Státní zastupitelství, obžaloba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 13:45
státní zastupitelství-obžaloba

Dnes mi přišlo, že státní zastupitelství podalo obžalobu na ex pro neplnění vyživovací povinnosti. Faktem je, že vyživovací povinnost neplní léta a o dítě se vůbec nezajímá, sama jsem na něj podávala několikrát TO, byl odsouzen nejdřív k podmínce, pak k VPP a teď na začátku roku šel nepodmíněně… Jen nechápu tu roli státního zastupitelství… Oni mohou podat obžalobu jakoby za mě? Byl by někdo tak hodný a vysvětlil mi to? Děkuji (anonym osobní)

Reakce:
Kat80
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 1 inzerát 16.02.18 13:53

Ano, ty podáš trestní oznámení, policie zpracuje potřebné důkazy a spis předá na státní zastupitelství. To následně rozhodne - podá obžalobu, NNP, atd. a čeká se na rozhodnutí soudu

KristýnaKM
Povídálka 31 příspěvků 16.02.18 14:07

Ano, protoze jedna protizakone. U soudu jednajici o zanedbani povinne vyzivy je na strane zalobce stat (tedy stat. zastupce) a obzalovany (tedy neplatic). Vy tam vzdy figurujete jen jako svedek. Neco jineho je to u civilnich soudu, kdy jsou na obou stranach fo ci po.

wendy
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 16.02.18 14:19

Trošku bych tady poupravila, že v současné době již nikoliv pouze jako svědek, ale již i jako poškozená - jedná se o relativně nedávnou novelizaci. V praktické rovině to znamená jednak to, že jste teď z toho papíru, co vám přišel zmatená protože je to poprvé - dříve, jelikož jste nebyla poškozená, jste nebyla o tomto vyrozumívána a jednak to, že máte nárok na přiznání náhrady škody. Na druhou stranu, obecně podávání trestních oznámení v tomto směru mi přijde kontraproduktivní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >