Starší učitelky v MŠ a jejich chování z vašeho pohledu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.03.18 19:02
Starší učitelky v MŠ a jejich chování z vašeho pohledu

Ahoj holky, základám anonymně, jelikož asi za svůj názor dostanu sodu. Jaké jsou u vás učitelky ty, které dělají v MŠ celý život. Jak se chovají k dětem? My bydlíme kousek od školky a pracuje tu jedna, které je tak 55 let. Když jde s nejmenšími dětmi ven, pořád na ně řve. Ale skoro pořád. Jako chápu, že je to makačka, ale občas si říkám, jestli by paní neměla jít raději do fabriky, kde bude mít čistou hlavu. Celkově když jdu v létě kolem zahrady, tak starší učitelky sedí, kecaj. Mladší si s nimi hrají, hází s míčem..Jde vidět prostě ta trpělivost a že tu práci dělají rádi. V rodině mám příbuznou, která tu práci dělá taky celý život a pořád na ty děti nadává. Doma o nich říká, jaký jsou parchanti a že už jí to se.re,že dělá s dětmi celý život. Prostě typické vyhoření z práce…Já když si vzpomenu s manželem na své dětství, tak taky se shodneme, že ty starší učitelky jsme neměli rádi. Tak bych chtěla znát váš názor. A jestli dáte přednost mladším učitelkám nebo starším se zkušenostmi. Myslím v MŠ

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 46062 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 19:06

JO, měla jsem u nás podobný pocit. Vyhořelé. Chápu je, byla bych taky. Ale nechápu, proč se na to nevy. serou a nejsou do lesní školky, sázet stromky.

cecetka
Kelišová 6831 příspěvků 07.03.18 19:08

Tuhle praci asinemuze delat cely zivot kdokoli. Kdyz syn chodil do skolky, vsimala jsem si taky toho, co popisujes.
Nicmene, sousedka je ucitelkou v MS, ma pres 50 a je fantasticka. Deti ji miluji. Takze jako u vsech povolani, je to clovek od cloveka.

Therushka
Kecalka 429 příspěvků 07.03.18 19:09

Já si myslím, že jako každá generalizace je i tahle špatná. Nejsou horší - staré, lepší - mladé. Jsou jen horší a lepší. Osobně jsem tedy u nás na hřišti viděla jednu mladou, jak se po školkových dětach vyložetě vozí a stírá je (výroky jako „Proč padáš, seš blbej?“ a pod). Naopak u nás ve školce jsou dvě paní učitelky v letech a jsou bezva…

Příspěvek upraven 07.03.18 v 19:10

Aspera
Neúnavná pisatelka 19697 příspěvků 07.03.18 19:10

Je to učitelka od učitelky. Dcera měla loni učitelku těsně před důchodem a super. Měla ji moc ráda a neměla jsem s ní jediný problém. Jiná byla zase ve stavu, že kdyby odešla před 10 lety bylo by líp. Stejně tak narážím na učitelky ve středním věku a je na nich vidět, že už to nedávají. Sama taky učím a kolikrát si taky na děti zanadávám, někdy dají člověku zabrat, ale pořád je tam víc toho, kdy je to v pohodě, děti mile překvapí atd.

Janasas
Závislačka 4843 příspěvků 07.03.18 19:11

U nás ve školce, když před 4 lety nastupoval starší, tak byly většinou před důchodem..
Jedna byla strašně hodná, náš ji měl rád, dalo se s ní o všem mluvit.. Pak jsem zjistila, že nemá děti.. Možná i to udělá hodně..Že si práci jakoby netahá domů :) nebo jak to napsat..
Pak tam teda máme dvě učitelky a ta jedna se dá.. a ta druhá to co píšeš. Samozřejmě nehodnotím, když děti zlobé, že křiknou, ale taky jsem byla svědkem dvakrát jak docela hnusně nadávala klukovi.. Kluk se tam někde vyčůral do keříkua ona na něho začala řvát že je prase atd.. a podruhé už nevím, takže nešlo o nějaké klasické zlobení..

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32299 příspěvků 10 inzerátů 07.03.18 19:12

Řekla bych, že tohle není o věku, ale o povaze. Podle mě úvaha, že starší učitelka rovná se špatná učitelka je úplně mimo.

Carolyn_Fern
Povídálka 17 příspěvků 07.03.18 19:16

Já si také myslím, že záleží na člověku, zda a jak moc vyhoří a že tedy ne každá starší učitelka musí být taková, jak popisuješ.

Já si vzpomínám na svoji školku, kde byly všechny starší a byly fajn. Na jednu vzpomínám obzvlášť ráda, neboť mi pomáhala s mým koktáním. Dělala to mimo pracovní dobu a jestli za to dostávala zaplaceno, to opravdu nevím, ale nedivila bych se, kdyby to dělala jen z dobroty svého srdce :) Vím, že to sama měla těžké v životě, ale ta práce ji opravdu bavila.

růžový achát
Závislačka 2823 příspěvků 07.03.18 19:19

V jedne pražske školce na PH9 - měl syn takove stare vysloužile učitelky. Začal se z nich počůrávat, byl to jeho poslední MŠ rok, nějak jsme to doklepali, ale běs,

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18654 příspěvků 2 inzeráty 07.03.18 19:23

Řekla bych, že to je učitelka od učitelky.
Vnuk, 5 let, má ve třídě učitelku 5-7 let před důchodem.
Je skvělá, a s rodiči si absolutně sedne a vymýšlí věci, kam všude naše děti mohou jet, jaké vystoupení budou mít ve školce, jaké v každé třídě zvířátko, zvířátka- tříd je 6, po 25 dětech.

A vždycky se s rodiči poradí, než to udělá.
Takovou učitelku bych přála všem ve školkách.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 3 inzeráty 07.03.18 19:23

Záleží člověk od člověka. Dcera má dvě učitelky 50+, perfektní přístup, umí to s dětmi, děti mají v lati, vše funguje, děti je milujou.

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 07.03.18 19:25

Myslím, že věkem to úplně není, spíš povahou člověka a jeho vnitřní spokojeností. Měnili jsme kvůli zapšklé staré a zlé učitelce synovi školku, byla na děti tak zlá, že spolu s námi odešlo několik dalších dětí. V synovi časem vybudovala takový strach, že z ní zvracel každé ráno. Teď je také ve státní školce, ale úplně úžasné. Má tam hodné, mladé učitelky a zdá se mi, že ty mladší jsou ještě plné elánu a chuti s těmi dětmi pracovat.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46062 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 19:26
@Tiger-lily píše: Řekla bych, že tohle není o věku, ale o povaze. Podle mě úvaha, že starší učitelka rovná se špatná učitelka je úplně mimo.

ale tak jistě. ale vyhořelých mezi staršími bude víc u každé profese, v porovnání s dvacítkou.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 07.03.18 19:27

Tak v naší školce nejstarší učitelka ta nejlepší, báječná, hodná, neřeší blbiny, ochotná. Syn ji měl jeden rok a když ji pak další rok neměl, bylo mi to líto. A výborně namotivovala mladšího, když jsem vyzvedávala staršího, že se do školky těšil a když tam ještě nechodil, tak jsme šli vždy se řevem, že tam chce zůstat.

Aletheia
Kelišová 6250 příspěvků 07.03.18 19:31

:nevim: to neni o veku ale o povaze. U nas je to naopak. Mlada a bezdetna nic moc, zajimaji ji spis rodice nez deti… starsi naopak super a syn ji ma moc rad.

Osobne bych jako kvalifikaci pro ucitelku v ms videla hlavne vlastni dite, to podle meho OSOBNIHO nazoru fakt dulezite :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bejvalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Reklama