Starší pracovní kolektiv

25.5.17 16:48

starší pracovní kolektiv

Ahoj všem, měním zaměstnavatele ve své profesi. Mám na výběr mezi dvěma místy… jedna je menší pobočka, kde bych byla jen s mladou ředitelkou ve svém věku a starším kolegou… to by mohlo být i fajn, ale tím že je tam tak málo lidí, tak je problém se zastupitelností a nesmí nečekaně vypadnout víc jak jeden člověk, jinak je katastrofa :-) to mě hodně odrazuje, je mi 30, mám malé dítě a asi bych byla tím hodně ve stresu… druhý zaměstnavatel se mi líbí víc, prostředí, pobočka, celkově to na mě zapusobilo lépe…na pobočce je 5 lidí…je tam lepší zastupitelnost atd…to se mi také líbí…jsou tam samé ženy, působí na mě dobře…ale já mám trošku strach, abych mezi ně zapadla…je to kategorie věková 55 a víš… některé jsou tam už 20 let… nikdy jsem v takovém kolektivu nedělala, dámy mi jsou sympatické… já jsem nekonfliktní a z mého pohledu nemám problém…ale říkám si, aby mě mezi sebe vzaly…když jsem o 25 a více let mladší než oni… máte někdo třeba nějakou zkušenost? Je jedno z jakého úhlu pohledu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
25.5.17 16:51

Já mám zkušenost s mladou (bezdětnou) šéfovou a už nikdy více. Pokud máš malé dítě, tak jedině tam, kde jsou kolegyně, které taky mají děti. Spíš pochopí, že když je dítě nemocné, tak prostě s ním musíš být doma a že si na 1. září chceš vzít dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
25.5.17 16:58

Taky jsem měla nadřízenou cca svého věku bez dětí a byl to děs. Pochopení, že když je malá nemocná a ostatní vč. prarodičů taky pracují, bylo nulové. Asi bych spíš šla do možnosti č. 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 16:58

@alviola
tady všechny děti mají…ale už velké, už mají i vnoučátka :-)
myslím tím tu práci číslo 2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
25.5.17 16:59

A já myslím, že by ty starší kolegyně nemusely být špatný. Už by mohly být „vyklidněný“. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
25.5.17 17:01

V kazdem pripade bych brala to druhe, nikdy sefovou v mem veku. Pokud mas dite, tak mentalne ti bude urcite bliz kolektiv padesatiletych mamin, nez ambiciozni sefova a chlap. Pokud se rozhodujes jen podle kolektivu, tak za mne rozhodne starsi kolektiv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
25.5.17 17:05

@misimibl za mě taky starší kolektiv. Pro ně nejspíš budeš příjemná změna, mladá krev. Pokud tedy nejsi zrovna panovačný typ nebo přehnaně ambiciózní. Což dle příspěvku nepůsobíš.
Jak píší ostatní, mladé bezdětné šéfky, to bývá často zlo. Mám za sebou taky zkušenost a potvrzuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
25.5.17 17:09

@misimibl No tím líp, třeba ke svým vnoučátkům přiberou na hlídání i tvoje děti :lol:
U těchto starších kolegyň je spíš riziko, že ti budou trochu kecat do výchovy a říkat něco o tom, jak ty děti dneska neumíme vychovat :-)
Spíš než jenom o věku je to i o lidech. Takže se to nedá úplně stopro paušalizovat a rovnou říct, že ten nebo onen kolektiv bude lepší. Je to vždycky sázka do loterie. Ale spíš bych asi volila tu druhou možnost, hlavně kvůli té zastupitelnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 17:13

Vidíte, to by mě nikdy nenapadlo, že mladá šéfová by mohl být problém :-)
je to divné, nevím proč jsem se zalekla…asi tím, že jsem takový kolektiv nikdy nepozanala… říkám si, abych s nimi našla třeba stejné téma? Ale je fakt, že jsou mi fakt sympatické… panovačná nejsem, přehnaně ambiciozní také ne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
25.5.17 17:13

@misimibl U staršího kolektivu (nad 50 let) uvaž taky možnost, že můžeš být rychlejší než starší dámy a proto Tě můžou začít zahrnovat svou prací (jsou tam déle, proto se můžou cítit jako neoficiální „senior“) nebo se Tě budou snažit vystrnadit, aby zamaskovaly své nedostatky.
U té první varianty není alternativa, že by v budoucnu bylo na pobočce víc lidí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
25.5.17 17:17

Raději bych si vybrala to druhé místo ;) vždy jsem si přála dělat ve starším kolektivu a zatím jsem na to štěstí neměla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 17:18

@demian
ano to je možné… na druhou stranu, já budu mít své práce dost, a zavalit bych se ani nenechala…
na druhou stranu, já mám ke straším lidem přirozený respekt a určitě nechci ukazovat na něčí pomalost atd…
u té první práce, zvýšení lidí nebude…nedavno to ze 4 stáhli na 3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6737
25.5.17 17:20

Taky mám v práci starší kolegyně (tedy nejen je, ale je jich většina) a musím říct, že tam s nimi jsem moc ráda, Poradí, pomůžou, Společných témat máme taky hodně-děti, domácnost, vztahy, typy na výlety atd… Huba nám jede od začátku do konce směny a nemyslím si, že je nějaký problém. Myslím, že to je víc o lidech než o věku. Upřimně když jsem nastoupila tak jsem nejraději měla ženskou co ji táhlo na 60, když odcházela do důchodu bylo mi to upřimně líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
25.5.17 17:21
@misimibl píše:
Vidíte, to by mě nikdy nenapadlo, že mladá šéfová by mohl být problém :-)
je to divné, nevím proč jsem se zalekla…asi tím, že jsem takový kolektiv nikdy nepozanala… říkám si, abych s nimi našla třeba stejné téma? Ale je fakt, že jsou mi fakt sympatické… panovačná nejsem, přehnaně ambiciozní také ne :-)

Porody a děti, věčné téma mezi ženskýma :-) Jo a pak třeba taky slevové akce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
25.5.17 17:23

V životě jsem nezažila nikoho agresivnějšího, než starší ženské.
A nejhorší je to vůči mladším ženským.
Chlapy si předcházejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama