Reklama

Startovací sada Pedigu jako dárek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

miska357
Kecalka 185 příspěvků 6 inzerátů 04.10.18 12:48
Startovací sada Pedigu jako dárek

Zdravím, chtěla bych naší babičce darovat sadu na výrobu kosiků z Pedigu. Co vše tam dát? Nikdy nepletla. Potřebují úplně kompletní seznam (leží v nemocnici a následně si pobude v rehabilitačním centů). Určitě chci nějakou knihu pro začátečníky, 500g Pedigu (jakou zvolit tloušťku?), dno (jaké zvolit?), šidlo, klestě (jaké? Nebo stačí klasické nůžký)kýbl a dál?

Za rady pro začátek budu moc ráda :kytka:

Reklama

Reakce:

iwa83
Kelišová 6376 příspěvků 04.10.18 14:04

Nějakou začátečnícku knížku určitě. pedig průměru 2,5 max, možná 2,25 (pro jistotu), nůžky stačí obyč zahradnicke, šídlo není nevyhnutností. Možná bych pořídila nějaké menší balení barevného - něco co by se jí libilo. Dno pro začátek kulaté nebo oválne.

Otázkou je zda to babička fakt chce zkusit. Pokud jo, tak směle do toho. Ale jestli nikdy nepletla, tak to dle knížky bez osobní zkušenosti není úplně easy.

iwa83
Kelišová 6376 příspěvků 04.10.18 14:07

knížky klidně tyhle: https://www.dobre-knihy.cz/…-115296.html nebo http://www.pedig.cz/…uct_info.php?…

Na netu je toho spousta + určitě i videa - takže já bych to spíš pojala jako společný projekt s babičkou na nějaké odpoledne - pokud to půjde. Ať má babička motivaci.

miska357
Kecalka 185 příspěvků 6 inzerátů 04.10.18 21:59

@iwa83 to nepůjde mám 2 malé děti (1rok a 2roky) to by se z toho stala velice chaotická akce. Spíš ji chci motivovat tak aby nám všem upletla něco k Vánocům. ???? balíček s dárkem budu posílat s dopisem.. nedostanu se k ní ani osobně…bude teď měsíc na rehabilitaci a nenávidí když nemá co dělat…

miska357
Kecalka 185 příspěvků 6 inzerátů 04.10.18 22:04

No tak prvně jsem chtěla zkusit já lze v našem okolí žádné nejsou. Kontaktaktovala jsem paní co plete a říkala že se učí dle knihy. S počítačem není zrovna kamarád…

iwa83
Kelišová 6376 příspěvků 04.10.18 22:29

@miska357 Tak pokud je babička ochotná to zkusit, tak i s těmy knížkami to jde. S detmi chápu, že to nejde :)
A nehačkuje babička? Co ji „zaúkolovat“ na nějakou hračku pro děti. Nemusí to být obligátní čepička.

Ale jestli ten pedig - tak to co jsem napsala - základní 2,25 (0,5 kg) + něco barevného. Ono i se základním výpletem (opletek třema) se právě s barevným prutem dá vytvořit hezký vzor. A kulaté/oválne možná i čtvercové dno. To může babička uplést krabičku na obrousky, obal na květník, dózu na příbory. Klidně i tác…

miska357
Kecalka 185 příspěvků 6 inzerátů 05.10.18 11:44

@iwa83 a je můj seznam kompletní? Nerada bych jí to poslala a ona by nemohla začít, protože by jí něco chybělo…

iwa83
Kelišová 6376 příspěvků 05.10.18 12:35

@miska357 Já myslím, že jo. Nůžky na stříhání pedigu (klasické zahradnicke), mno a nějaký starší utěrák/zástěra - ať není od toho barevného pedigu taky barevná, resp. mokrá… nic víc nepotřebuje. Teda ještě kýbl/něco na namáčení… To je fakt vše. Max ještě metr, ať může naměřit délky prutů dle toho co bude v knížce napsáno…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >