Starší syn se chce odstěhovat k babičce

Anonymní
22.4.20 16:36

Starší syn se chce odstěhovat k babičce

Milé maminky, mám 2 děti syn 1,5 roku a starší syn 12 let, ten teď přišel stím, že se chce přestěhovat k babičce, protože tam bude mít větší pokoj. Babička bydlí 15 km daleko, takže změna školy a všechno.
My máme byt 3+1, nechybí mu nic má téměř vše co chce, samozřejmě má povinnosti například vyvenčit psa atd.., ale nemyslím si, že tohle by byl důvod k odstěhování se.
Co by jste dělali na mém místě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33143
22.4.20 16:40
@Anonymní píše:
Milé maminky, mám 2 děti syn 1,5 roku a starší syn 12 let, ten teď přišel stím, že se chce přestěhovat k babičce, protože tam bude mít větší pokoj. Babička bydlí 15 km daleko, takže změna školy a všechno.
My máme byt 3+1, nechybí mu nic má téměř vše co chce, samozřejmě má povinnosti například vyvenčit psa atd.., ale nemyslím si, že tohle by byl důvod k odstěhování se.
Co by jste dělali na mém místě?

A to je hlavní důvod, ten pokoj?

Jaký má vztah s tatínkem?
Nemáš nového partnera, že by s ním měl spory?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
22.4.20 16:49

Kolik času věnujete staršímu synovi? Necítí se odstrčený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10798
22.4.20 16:51

Tak na to se snad nemusíš ptat ne? Já jsem toho jako dítě navymýšlela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22785
22.4.20 16:54

No toto není moc obvyklá situace. Ale snad není co řešit. Dvanáctiletý synek patří k mámě a tátovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16715
22.4.20 17:02
@Anonymní píše:
Co by jste dělali na mém místě?

Vůbec bych o tom nepřemýšlela, taková věc by pro mne nepřicházela v úvahu.

A mimochodem - už to, že se na takovou věc vůbec potřebuješ ptát, ukazuje, v čem resp. v kom bude problém :zed:

Jestli je dvanáctileté dítě ochotno vyměnit celý svůj život (přijít o školu, o kamarády, nebýt s mámou) za větší pokoj, tak je někde hodně velký problém - a ten problém stoprocentně nevznikl v něm, za ten problém můžete Vy, rodiče. Buď žije v nefungující rodině (a pak je samozřejmě otázkou, zda by mu u babičky skutečně nebylo líp) nebo má dost pokřivený žebříček hodnot (a ten je v tomto věku jednoznačně záležitostí vlivu rodiny).

Příspěvek upraven 22.04.20 v 17:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
22.4.20 17:05

Absolutně bych s ním o něčem takovém nediskutovala - jak na to vůbec přišel?? Babička mu to snad nabídla? :think: Zamyslela bych se, co je hlavním důvodem. Větší pokoj to na 99% nebude. Co vztahy doma, nezměnilo se něco, netrápí ho něco ve škole (že by vítal tu změnu)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52356
22.4.20 17:12

Z tvýho vyjádření mi přijde, že syna zabezpečuješ po materiální stránce, ale citově strádá. A nějakého obejmutí, pomazlení, porozumění se dočká spíš od babičky než od tebe. V takovém případě by mu u babičky nejspíš bylo líp a ty jako rodič by ses měla zamyslet, kde jsi v tomhle udělala chybu. Teď už se to bude asi napravovat dost těžko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4164
22.4.20 17:20

Taky mi pripada ze jsi nekde udelala velkou chybu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
22.4.20 17:20

No, já mít ve dvanácti doma mimino, tak se budu chtít taky vystřelit někam na měsíc :mrgreen: Ségra je o 8 let mladší a i to bylo hustý, natož batole v pubertě… Zamysli se, jestli máš na syna pořád dost času, jestli s ním něco podnikáš i bez mladšího sourozence. Když je mezi dětmi menší rozdíl, to žárlení většinou maminky řeší. Ty sis možná řekla, že syn už je velký a tohle zpracuje, ale on je teď v tom nejcitlivějším věku - puberta, mění se on a mění se i situace doma. Nezávidím mu. Zkus si každý den vyhradit půl hodinky, když mimino usne, a věnuj se staršímu. Zahrajte si karty, nějakou deskovku, jděte si zaběhat nebo jen tak pokecat. Sama uvidíš, jak mu to prospěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5468
22.4.20 17:32

Neexistuje.
Není u vás jiný problém?
Já ze svého okolí znám jen případ kdy dítě chtělo od matky a tam byl problém šikana ze strany nového manžela matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
22.4.20 17:33

A s tím přišel sám? Nebo nenabídla mu to třeba babicka? Já vim, že když jsme byli menší a v podobném věku, tak nám babicka (z tátovy strany) hodně často nabízela, abychom tam prespali, zůstali na více dnů a někdy i tak “navrhovala”, zda bychom tam nechtěli bydlet (já a brácha), že bychom měli vlastní velké pokojíčky, každý den by nám dělala kakao a vánočku s marmeládou…no, vždy jsme to odmítli a mamka to neměla moc ráda, že se nás takto babička snaží “přivlastnit” nebo co :? Sice bydlíme v Praze a babi taky, ale na opačném konci úplně…ale chápu no. Jinak jak bylo zmíněno výše, tak třeba muže cítit nějaké problémy v rodině, takže se citi u babičky lépe a více v pohode. To u nás taky bylo, mladší segra se citila zanedbaná, když jsme s brachou maturovali a rodiče se věnovali jenom nám, tak se chtela odstěhovat k příbuzným, že by se o ni starali lépe prý… :nevim: nakonec k ničemu nedošlo, ale taky by tam mohl byt problem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 17:36

U nás chce syn taky k babičce. Má tam svůj pokoj a nic nemusí. Nemusí si stlat postel, má snídani do postele a TV v pokoji. Prostě luxus, chce pít, piskne a babička nese pití, denně sladkosti, vaří jen to, co syn chce. Doma má povinnosti, úkoly, TV se zapíná minimálně.
Ale ma smůlu. Bydlí doma. Babička je na víkendy.

• Citovat
  • Nahlásit
5941
22.4.20 17:37

Je tady mnoho dotazů, na které zakladatelko vůbec nereaguješ. Psát další coby kdyby je úplně zbytečné. Jen tedy jestli tak komunikuješ i se synem, tak bych se mu nedivila, že chce od vás pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8330
22.4.20 18:00

Nojo ponorka, nechodi mesic do skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu