Stav po bypassu žaludku

Anonymní
23.11.20 17:00

Stav po bypassu žaludku

Ahooj je tady někdo kdo byl na bypassu žaludku? Já jsem byla letos v únoru těšila sem se až to budu mít za sebou na operaci sem čekala dlouho a myšlenky byly různé. První dva měsíce to bylo ok sice sem byla pořad unavená ale to se dalo. Pak jsme přešla na mixovanou stravu a pak mačkanou a nakonec pevnou. No a od té doby je to takové všelijaké s jídlem. Každý den je mi minimálně jednou špatně od žaludku někdy i víckrát za den. A když je nejhůř jdu se vyzvracet aby se mi ulevilo. Když mi začne být špatně tak se začnu klepat mám navaly paniky a úzkosti nikdy sem to neměla až po operaci. Asi sem z jiné planety protože nikdo v mém okolí kdo má stejnou operaci takové problémy nemá. Stravu prezvykuju dlouho ale i tak mi je špatně. Doktor mi řekl že jsem v pořádku tak prý to mám v hlavě. Bojím se najíst že mi zase bude blbě. Špatně mi začne být do chvilku po jídle. Má někdo taky takový problém? Kritiku typu jsi blbá že si na to šla atd..si nechce díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6149
23.11.20 17:14

Nemuze byt problem v mnozstvi jidla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 17:18

@Cenarius nemůže poctivě si vsechno vazim a ještě si nechávám rezervu.

• Citovat
  • Nahlásit
9760
23.11.20 17:42

Já znám jednu jedinou osobu, která tuto operaci podstoupila, sice krásně zhubla, ale nemohla sníst ani půlku rohlíku, jinak jí bylo strašně zle. Jedla porce po pár lžičkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
23.11.20 17:43

Vlastní zkušenost nemám, ale podle mě to bude chvíli trvat, než si zas tělo zvykne normálně jíst a žaludek trávit. Anorektičky po dlouhodobém hladovění vždycky popisují, že se cítí, jako by si po snědení rohlíku naházely do břicha obrovské hromady jílu. Snažila bych se po jídle zaměstnat, třeba jít ven (taky se tam nedá jít zvracet a zadělávat si na další problém) a určitě jíst podle plánu. Pokud jsi fyzicky v pořádku, tak se na to snažit nemyslet. Vím, že to jde blbě, když je ti zle :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2692
23.11.20 17:45

Lékař kontroloval, zda je vše v pořádku?
Co zkusit se vrátit na chvíli na mixovanou stravu? A pak velmi pozvolna najíždět na pevnou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 18:02

@Aduš8 já sem taky jedla ze začátku po lžičkách a dělala sem si mezi sousty pauzu. Já sem od operace zhubla 50 kilo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 18:04

@mokkk je to těžké něco dělat když ti je blbě ale opravdu hodně blbě snažím se to překonat ale ne vždy to jde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 18:06

@Murka ano kontroloval byla jsem i na vyšetření. To už sem taky zkusila chvilku to bylo dobré. Ale mám strach že žaludek mi zlenivý když nebude muset pracovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 18:12

Nemůže to být od psychiky? Když jsi přešla zpět ne tuhou stravu, možná podvědomě se bojíš, že zase přiberes. Nebo ti bylo někdy na začátku špatně jen náhodou a ty sis to podvědomě dala do souvislosti a teď to podvědomí pracuje s tím, že pevná strava je špatná. S psychologovi chodíš? Popř. psychiatrie? Úzkosti se můžou ještě víc zhoršit a dohromady s těmi nevolnostmi se to může ještě násobit.

Znám holku co je po operaci, ale tedy takové problémy nemá, tak jinak, bohužel, neporadím. :?

• Citovat
  • Nahlásit
1102
23.11.20 18:14

A není to tím, že je pevná strava pro žaludek náročnější na zpracování? Zkusit déle mix. stravu a šťouchanou stravu, myslím delší doby přechodu mezi tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 18:23

@Hotaru to asi ano je náročnější ale zachvilku už to bude rok ženské v mém okolí byly hned fit. Já beru že každý žaludek je jiný každé tělo je jiné ale dávám si pozor co jím a kolik toho sním ale i tak se to mému žaludku nelíbí ikdyz je to tekutá omáčka.

• Citovat
  • Nahlásit
1102
23.11.20 18:40
@Anonymní píše:
@Hotaru to asi ano je náročnější ale zachvilku už to bude rok ženské v mém okolí byly hned fit. Já beru že každý žaludek je jiný každé tělo je jiné ale dávám si pozor co jím a kolik toho sním ale i tak se to mému žaludku nelíbí ikdyz je to tekutá omáčka.

A nemáš nově třeba nějakou alergii/intoleranci? :think: Zkusila bych zapatrat po tom. Není nevolno jen po určitých jídlech? Mastné (myslím i třeba olej na základ omáčky), moc koření…
Ale nevím jak je to s tou mix. stravou - předpokládala jsem, že mix.je do začátku nějaká dietní, bez koření atp.
A jak dlouho to trvá? U psychologa jsi byla? Bála bych se, že se rozjede nějaká anorexie nebo bulimie nebo tak.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 19:05

@Hotaru ze začátku jen sůl a vegeta jinak nic. Potom už normální ale já sem nikdy moc nesolila ani nekořenila. Psycholog mě taky napadl nebo nějaká nutriční poradkyně. Je to různé někdy mi to jidlo nevadí ale podruhé je mi z něj špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
1102
23.11.20 19:35
@Anonymní píše:
@Hotaru ze začátku jen sůl a vegeta jinak nic. Potom už normální ale já sem nikdy moc nesolila ani nekořenila. Psycholog mě taky napadl nebo nějaká nutriční poradkyně. Je to různé někdy mi to jidlo nevadí ale podruhé je mi z něj špatně.

Ono teď asi ani jedno nebude moc jak se k nim dostat.. Nevím jestli nutriční terapeut má taky nějaké omezení s ohledem na koronavirus, jestli mají otevřeno? :think: Možná ale bude snazší se k němu dostat, já na psychologii čekala půl roku :roll: A ty to potřebuješ vyřešit co nejrychleji. (Navíc budou Vánoce, mňam :mrgreen: ) Fakt nemůžu říct, nejsem žádný odborník, ale pokud jsi nikdy s psychikou problémy neměla a dokážeš tu úzkost dostat pod kontrolu v tu chvíli, možná bych zkusila jako první toho nutričního terapeuta.
A, když jsme na tom emiminu,… těhotná být nemůžeš? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat