Státní zastupitelství, obžaloba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 13:45
státní zastupitelství-obžaloba

Dnes mi přišlo, že státní zastupitelství podalo obžalobu na ex pro neplnění vyživovací povinnosti. Faktem je, že vyživovací povinnost neplní léta a o dítě se vůbec nezajímá, sama jsem na něj podávala několikrát TO, byl odsouzen nejdřív k podmínce, pak k VPP a teď na začátku roku šel nepodmíněně… Jen nechápu tu roli státního zastupitelství… Oni mohou podat obžalobu jakoby za mě? Byl by někdo tak hodný a vysvětlil mi to? Děkuji (anonym osobní)

Reklama

Reakce:

Kat80
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 2 inzeráty 16.02.18 13:53

Ano, ty podáš trestní oznámení, policie zpracuje potřebné důkazy a spis předá na státní zastupitelství. To následně rozhodne - podá obžalobu, NNP, atd. a čeká se na rozhodnutí soudu

KristýnaKM
Povídálka 31 příspěvků 16.02.18 14:07

Ano, protoze jedna protizakone. U soudu jednajici o zanedbani povinne vyzivy je na strane zalobce stat (tedy stat. zastupce) a obzalovany (tedy neplatic). Vy tam vzdy figurujete jen jako svedek. Neco jineho je to u civilnich soudu, kdy jsou na obou stranach fo ci po.

wendy
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 16.02.18 14:19

Trošku bych tady poupravila, že v současné době již nikoliv pouze jako svědek, ale již i jako poškozená - jedná se o relativně nedávnou novelizaci. V praktické rovině to znamená jednak to, že jste teď z toho papíru, co vám přišel zmatená protože je to poprvé - dříve, jelikož jste nebyla poškozená, jste nebyla o tomto vyrozumívána a jednak to, že máte nárok na přiznání náhrady škody. Na druhou stranu, obecně podávání trestních oznámení v tomto směru mi přijde kontraproduktivní.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Marešovi lezou v Peru po Andách: „Já jsem tvoje vikuňa,“ vtipkuje „lama“ Monika

Pak že bez luxusu nedají ani ránu! Leoš (42) a Monika (37) Marešovi si po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama