Statistika smrtelných nehod motorkářů

JorckCherry
3.4.17 17:39

Motorkáři

Dobry večer, může mi zde někdo vysvětlit proč je kolik mrtvých motorkářů za každoroční motosezonu v CR. Podle statistik se počet smrtelných motonehod spíše zvyšuje, podle odborníku nepomahají ani vysoké pokuty ani zmena vekova hranice drzitelu ridicskych opravneni sk. A..kde je tedy problem? :nevim:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

24409
3.4.17 17:42

To tě fakt nenapadne?
Když se srazí dvě auta, vystřelí airbagy, jsou nějaká zranění, zlomeniny atd.
Když se v té samé rychlosti srazí auto a motorka, tak… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
3.4.17 17:49
@JorckCherry píše:
Dobry večer, může mi zde někdo vysvětlit proč je kolik mrtvých motorkářů za každoroční motosezonu v CR. Podle statistik se počet smrtelných motonehod spíše zvyšuje, podle odborníku nepomahají ani vysoké pokuty ani zmena vekova hranice drzitelu ridicskych opravneni sk. A..kde je tedy problem? :nevim:

Mno, protože deformační zóna při nehodě je…počkat, tam žádná není, takže celou energii nárazu absorbuje lidské tělo, které na to není dělané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 17:53

Přesně jak píše Pipet - v autě je člověk víc chráněný, plechama, motorem při čelním střetu + přední i boční airbagy, pásy. Na motorce stačí prudce zabrzdit a letíš neřízeně dopředu, bez jakékoliv „brzdy“. :nevim: A nechci paušalizovat, ale většina motorkářů riskuje mnohem víc, než si můžeš dovolit v autě. Předjíždí přes plnou, v koloně nezpomalí a švihnou to prostředkem, dokonce nás jeden u Brna předjížděl zprava 8o Prostě spoléhají na to, že s motorkou se leckde vejdou a člověk tak nějak ztratí ty zábrany. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
3.4.17 18:06

Mimo to, co tu napsaly holky, znám dost motorkářů a ani jeden nemá při řízení rozum, takže mě ty statistiky vůbec nepřekvapují. Samozřejmě si nemyslím, že takový musí být každý…ale já ještě nepotkala nějakého, který by neporušoval rychlost a neriskoval jako prase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
3.4.17 18:09

Osobně jsem znala dva motorkáře (možná víc, ale u ostatních lidí to nevím). Oba dva byli (resp. působili na mě) tak trochu lehkovážní. S jedním jsem se seznámila, když měl po vážné nehodě, dlouho se z ní sbíral, oba dva se tomu smáli. Ten druhý na motorce umřel chvíli po tom, co jsem ho poznala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 18:11

Protoze ridici aut jsou hovada a neumi je pustit. Nedavaji jim prednost. Delaji naschvaly. Cuci do mobilu. Neuklizeny sterk na silnici, kor v zatackach. mezi motorkare se pocitaji i skutrari (to pro me neni motorka) ti maji nehody casteji, protoze klickuji jak cunata. Samozrejme i mezi motorkarema se najde koko*, ale vetsinu co potkam na silnici, jsou v poho. Ono by stacilo kdyby si kazdy ridic auta na motorku sednul, pak by to videl a choval se k nim uplne jinak. Dalsi vec je, jaky ma motorkar schopnosti, taky muze vylitnout ze zatacky, skobrtnout, ale to uz je jeho rozhodnuti co zmakne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
3.4.17 18:20

@AndelaCerna Jasně, řidiči aut jsou hovada, protože neumějí pustit slušného motorkáře, který jede 200km/h :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.17 18:30
@AndelaCerna píše:
Protoze ridici aut jsou hovada a neumi je pustit. Nedavaji jim prednost. Delaji naschvaly. Cuci do mobilu. Neuklizeny sterk na silnici, kor v zatackach. mezi motorkare se pocitaji i skutrari (to pro me neni motorka) ti maji nehody casteji, protoze klickuji jak cunata. Samozrejme i mezi motorkarema se najde koko*, ale vetsinu co potkam na silnici, jsou v poho. Ono by stacilo kdyby si kazdy ridic auta na motorku sednul, pak by to videl a choval se k nim uplne jinak. Dalsi vec je, jaky ma motorkar schopnosti, taky muze vylitnout ze zatacky, skobrtnout, ale to uz je jeho rozhodnuti co zmakne

Pracuju u dopravní policie a pár motorkářů už jsme sebrali. Ani v jednom případě to nebyla nezaviněná nehoda. Tím netvrdím, že se nestávají, ale z celkového počtu je to dost malé procento. Obecně bych řekla, že je na vině hlavně rychlost a až pak to ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
22839
3.4.17 18:38

@AndelaCerna jednomu motorkáři jsem šla po nehodě svědčit. Šli jsme s chlapem svědčit s čistým svědomím a snažili se mu pomoc, ale to byla výjimka. Ten jel fakt slušně, dle předpisů, nepředjížděl na plné čáře atd. Ale kolik z nich se tak chová. Ono vzum a koukáš co to bylo se blbě pouští a dává na to pozor, když o tom nevíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
3.4.17 18:39

No ja zas s @AndelaCerna naprosto souhlasim… jsou samozrejme taci, kteri jezdi jako kreeni, ale mame s manzelem supersport a vime co si muzeme nebo nemuzeme dovolit… ja se za skveleho motorkare nepovazuju, jezdim sakra opatrne, ale manzel jezdi od jeho 13 let - tudiz 17 let - a letos mel svoji prvni havarku, kdy v obci za nim letel osobak a lepil se na nej, nejspis se zamerem vyhecovat a zavodit… manzela to stvalo, tak na konci obce to okouril, aby mu ujel a pak ze ubere… no asi po 5km ho s autem dohnal, tak muz pribrzdil a chtel jet ke kraji, aby ho predjel a dal mu pokoj a ten debl to do nej bez brzdeni nasil… ja nerikam, ze je to ve vsech pripadech stejne, ale v autech kolikrat sedi vetsi blb… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
3.4.17 18:40

@JorckCherry já ti nevím. Můj manžel je motorkář, všichni jeho kamarádi jsou motorkáři. Vlatně asi z našeho okolí neznám chlapa, který by neměl motorku. A všichni žijí, nebourají :think:. Všichni jsou tedy už 40+, vyježdění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7469
3.4.17 18:42

Protože především nedodržují pravidla silničního provozu!!! Nekolokanásobně překračují rychlost a tím riskují, většinou se jim to nevyplatí.. To je celá statistika..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.17 18:45
@fenny píše:
@AndelaCerna Jasně, řidiči aut jsou hovada, protože neumějí pustit slušného motorkáře, který jede 200km/h :lol:

Tak můj příbuzný je policista-nehodář. Zrovna loni mel dvě nehody motorkářů a ani v jednom případě to nebyla vina motorkáře, ale řidiče vozu, co nedal přednost v jízdě.

• Nahlásit
  • Citovat
12160
3.4.17 18:49
@AndelaCerna píše:
Protoze ridici aut jsou hovada a neumi je pustit. Nedavaji jim prednost. Delaji naschvaly. Cuci do mobilu. Neuklizeny sterk na silnici, kor v zatackach. mezi motorkare se pocitaji i skutrari (to pro me neni motorka) ti maji nehody casteji, protoze klickuji jak cunata. Samozrejme i mezi motorkarema se najde koko*, ale vetsinu co potkam na silnici, jsou v poho. Ono by stacilo kdyby si kazdy ridic auta na motorku sednul, pak by to videl a choval se k nim uplne jinak. Dalsi vec je, jaky ma motorkar schopnosti, taky muze vylitnout ze zatacky, skobrtnout, ale to uz je jeho rozhodnuti co zmakne

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ty jsi buď sama motorkářka nebo někdo ti blízký je, že?
Jinak bys takové číčoviny nemohla napsat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama