Stav po porodu a očista

Anonymní
15.12.19 14:13

Stav po porodu a očista

Ahoj. Mám 14 dní po porodu. Chci se zeptat, holek které také museli být tam dole nastřižené a šité, jak dlouho vam trvala rekonvalescence? je asi normalni že ty stehy při pohybu bolí nebo svědí? Taky se chci zeptat jak dlouho odchází očistky?
Měla jsem už jen slabe krvácení, ale najednou zase kusy sraženiny tak zdali je to i tak v pořádku. :nevim:
Já se omlouvám za toto téma, ale jako prvorodička nemám zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
214
15.12.19 14:15

Oboje je normalni, behen celych 6 tydnu muzou ocistky nahodne odchazet, nekdy skoro vubec, pak zase prijde vlna. Siti chce cas, ideal je nepouzivat toaletni papir, rovnoz po wc i po curani do sprchy, umyt vodou, lehce osusit rucnikem, hodne vetrat. Drz se :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
15.12.19 14:21

A máš už vytažené stehy? To, že rána svědí, je tím, že tkáně srůstají, je to normální. Pokud je ta jizva tvrdá, klidně ji něčím namaž, aby trochu změkla - Framykoin, Infadolan apod.
Jestli touto dobou už nemáš vytažené stehy, je na čase s tím začít něco dělat - většinou stačí zdravotní sestra, pokud ji máš někde v blízkosti, ať nemusíš lítat zase k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 14:35

@Mosie Ahoj. Stehy prý vypadnou sami. Co jsem tak pochopila tak nebudou li komplikace mám jít na kontrolu až po skončení šestinedělí ke své gynekoložce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 14:36

Tak ja nebyla nastrizena, ale roztrzena, sili mi to necim, co se samo vstrebava, takze se zadne stehy nevyndavaly nastesti. Od porodu do konce sestinedeli jsem se po kazde toalete omyla vodou a osusila vlozkou, nepouzivala jsem ani rucnik pro jistotu, aby se v tom nahodou neco nepomnozilo, poradila mi to sestra v porodnici a delala jsem to tak pak i doma cele sestinedeli, ktere jsem cele prochodila v tech sitovanych kalhotkach s vlozkou poporodni :-) Jo a dvakrat denne jsem se umyla i intimgelem s co nejnizsim pH.

A rekonvalescence byla dlouha, resp. bolelo to tusim tak dva mesice ale nic hrozneho, ale pak uz samo od sebe vubec. Ale treba pri pokusu o sex to bolelo ukrutne, takze normalni sex byl temer nemozny skoro rok a pul, ale to asi nebude tvuj pripad - ja byla roztrzena zevnitr a hluboko od male jak pry sla ven rukou napred, takze ty po nastrizeni to asi budes mit za sebou rychleji :-)

Příspěvek upraven 15.12.19 v 14:39

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 14:36

@Lotrinka Držím, diky. Kojení a péče o malého je teda náročnější, protože to bolí, ale dá se to :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 14:43

Jo mě nastrihli, protože se hlavička zasekla na 9 cm a nešla 2h ani o píď díky oxitocinu nestihla dorotovat tak jsem tam tlačila a tlačila ty 2 h až jsem měla jít pod kudlu. Nakonec mi pomohli doktoři nějak malého vytlačit ani si vyčerpáním nepamatuju jak přesně. Takže jsem hodně krvácela a byla šitá, zprvu to teda bolelo jako obří modřina a teď to poboliva méně, ale pořád to není ono. Aj na WC mám strach ještě vykonat velkou tak se ptám jak na tom byli ještě jiné maminky :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
9590
15.12.19 14:45

Já měla bolesti velký a celkem dlouho, nakonec jsem dostala od Dr lék Aescin, je proti otokům, někde uvnitř ta tkáň byla hodně zhmozdena, není myslím na předpis, kdybych to znala, mohla jsem si ušetřit spoustu bolesti. Tu jizvu jsem mazala hemagelem, je právě pro to hojení na tehle mistech, kde k tomu nemůže dobře vzduch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 14:52
@Anonymní píše:
Jo mě nastrihli, protože se hlavička zasekla na 9 cm a nešla 2h ani o píď díky oxitocinu nestihla dorotovat tak jsem tam tlačila a tlačila ty 2 h až jsem měla jít pod kudlu. Nakonec mi pomohli doktoři nějak malého vytlačit ani si vyčerpáním nepamatuju jak přesně. Takže jsem hodně krvácela a byla šitá, zprvu to teda bolelo jako obří modřina a teď to poboliva méně, ale pořád to není ono. Aj na WC mám strach ještě vykonat velkou tak se ptám jak na tom byli ještě jiné maminky :hug:

Jo, tak to wc me desilo uz v porodnici :-) Sestra mi dala nejaky cipek, bylo to super - zavedes a jde to krasne, dostala jsem i par domu :-) Doporucuju koupit, bohuzel netusim, jak se to jmenovalo - ale v lekarne ti poradi nebo to vygugli

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 14:53

Ale je pravda že příroda si to umí zařídit a bolesti utlumí jediný pohled na to malé nemluvně.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 14:58
@Anonymní píše:
Ale je pravda že příroda si to umí zařídit a bolesti utlumí jediný pohled na to malé nemluvně.

No, to rozhodne :-D Bohuzel pohled na nemluvne odpada, kdyz se pokousis o sex, a pohled na manzela teda nic neutlumil bohuzel :-D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat