Státní školka x logopedická školka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alena27
Kecalka 346 příspěvků 29.11.17 11:37
Státní školka x logopedická školka

Dobrý den, maminky. Jdu za váma pro radu. Mám syna 4,5 let. Je ve obyčejné státní školce na vesnici. Má ovšem diagnostikovaný opožděný vývoj řeči se symptomy vyvojové disfázie. I když chodí do obyč. mš tak dělá celkem velké pokroky, ale bohužel to pořád nestačí. Bohužel tento rok jsem si nemohla dovolit s klukem dojíždět do města do logo mš ale příští rok bych už mohla. Logo mš mi doporučují pro syna všichni odborníci a já to vím že by tam udělal mnohem větší pokroky než ve které je teď. Jenže mám strach jak se přizpůsobí nové školce, novým učitelkám, novému způsobu vyučování, jiným dětem. Do nynější školky chodí už 2 rokem a je na ni zvyklý a má tam kamarády. Co by jste poradily? Máte některá zkušenost s přecházením do jiné MŠ? Jak to děti nesly?

Reakce:
AliTad
Kelišová 5299 příspěvků 29.11.17 11:50

Za mě určitě logo školka. Syn po dvou letech přestoupil v rámci mš do logopedické třídy a po stránce všestranného rozvoje dětí je tam ta péče úplně někde jinde. On je velký rozdíl, jestli je učitelka na 27 dětí nebo dvě plus asistentka na 14.

Alena27
Kecalka 346 příspěvků 29.11.17 12:20

@AliTad A jak to prosím nesl syn ten přechod?

andelka83
Generální žvanilka 20434 příspěvků 29.11.17 12:21

Též bych byla pro logo. Mám syna s dysfazii a adhd, ale potvrdilo se to až když už v MŠ byl, školka hned u domu, doma mladší syn, který měl nastoupit k němu, takže jsme no nechali v původní. Poslední rok měl asistentku. Kdyby to bylo schůdnější, dala bych ho do logo, uvažovala jsem o tom.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 22103 příspěvků 29.11.17 12:27
@Alena27 píše:
Dobrý den, maminky. Jdu za váma pro radu. Mám syna 4,5 let. Je ve obyčejné státní školce na vesnici. Má ovšem diagnostikovaný opožděný vývoj řeči se symptomy vyvojové disfázie. I když chodí do obyč. mš tak dělá celkem velké pokroky, ale bohužel to pořád nestačí. Bohužel tento rok jsem si nemohla dovolit s klukem dojíždět do města do logo mš ale příští rok bych už mohla. Logo mš mi doporučují pro syna všichni odborníci a já to vím že by tam udělal mnohem větší pokroky než ve které je teď. Jenže mám strach jak se přizpůsobí nové školce, novým učitelkám, novému způsobu vyučování, jiným dětem. Do nynější školky chodí už 2 rokem a je na ni zvyklý a má tam kamarády. Co by jste poradily? Máte některá zkušenost s přecházením do jiné MŠ? Jak to děti nesly?

Určitě logo! Ty pokroky, co tam s dětmi udělají, to je neuvěřitelné.

Alena27
Kecalka 346 příspěvků 29.11.17 12:32

@andelka83 No já právě mám taky doma ještě dceru, ale oni jsou od sebe 3 roky. Asistentka nebo podobné u nás ve školce nepřipadá v úvahu. Byla jsem s klukem na SPC aby měl kluk induviduální integrační plán ale vzhledem k tomu že tam není ani kvalifikovaná učitelka s kurzem logopedie nebo něco tak to jde prázdna. Navíc je tam 26 dětí na 1 učitelku tak na ně nemá ani pořádně čas s ním něco procvičovat že prej denně 10 minut, ale logo profesionální strana žádná.
Mám děsný strach aby se tam v nové školce nějak nezabejčil.

andelka83
Generální žvanilka 20434 příspěvků 29.11.17 12:36

@Alena27 já myslím že ne. Spíš mu menší počet dětí bude vyhovovat. I logo ve školce. V klasické není čas moc. Asistentka je jakoby pro všechny děti, je pedagoga ne osobní. I když samozřejmě má pomoct v integraci a rozvoji toho dítěte, kvůli kterému ji spc navrhlo.

AliTad
Kelišová 5299 příspěvků 29.11.17 12:54

@Alena27 Úplně v pohodě. On má tedy PAS, takže žádné moc kamarády neměl. Osobně si myslím, že by takový přechod vyhovoval většině dětí, i bez větších potíží, už jen kvůli tomu počtu dětí. V logopedické třídě by měly být speciální pedagožky, takže i proto je to někde jinde.

Alena27
Kecalka 346 příspěvků 29.11.17 13:22

@AliTad Děkuju ;)

aknah31
Neúnavná pisatelka 15437 příspěvků 29.11.17 16:39

My jsme nepresli uplne ale po roce ve statni skolce jsme zacali kombinovat 2tydne logo a 3×tydne statni. Syn se zadaptoval velmi rychle a kombinace nam velmi vyhovuje.
Jinak bych logo skolku taky doporučovala pracují. s nema opravdu intenzivně. Tim nechci rict ze ve statni nic nedělají, delaji ale v jiných oblastech.

Ještě doplnim ze vetsina logo skolek je zdravotní zařízení ne vzdelavaci a vas syn bude pristi rok predskolak pro ktereho. plati povina predakolni dochazka tudíž bude muset byt zapsan ve statni a nahlaseno individuální vzdelavani.

Syn ma 5,5let VD expresivni.

AliTad
Kelišová 5299 příspěvků 29.11.17 20:11

@aknah31 Většina logo školek je normální předškolní vzdělávací zařízení. Samozřejmě jsou i jiné zařízení typu stacionář v rámci zdravotnického zařízení, ty jsou ale placené.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15437 příspěvků 02.12.17 11:11

@AliTad je to mozne. Ja pisi z nasi zkusenosti. V Brne je statni logopedicky stacionar kery funguje jako skolka (mesicni poplatek 500kc) ale je to zdravotni zarizeni ktere se prave resi pres to IV.
Nemela jsem na mysli logo tridu pri bezne MS.

tereskacz
Kecalka 159 příspěvků 09.05.18 23:46

Mate nekdo zkusenost s logo skolkou SMS Sevrena v Praze?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >