Státní + kroužky nebo soukromá a nic víc

366
29.4.16 09:39

Státní + kroužky nebo soukromá a nic víc

Ahoj Všem. Potýkám se s rozhodnutím, syn byl přijat konečně do státní školky. V září mu bude 4,2 let. Ve třech nebyl přijat a musela jsem ho dát do soukromé, kde platím 8 000 školkovné + 1200 jídlo každý měsíc. Ve školce se mu velmi líbí, má tam kamarády, těší se tam, nechce jít domů ani v 17,00,kdy ho vyzvedávám. Státní, jídlo 600 Kč, školkovné 700 Kč. Peněžní rozdíl značný. Mám ted dilema, pokud jej nechám v soukromé, mám jistotu, že je spokojený a já mohu v klidu odjet do práce. Je tam o děti skvěle postaráno, je to montessori školka, čili probíhá bilingvní výuka atd, opravdu max spokjenost má i syna. Ale již nemám peníze na další kroužky. Těch 10 000 je pro mně (jsme se synem sama) maximum, kolik mohu za něj vydat. Pokud jej dám do státní, budu trochu nervozni, jak si zvykne atd. Ale zbydou mi peníze, abych mu zaplatila další aktivity a mohly jsme jet třeba jednou měsíčně na nějaký takový ten slevový 3 denní pobyt ze slevových portálů atd. Státní je obrovská, jsou tam 4 třídy po 25 dětech. Je pro mě důležité vědomí, že je kluk v pohodě, a já mohu v klidu odjet do práce. Jak byste se rozhodly vy, maminky? řešily jste toto někdy prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20123
29.4.16 09:45

@softee Pokud by nebyly penize, tak bych na krouzky u skolkoveho ditete kaslala. Ale co by bylo pro me dulezitejsi by byl ten pobyt a cas s tebou. Pokud se s nim kolem domu uz nudis a nejake vylety ci prodlouzene vikendy mimo domov by jsi uvitala, tak bych o statni skolce hodne uvazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16786
29.4.16 09:50

Já bych zkusila státní školku jak si zvykne. Do soukromé ho můžeš vrátit, kdyby to nefungovalo. Já bych raději měla peníze na společné aktivity s dítětem, než to všechno vrážela do školky. Když je jiná možnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8944
29.4.16 09:50

U státních školek bohužel záleží školka od školky. Já jsem měla dceru (schválně, ne že by se nedostala do státní) jeden rok v soukromé, prostě aby si zvykla. Byla jsem doma s mladší, tak jsem ji chtěla dávat někam mezi pár dětí na 3 dopoledna v týdnu. Platili jsme velmi dobrou školičku, 12 dětí, angličtina, montessori atd. Dcera je dost introvert a mamánek, tak jsem ji nechtěla ve 3,5 letech způsobit šok. A jo, jako odmamánkování se to povedlo. Ve 4,5 letech pak šla do státní, vybrali jsme jednotřídku, 30 dětí všeho věku. A tam jsme spokojení naprosto maximálně, učitelky úžasné, program super, děti nadšené. A dcera mi teď tvrdí, že tahle školka je mnohem lepší, než ta soukromá. Takže pak babo raď :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25478
29.4.16 09:54

Dala bych do státní a peníze vrazila do společných aktivit. Do soukromé bych vracela až po té, co bych viděla, že se ve státní trápí. Počítám, že bude jako jiné děti a školka ho bude bavit i státní a bude spokojený a navíc bude s maminkou vyrážet na výlety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78637
29.4.16 09:54

@Aliik Naprostý souhlas, je to o lidech… mě kluk chodil nejdříve do soukromé - spokojen, pak do velké státní - tam se u vůbec nelíbilo, ale třeba mít učitelku, co měla třídu starších, tak by to bylo jinak. A teď ve státní jednotřídce a opět spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
29.4.16 10:06
@Aspera píše:
Dala bych do státní a peníze vrazila do společných aktivit. Do soukromé bych vracela až po té, co bych viděla, že se ve státní trápí. Počítám, že bude jako jiné děti a školka ho bude bavit i státní a bude spokojený a navíc bude s maminkou vyrážet na výlety.

díky:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11183
29.4.16 10:09

@softee Především bych se zeptala syna. Když mu to popíšeš tak, jako nám, myslím, že v tomto věku už by to měl pobrat. Jasně že to plně nevyhodnotí, ale určitě by to byl „poradní hlas“ - rozhodovala bych se až potom.

Obecně si myslím, že školkové dítě kroužky nepotřebuje. Pokud bych peníze měla a dítě by bylo spokojené a nechtělo změnu, ve školce bych ho nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28140
29.4.16 10:16

A mas jistotu, ze bys ho mohla v pripade problemu vrátit do soukrome? Třeba u nas by to neslo, místo je celkem rychle obsazeno, jelikož je o skolku velky zajem. Na to bych se informovala jako první.

Ja to třeba mam spis obracene, nechala bych dite tam, kde je spokojene. Nicmene chápu, ze ten financni rozdil je obrovsky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11416
29.4.16 10:52

Nechala bych ho v Monte školce. To má větší význam, než zájmové kroužky. Těch si na ZŠ užije až až.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
29.4.16 11:02

Ja bych na nějaké kroužky kaslala, však je ma pravě ve skolce ne? Nebo ma chodit do skolky a poté jeste na kroužek? Vzdyt bude zaprazeny od rana do večera. Ja mam dite v soukromé, takze tam maji keramiku, plavání, zpívání a nástroje atd, ale myslim, ze to je i ve státní ne?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
16786
29.4.16 11:09

@fashion_victim83 my ve státní měli, keramiku, angličtinu, tanečky, flétnu, plavání, v zimě lyžařské zájezdy. A dokonce i logopedický kroužek.

@softee pokud jde jen o kroužky, tak soukromá je lepší. Ale pokud soukromá znamená, že pak musíte celý rok sedět doma na zadku. Protože není na společné výlety, tak bych uvažovala spíš o státní. Kroužky školkové děti nepotřebují, ale strávit čas s mámou i jinak než jen doma a na hřišti jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10365
29.4.16 11:24

Jako samozivitelka bych dala dite urcite do statni a zvysovala si fin. rezervu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
29.4.16 12:57

Přemýšlím nad stejnou věcí, protože mě toto rozhodnutí čeká taky.
Ve věku nad 4 roky bych dala do státní, pakliže by to vyhovovalo Tvojí pracovní době. Ve věku 2 - 3 roky mám veliké dilema a i kdyby byla státní, možná bych dala přednost soukromé, ať je hladší proces zvykání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Zuzaniee
29.4.16 13:15

Já osobně bych určitě vyzkoušela, jak se mu bude ve státní líbit a v soukromé se domluvit, jestli by se kdyžtak mohl vrátit…Ve státní si najde třeba nové kamarády a uvidíš, že se mu tam třeba taky moc zalíbí :) Ušetřené penízky bych pak určitě věnovala společným aktivitám :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat