Starší sourozenec a kojení miminka

90
18.3.21 22:11

Starší sourozenec a kojení miminka

Ahoj, kdo máte rozdíl mezi dětmi 3 roky a více, jak u vás probíhalo kojení miminka? Protože ve chvíli, kdy nechám starší dceru bez dozoru a odejdu kojit, tak za chvilku začne řádit a dělat bordel. A to i když si do té doby v klidu hrála/kreslila/koukala na pohádku. Zkoušela jsem, že může být během kojení s námi, můžeme si zatím pohrát nebo přečíst nějakou knížku, ale o to nemá moc zájem. Vyloženě čeká, až zmizím z dohledu, aby začala dělat věci, které ví, že dělat nemá, a já jen trnu, co zase vyvede. Občas na ni musím houknout, případně přestat kojit a jít zasáhnout, což vzhledem k tomu, že se v kojení teprve s mimi zajíždíme, není zrovna ideální. Ale starší je prostě živější dítě a chvíli u ničeho nevydrží :/ Byl u některé z vás taky podobný problém? A podařilo se vám to nějak vyřešit? Předem díky za jakékoli tipy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7786
18.3.21 22:14

Kojim ve stejne místnosti kde je starší dítě. Tak když udělá bordel, tak si to zase uklidi, nebo co dělá tak strasnyho že musíš odbihat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
798
18.3.21 22:33

Kojim tam, kde zrovna jsme vsichni, nikam speciálně neodchazim, starsi by stejne sla se mnou. A když udela binec, no tak si ho pak taky musi uklidit, ale to ona dela nezávisle na kojeni, je to rarach, co chvili neposedi. Vi, ze nesmi miminku poskakovat kolem hlavy, když pije a jinak je to jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.21 22:36

Mam deti 3,5 roku od sebe a ze by delala starsi nejaky vyznamny tiatr, nez jsem mimino nakojila, to si nepamatuju.. Ale taky jsem pokaždé kvuli tomu neodchazela nekam na specialni misto..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
18.3.21 22:45

Jasne, muzes jit kojit tam, kde je starsi, ale asi ti zdrhne jinam a tam jde zlobit..takze bud se s ni zamkni tam kde je, nebo kamaradka naopak zamkla vsude okolo…sla kojit do loznice, tak zamkla vsude a nechala otevrenou jen loznici a detsky pokoj, takze starsi bud mohla byt s ni nebo u sebe v pokoji a nehrozil masakr v kuchyni, pocmarana televize apod…ale jestli tohle u vas nejde, tak jedine zapnout krtka v telce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7442
18.3.21 22:56

Asi se tak hlásí o pozoronost. Proč musíš odcházet kojit do jiné místnosti? Nemůžeš zůstat v místnosti, kde jsi byla a dohlížet při kojení na dcerku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
18.3.21 22:58

Kojím v prvním patře, protože tam předtím stejně přebaluji a mám tam v ložnici sedací vak a kojící polštář, abychom na to měly trochu pohodlí (používala jsem už s první dcerou). A starší tak nějak putuje po zbytku baráku. Dneska za mnou přišla, že ji počůral králík… očividně ho otravovala, když byl zrovna na záchodě. Jindy se rozhodla vymontovat žárovky z lamp… nebo cupuje toaletní papír a ucpává jím záchod… nebo mýdlem ucpe umyvadlo a pak do něj napouští vodu a cáká ji po celé koupelně… nebo vykrámuje nějakou skříňku, případně někde leze po nábytku… tenhle týden využila toho, že tam chvíli nejsem a snědla všechnu čokoládu z lednice (ví, že může max jeden kousek)… Prostě při každém kojení využije příležitosti a dělá si „svoje“ věci. A to i když se předtím domluvíme, že se bude dívat na pohádku, případně si dělat něco jiného (omalovánky apod.). Fakt při každém kojení trnu, co ji zase napadne, hlavně aby si u toho neublížila. Dneska třeba vytáhla motorku na skluzavku a chtěla na ní sjet dolů po těch schůdkách… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
18.3.21 23:08

@Melodie91 Jo, už jsem k tomu zamknutí taky dneska dospěla, aspoň manželovu pracovnu a hostinský pokoj, ale pořád zbývá koupelna a záchod. Včera ji bavilo namáčet v záchodu štětku a pak s ní cákat kolem… :pocitac: Jako to je neuvěřitelný, co všechno zkouší, když ví, že je chvilku mimo dozor. A když už se rozhodne, že teda bude v ložnici s námi, tak dělá bugr klidně i tam. Skáče po posteli, i když ví, že to nemá dělat (koupili jsme jí k Vánocům kvůli tomu domů i trampolínu), případně řádí vedle v šatně a kramaří. Nebo si přinese míč a začne s ním po mně házet atd. Prostě pořád něco a to i když jí vysvětluju, že teď kojím a budu se jí zase věnovat, až mimi nakrmím. A že si mezitím zahrajeme třeba karty a nebo prohlídneme nějakou knížku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10524
18.3.21 23:13

Promiň, ale já nechápu, proč si to tak komplikuješ. Já všude zamykám, mám otevřenou vždy jen tu místnost, kde jsem a k tomu dětský pokoj. Jinak bych se z dětí zbláznila. Buď zamknout a nebo pro bezpečí dcery ustoupit od svého pohodlí, s druhým dítětem občas člověk musí přistupovat na kompromisy. Proč si kojící polštář a sedací vak nemůžeš vzít do obýváku? Na jednu stranu se malé nediv, několikrát denně zmizíš a v jejich očích to vypadá tak, že je ti v tu chvíli jedno, co dělá. Já bych řekla, že si tím spíš vynucuje pozornost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.21 23:19

No ja teda nevim, ale kdyz jsem uz 3,5 lete rekla, ze ma nekde, u neceho, pockat, tak uz chapala, ze ma pockat. A kdyz ne, tak bylo zle. Stacilo houknout, at se zklidní. Ze bych mela chodit po byte a zamykat kvuli par minutam kojeni místnosti, to by me teda ve snu nenapadlo 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
18.3.21 23:36

@Aduš8 Sedací vak už se do obýváku nevejde, je tu trampolína (1,5 m šířka), dětský koutek na kreslení a dětská kuchyňka. Navíc by se mi do něj pustil králík, protože rád hlodá. A není to, že bych mizela pořád, je to tak 2-3 za den, pokaždé tak na 20 minut. A pokaždé se jí ptám, než odejdu, jestli něco nepotřebuje, jestli chce pustit jinou pohádku, apod. Ona ani nechce, abych kojila u ní, protože malá u toho občas pobrekává a ona si na to ještě nezvykla. Vždycky začne na mě křičet, ať jdu s malou pryč. Ale už je to podstatně lepší, než na začátku, po příchodu z porodnice, to ten brekot snášela hůř. Přitom kolikrát dělá podstatně větší hluk než mimi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
18.3.21 23:40

@Maminanamatersky No jo, bohužel u nás zjevně graduje období vzdoru, protože to se starší nejde moc po dobrém ani po zlém (to byl ostatně problém už před příchodem mimi). A na houkání moc nereaguje, natož aby ustala v tom, co dělá. Mimochodem když píšeš, že pokud neposlechla, tak bylo zle, co přesně tím myslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7786
18.3.21 23:41

Ta vám dobře skáče po hlavě i bez trampoliny. Asi by to chtělo trochu důslednou vychovu. A jak na to reagujes když něco provede, necháš ji to uklidit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
18.3.21 23:45

@JancaS84 Důslední jsme s manželem oba a ano, uklidit si to po sobě musí, maximálně jí s tím pomůžu. Ale často se to neobejde bez řevu a válení se po zemi, prostě vzdor no, ale už mi připadá, že se to lepší… aspoň doufám ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
798
19.3.21 08:17

Ja bych rekla, ze zkousi, co si muze dovolit. Jako uprimne, tohle bych nesnesla, aby mi takhle dite vyvadelo nebo kricelo, ať jdu nekam pryc, na to je jeste moc mala pani. Dcerku nastesti toto nenapadá.
Spis si asi vaše mala vynucuje pozornost, nezarli na miminko?
Nemuzes teda kojit v obyvaku na gauci? Polstar se ti tam snad vejde. Js taky prebaluju v pokojiku a kojit chodim tak nějak vsude po bytě 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat