozice geneticky. Já bych asi nejdřív zajistila přiměřené klima a nenechala bych ji chodit schody, skákat a seskakovat z gauče. Pokud by problém přetrvával, šla bych k veterináři.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 08.02.18 11:39

@krtek93 púsum nerozumim, jen aby sis nebyla tak jista, ze videli celou kostru na RTG a pokud ano, ze se zadnima nohama zabyvali.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17462 příspěvků 08.02.18 11:46

@Helileli Jo, to je další věc - nejel nám nedávno výtah (tak před týdnem) a dalo mi děsnou práci přimět jí, aby ty schody sešla. Poslední dva tři radši přeskočila. Myslela jsem, že prostě jen odvykla - opět to nevypadalo na nějakou bolest nebo tak, spíš nechuť a strach, říkala jsem si, že jsou na ní možná moc strmý. To ještě tyhle problémy neměla. Ale jako není to poprvé, co jí to chytlo, loni (asi taky v zimě) už taky byly problémy, jen teda na takhle moc, včera to bylo fakt hodně :?

@Pudloslava Ano, to mě taky napadlo, že jistý to není. Kdyby to trvalo delší dobu nebo se to nedejbože zhoršilo, určitě jí vezmu na rtg znova. Jen ona jinak vypadá úplně normálně, spokojeně - opravdu to působí dojmem, že si ty nohy prostě přeleží a ztratí v nich cit, tak jsme chtěla vědět, jestli je to u psa vůbec možný.

elena.78
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 08.02.18 11:48

My dáváme staršímu psovi Alavis 5, je určen pro starší psy a kočky- kloubní výživa. Minulý rok přestával během dvou týdnů chodit, každé otočení v pelechu ho strašně bolelo, na rtg zjistili pokročilou osteoporózu. Během týdne po nasazení Alavis 5 se zase postavil na svoje.

Příspěvek upraven 08.02.18 v 11:50

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 08.02.18 11:49

@krtek93 no uz je stara a u starsich lidi je kolikrat lepsi prechodne potize ignorovat a byt rada, ze vubec chodi.- podrobne vysetreni totiz casto nema pro nemocneho zadny prinos. Jsi si jista, ze bys poznala bolest? Treba je takova statecna, ale desne ji boli kycle, treba by ji nejake analgetikum ulevilo.

elena.78
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 08.02.18 11:52

@Pudloslava
Pokud budete dávat psovi „lidské“ analgetikum, např. ibalgin, brufen atd., tak ho zabijete.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17462 příspěvků 08.02.18 11:58

@Pudloslava No, přesně proto jsem s ní neutíkala k dr. hned. Nejsem si jistá, že by to k něčemu bylo, kdyby tam byl nějaký nález. Jinak ona je dost taková „bolestínka“, asi by kňučela, kdyby jí to bolelo. Což mi ovšem připomíná, že občas pokňourává v pelíšku „bez důvodu“, sakryš, jsem si to spojila až teď, to jsem pitomá :zed: každopádně je to zvlášť - když zrovna kňučí, tak tyhle problémy nemá, když je má, tak nekňučí.

@elena.78 Lidksé analgetikum určitě ne. To bych šla opravdu na tu veterinu. A ten Alavis je prosím co? nějaký doplněk?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 08.02.18 11:58
@elena.78 píše:
@Pudloslava
Pokud budete dávat psovi „lidské“ analgetikum, např. ibalgin, brufen atd., tak ho zabijete.

na to už jsem přišla taky, malem jsem zabila psa segre :-( Ibalgin ne!

krtek93
Neúnavná pisatelka 17462 příspěvků 08.02.18 12:03

@elena.78 Už jsem si ten Alavis našla. Má skvělý recenze, asi to zkusim. V jejím věku jí to tak jako tak jedině prospěje. Díky!

Vec01
Stálice 81 příspěvků 624 inzerátů 08.02.18 12:16

Pokud mohu, doporučuji spíše Alavis Celadrin, vyloženě tlumí bolet a skutečně rychle zabere - vyzkoušeno.

Pokud je ale pohublá a bude mít další „stárnoucí“ příznaky, je lepší vyšetření, jelikož to nemusí být jen staré bolavé klouby. Zatím bych zkusila Celadrin a uvidíte.

anupati
Kelišová 5764 příspěvků 5 inzerátů 08.02.18 12:18

@krtek93 Ahoj,nam se to stava taky :nevim: Holt senior…jednou nam teda docasne ochrnula, kdyz jsme ji dali makadamovy orech, bylo to provazane zvracenim a kdyz jsme zagooglili, tak skutecne jsou pro psy jedovaté a toto zpusobuji. Pokud mate rtg a ortopedicky vyvracene priciny. Artroza apod…Tak bych zkusila nechat psa osetrir Dornovou metodou pouziva se i u lidi. Seniorum hodne ulevi, je setrna, odstrani blokace. Kazdopadne sama muzes hodne pomoci pravidelnym rozmasirovanim. Zakladni, ze projedes prsty kolem.patere.Jako by sis chytla spetku a vzdy chvili popojizdis maly kousek, treba dva tri obratle a zase se posunes nahoru.Vzdy smerem od ocasu k hlave, to cele treba dvakrat, trikrat…Uz to kolikrat pomuze.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17462 příspěvků 08.02.18 12:20

@Vec01 Pohublá je už delší dobu (třeba 2 roky?), jak jsem psala, veterinář ji za tu dobu několikrát viděl i celkem důkladně vyšetřoval (byla v září na odstranění kamene ze zubů v celkové narkóze, tak jí i odebíral krev předtím).

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >