Státní maturita - matematika - výsledky

2724
20.10.10 15:52

Státní maturita - matematika - výsledky

Minulý týden jsem si z webu novinky.cz stáhla zadání testů z matiky, co měly letos děcka nanečisto. Lehčí variantu jsme i spočítala (bez tabulek jen tak v práci narychlo), tu těžší jen částečně (chtělo by to Batrtsche a víc klidu). Máte někdo odkaz na řešení, chtěla bych se podívat, jestli bych prolezla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.10.10 16:50

Výsledky všech mají, tuším, vyjít někdy v listopadu …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6234
20.10.10 17:00

Oficiální řešení má vyjít 3. listopadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
20.10.10 17:05
BaraF píše:
Minulý týden jsem si z webu novinky.cz stáhla zadání testů z matiky, co měly letos děcka nanečisto. Lehčí variantu jsme i spočítala (bez tabulek jen tak v práci narychlo), tu těžší jen částečně (chtělo by to Batrtsche a víc klidu). Máte někdo odkaz na řešení, chtěla bych se podívat, jestli bych prolezla.

Jestli chceš, můžu ti to zkontrolovat ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
20.10.10 18:05

Do 3.11. vydržím, doufám, že budou výsledky jen jedny (u testů z češtiny to byla místy pohroma). Jen jsem chtěla vědět jestli nějací aktivní matikáři nezveřejnili řešení někde na blogu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
20.10.10 23:05

Já teď hledím na toto , ale je to asi jiný test? Nevím, dohledávat jsem líná, tak se mrkni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
3.11.10 15:26

Tak už je to venku.
Testy a výsledky jsou tady: http://www.novamaturita.cz/…4034731.html
Já bych asi odmaturovala (84% správně), pár chyb z nepozornosti a už si nepamatuju jak se určuje rovnice přímky ze směrového vektroru, která matematička mi vyloží řešení úlohy č.19?
Jinak z výsledků naší mládeže jsem dost rozpačitá, to se matika fakt učí tak hrozně nebo jsou ta děcka tak tupá (48% z nich nebylo schopno vyřešit test alespoň na 33%)? No to nás čeká budoucnost!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sany80s2
3.11.10 16:15

Já nemyslím, že jsou obecně tak tupí. Prostě jen můžou školu víceméně ignorovat aniž by jim hrozil nějaký větší postih (nedodělání). Někteří samozřejmě tupí jsou, středních škol je opravdu přebytek, ale většina prostě jen kašle na cokoli.
Mně třeba konkrétně ta matika přišla tak primitivní, že po vydělání učiva, které se bere až na střední, mi to přišlo, jako výstupní test ze základky.
Původně mi ty státní maturity přišli k ničemu, myslela jsem, že jsou příliš primitivní.
Výsledky mě docela zarazily, protože vzhledem k primitivnosti té jednodušší verze si myslím, že by to měl zvládnout i někdo na začátku 4. ročníku. Zvlášť na 33%-matika.
Sany80s

• Nahlásit
  • Citovat
2724
3.11.10 20:46
sany80s2 píše:
Já nemyslím, že jsou obecně tak tupí. Prostě jen můžou školu víceméně ignorovat aniž by jim hrozil nějaký větší postih (nedodělání). Někteří samozřejmě tupí jsou, středních škol je opravdu přebytek, ale většina prostě jen kašle na cokoli.
Mně třeba konkrétně ta matika přišla tak primitivní, že po vydělání učiva, které se bere až na střední, mi to přišlo, jako výstupní test ze základky.
Původně mi ty státní maturity přišli k ničemu, myslela jsem, že jsou příliš primitivní.
Výsledky mě docela zarazily, protože vzhledem k primitivnosti té jednodušší verze si myslím, že by to měl zvládnout i někdo na začátku 4. ročníku. Zvlášť na 33%-matika.
Sany80s

No a ta 19-tka? y=px+q a jak dál?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7664
4.11.10 15:57
BaraF píše:
sany80s2 píše:
Původně mi ty státní maturity přišly k ničemu, myslela jsem, že jsou příliš primitivní.
Sany80s
No a ta 19-tka? y=px+q a jak dál?

Jak jsem se nepřihlásila, tak jsem zapomněla, kde ta diskuze je 8-) .
Příště už se přihlásím, alespoň bude možné opravit tu hrubku, za kterou se opravdu stydím. :oops:
Přiznávám se, že tímto způsobem mě to počítat nenapadlo. Je to zdlouhavější.
Musí se najít druhý bod, který by tam šel dosadit, aby vznikla soustava rovnic o dvou neznámých.
Máme bod a směrový vektor. Pokud jsou zadané souřadnice dvou bodů A[a1,a2] a B[b1,b2], tak souřadnice směrového vektoru u=(u1,u2) dostaneme tímto způsobem u1=b1-a1 a u2=b2-a2. V tomto případě zvolíme prostě zpětný postup a dostaneme bod B[1,1]. teď už mám dva body a stačí jen dosadit.Čímž vzniknou rovnice q=2 a p+q=1 z toho p=-1
dosazením mi vznikde x+y-2=0.
Stačí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
4.11.10 19:24

Stačí, „póňal“. Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Cinderellka
6.6.11 00:32

to BaraF : tupá děcka?? ty si to počítáš někde v klídečku v kanclu,ale my pod tlakem ve třídě, kde tě sleduje zadávající ( tzn.učitel,který tě tam kontroluje a rozdává testy a papíry)a slyšíš jenom psaní tužky a jak tikají hodiny!! Einsteini z nás asi nevyrostou,to je pravda,ale zkus se vžít do té situace..chtěla bych tě vidět ty suverenko :-D :-D :-D :-D :-D

• Nahlásit
  • Citovat
2237
6.6.11 05:25
Cinderellka píše:
to BaraF : tupá děcka?? ty si to počítáš někde v klídečku v kanclu,ale my pod tlakem ve třídě, kde tě sleduje zadávající ( tzn.učitel,který tě tam kontroluje a rozdává testy a papíry)a slyšíš jenom psaní tužky a jak tikají hodiny!! Einsteini z nás asi nevyrostou,to je pravda,ale zkus se vžít do té situace..chtěla bych tě vidět ty suverenko :-D :-D :-D :-D :-D

Souhlasím, jsem maminou letošního maturanta, jak dopadly písemné ještě nevíme, ale mohu říct, že starší syn maturoval před 5.ti lety a matur. vysvědčení dostal snad kolem 30.5., že celý červen měl volný. Taky letos zásluhou „strašáka“ jménem státní maturita bylo před před maturitama nejvíce sebevražd a pokusů z řad studentů. Toto by si měl taky ministr školství „připsat“ na své triko. Je to jedna velká šaškárna, myslím, že by měl student zvládnout dobře maturitu v tom daném oboru, která se týká jeho školy, nevím proč má strojařina stejné testy jako pedag. např. z JČ. A když se jen po začátku ústních mnozí dozví, že 10% děcek ústní neudělalo a je to trémista, tak mu to fakt kuráže nedodá. Pokud se st. maturity neosvědčí a půjdou do háje za 2-3 roky, tak bych ty vynaložené prachy dala zaplatit těm expedimentátorům. Je to podobné jako např. kdysi byly množiny, pak šly do háje a já nevím kolik je ještě takových blbin.
Jo a naše zkušenost, když šel nejstarší syn na střední, tak v červnu byla schůzka, já byla v 9.měs. horko v sále snad přes 30°C a my tam seděli, dostali jsme lístky, kde bylo vypsáno, které učebnice máme sehnat během prázdni třeba v antikvariátech a jak to dopadlo, v září téměř polovina měla být zcela jiných, protože prof. přišli na to, že jiné jsou lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Cinderellka
6.6.11 15:55

je to opravdu šílené a šíleně nedomyšlené!! každý z nás, maturantů, by uvítal,aby výsledky vyšly třeba tento týden..já si 20.půjdu pro vysvědčení třeba s dobrým pocitem a pak až si budu mět jít pro výsledky se dozvím,že jdu v září?! se mnou by to lisklo o zem.. a asi to se mnou i liskne :D generalku z matematiky jsem dala jako nic, bez problemu, vsechno jsem měla..a ted jak to bylo na čisto..nestihla jsem polovinu věcí a pomale jsem nevěděla kolik je 1+1

• Nahlásit
  • Citovat
vhisky
7.6.11 14:59

výsledky z matematiky

hledal jsem na forech a posbiral co kde bylo, výsledky státních maturit by měly být tyto: http://vhisky.g6.cz/ (hned na titulní straně) na mem webu neni nic, je tam pouze odkaz na cizí soubor s výsledky

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama