Stav po porodu a taky kouření

Anonymní
8.12.19 16:43

Stav po porodu a taky kouření

Ahoj. Prosím anonym. Nejsem zase tak pyšná.
Jsem po porodu. Rodila jsem ve ctvrtek vyvolávaně oxytocinem. Porod trval zhruba 8h se vším všudy. Porod ke konci nic moc, nakonec byl problém s a chtěli ukončit sekcí, ale já to nevzdala a z posledních sil zvládla normální porod. Samozřejmě byla jistá ztráta krve + jsem chudokrevná, nic mi na to nedávají. Žádný oblbovaky jsem si nevzala. Bylo to sice náročný a já mám šití a hemeroidů plný zadek, krvácím a litá to že mě což asi má. Jenže já byla úplně vyřízena a to doslova, motala se mi hlava. Pocit že omdlim se dostavil ihned po slezení z porodního křesla. Teď už jsem schopná, ale pořád unavená a spavá, bolavá a když jsem po 3 dnech slezla pár schodů na čerstvý vzduch a na cígo (kouřila jsem i v těhotenství) zase se mi udělalo blbě a to jsem si myslela jak jsem v super kondici. Nevíte proč se to děje? Kouření neřeším ani mi to nechybí jen jsem to prostě šla zkusit, ale nechápu proč mam takové stavy po normálním porodu. Věřím že třeba vyjít pár schodů tak dopadnu úplně stejně. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9593
8.12.19 16:57

Přijde mi to normální, když je nějaká krevní ztráta.
Kouřením navíc zatěžuješ tělo, takže pokud je slabé, tak se ti stav zhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
8.12.19 17:10
:poblion:

Jinak jak jako neřeší? Pokud jsi chudokrevná, máš brát železo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4434
8.12.19 17:19

Já tuším, že kouření snižuje tlak. A po ztrátě krve bys ten tlak měla spíš zvyšovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
8.12.19 17:19

Bylo mi takhle po porodu také. Někdo mi říkal, že to je tím, že se uvolnil tlak na bránici. Ja jsem ztratila 250ml krve to asi moc není takže mě to dělal ten uvolněný tlak. Strašně špatně se mi dýchalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
8.12.19 17:29

Prej „na čerstvý vzduch a na cígo“ :lol: :potlesk: to se vzájemně nevylučuje? :lol:

Kouřením se ti stahujou cévy apod, takže se můžeš cejtit zas slabá, motani hlavy.. Já když dřív kouřila, nemohla jsem si dát cígo před žádnou aktivitou nebo hned ráno po probuzení.. To jsem pak omdlivala úplně běžně :mrgreen: no jsem ráda, že jsem přestala :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16459
8.12.19 17:43

Já tyhle stavy po porodu měla taky, ale s tím že já omdlelavala. Dle následného krevního obrazu těžká anemie a musela jsem dostat 3transfuze. A to cigo raději komentovat nebudu :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4264
8.12.19 17:48

Tyhle stavy byly u obou dvou porodu. Cca do 7-10dnu se tyhle divné stavy zlepšili a vymizeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
8.12.19 17:49

Na čerstvý vzduch a cigo 😁 Hele, a nechces toho moc najednou? Porodis a hned chceš běžet maraton nebo co? Ne, ze bych byla jina, ja po druhém cisari asi třetí den hudrovala, ze me to bolí, přitom je to velký zásah. Musíš tomu dat cas, tělo potřebuje zregenerovat. V úterý to budou tri tydny po selci, a stále jsem rychle unavená a bolí mě celej člověk…

• Citovat
  • Nahlásit
629
8.12.19 18:13

Urcite by ti měli dat železo. Na bázi solí, to znamená na předpis, ne volnoprodejny. A ze jsi par dni po porodu slabá, je normální. Zvlášť pokud si rodila s oxytocinem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6076
8.12.19 18:13

Že jdou na čerstvý vzduch je přece oblíbená hláška všech kuřáků :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31187
8.12.19 18:34
@Anonymní píše:
Ahoj. Prosím anonym. Nejsem zase tak pyšná.
Jsem po porodu. Rodila jsem ve ctvrtek vyvolávaně oxytocinem. Porod trval zhruba 8h se vším všudy. Porod ke konci nic moc, nakonec byl problém s a chtěli ukončit sekcí, ale já to nevzdala a z posledních sil zvládla normální porod. Samozřejmě byla jistá ztráta krve + jsem chudokrevná, nic mi na to nedávají. Žádný oblbovaky jsem si nevzala. Bylo to sice náročný a já mám šití a hemeroidů plný zadek, krvácím a litá to že mě což asi má. Jenže já byla úplně vyřízena a to doslova, motala se mi hlava. Pocit že omdlim se dostavil ihned po slezení z porodního křesla. Teď už jsem schopná, ale pořád unavená a spavá, bolavá a když jsem po 3 dnech slezla pár schodů na čerstvý vzduch a na cígo (kouřila jsem i v těhotenství) zase se mi udělalo blbě a to jsem si myslela jak jsem v super kondici. Nevíte proč se to děje? Kouření neřeším ani mi to nechybí jen jsem to prostě šla zkusit, ale nechápu proč mam takové stavy po normálním porodu. Věřím že třeba vyjít pár schodů tak dopadnu úplně stejně. :nevim:

Na čerstvý vzduch s cigaretou?. 8o Ztratila jsi hodně krve, máš odpočívat, ne lézt tři patra pro hřebíček do rakve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
8.12.19 18:40

@Russet… A pak rovnou nakojit.. Vzdyt mimco je zvykly z briska :poblion: :poblion: chudak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31187
8.12.19 18:45
@mayunka píše:
@Russet… A pak rovnou nakojit.. Vzdyt mimco je zvykly z briska :poblion: :poblion: chudak…

No jo, odborník žasne, laik se diví :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
8.12.19 18:50
@mayunka píše:

Je to nikotinové miminko. Až zjistí, že má ADHD (z toho cíga), bude tu plakat, copak to její miminko postihlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat