Stav po vyndání Mireny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zvo80
Povídálka 31 příspěvků 14.04.18 18:00
Stav po vyndání Mireny

Prosím o zkušenosti. Po 6 měsících neustálého špinění a menstruování jsem si nechala vyndat Mirenu. Dr. říkal, že někdo se s ní prostě neskamarádí. Po vyjmutí jsem malinko špinila a po dvou dnech opět MS. Je tohle normální? Čekala jsem, že spíš přestanu špinit a ne, že zase dostanu MS… 8o Díky za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smudlinky
Závislačka 2677 příspěvků 276 inzerátů 14.04.18 18:02

Je to normální, pokud se ti to nezdá, zavolej v pondělí lékaři a zkonzultuj to s ním.

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 14.04.18 18:26

Já ji tedy neměla, ale Mirena obsahuje hormon, který se postupně uvolňuje. Takže je to asi jako když vysadíš antikoncepci. Přijde ovulace a menstruace. Asi bych se znepokojovala, pokud by trvala dlouho, nebo byla hodně silná, ale jinak ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 16:57

Chtěla bych se zeptat jak dlouho jste krváceli po vyndání mireny? Měla jsem ji dva roky a skoro neustále jsem špinila a dělaly se mi cysty. Proto šla ven. Dnes je to 17 dní co je venku. Po vyndání jsem nejdříve trochu krvácela a nyní krvácím silně. Několikrát za den ze mě vypadnou i velké kusy sražené krve. Náhodou jsem se dneska dostala k článku jaké jsou příznaky rakoviny děložního čípku - nepravidelná menstruace, krvácení, špinění mimo cyklus, bolest při sexu, krvácení po sexu. To vše jsem měla během těch dvou let co jsem měla mirenu. Proto mě to teď nějak vyděsilo. Stěry mi doktorka dělala před půl rokem a byly v pořádku, teď jak mi vyndávala mirenu mi dělala i ultrazvuk a vše se zdálo být v pořádku. Proto bych se chtěla zeptat jestli je tu někdo kdo po vyndání mireny dlouho a silně krvácel. Děkuji. Omlouvám se za anonym.

lucillee
Echt Kelišová 8540 příspěvků 31.01.19 19:29
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat jak dlouho jste krváceli po vyndání mireny? Měla jsem ji dva roky a skoro neustále jsem špinila a dělaly se mi cysty. Proto šla ven. Dnes je to 17 dní co je venku. Po vyndání jsem nejdříve trochu krvácela a nyní krvácím silně. Několikrát za den ze mě vypadnou i velké kusy sražené krve. Náhodou jsem se dneska dostala k článku jaké jsou příznaky rakoviny děložního čípku - nepravidelná menstruace, krvácení, špinění mimo cyklus, bolest při sexu, krvácení po sexu. To vše jsem měla během těch dvou let co jsem měla mirenu. Proto mě to teď nějak vyděsilo. Stěry mi doktorka dělala před půl rokem a byly v pořádku, teď jak mi vyndávala mirenu mi dělala i ultrazvuk a vše se zdálo být v pořádku. Proto bych se chtěla zeptat jestli je tu někdo kdo po vyndání mireny dlouho a silně krvácel. Děkuji. Omlouvám se za anonym.

Já jsem si nechala Mirenu vyndat po 1,5 roce stálých obtíží, neustále krvácení/špinění, první půl rok to trvalo nonstop a další rok jsem měla třeba 10 dní v měsíci „klid“ poté silný výtok, následně špinění, krvácení a opět špinění a výtok, šílené, snažila jsem se vydržet, ale do toho se mi v děloze udělal jakýsi polyp a sraženina, dr. nejprve popíral souvislost s Mirenou a později potvrdil, že zřejmě Mirena je původcem. Nechala jsem se oblbnout lokálním působením hormonů, ale když mi dr. začal tvrdit, že Mirena blokuje ovulaci, došlo mi, že asi ani sám neví, co všechno může tohle tělíško způsobit. Já začala asi po roce trpět šíleným padáním vlasů, do toho stále nepravidelné krvácení.....no zkrátím to, před vánoci šla ta hnusná mrcha ven, den po vyndání 2 dny špinění, další dva dny poté asi 12 denní brutální krvácení, takové jsem zažila snad jen po spontánním potratu, padaly ze mě kusy sraženin, měnila jsem vložku co hodinu a jistila to tamponem…najel mi ale hned pravidelný cyklus jako jsem měla dřív, krásných 28 dní, ale první 3 dny MS opět šílené peklo, tampon na max hodinu a pořád jsem si hlídala, jestli nemám pod sebou louži krve…ale jen ty 3 dny, pak den-dva slabounké špinění a klid. Teď čekám vlastně 3.MS a musím říct, že se cítím báječně, je mi mnohem lépe než s Mirenou, jsem v pohodě, konečně se zastavilo to padání vlasů… držím palce ať jsi brzy v pohodě :kytka:

zvo80
Povídálka 31 příspěvků 31.01.19 19:34

@lucillee u mě úplně to samé, ale já to s ní vydržela “jen” půl rok.
Teď jsem 3/4 roku bez a žádné obtíže nemám.

lucillee
Echt Kelišová 8540 příspěvků 31.01.19 19:42

@zvo80 no já ještě asi třičtvrtě roku s Mirenou kojila, říkala jsem si, že až dokojím, třeba se to srovná, pak mi najel jakýsi cyklus, tak jsem zas jedla ascorutin na kila, zkoušela bylinky, gyn. dr. mě neustále ujišťoval, že Mireně mám dát šanci, že usazená je dobře a pak už mi došly nervy. Taky 13DC jsem měla šilené bolesti břicha, dr. zarytě tvrdil, že to prostě nemůže být ovulace, ale jsem přesvědčená o opaku, nikdy dřív jsem podobné problémy neměla, to všechno Mirena. No a nevím co tehdy když mi došla trpělivost viděl na tom utz, ale sám mi hned navrhl vyndání, no nebyla jsem na to psychicky připravená, protože mi celou dobu tvrdil, že když se schovala vlákna, budu muset pod narkozu, ale nakonec to zvládl vcelku rychle i bez toho a mě se prakticky okamžitě děsně ulevilo.

VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 31.01.19 21:06

Městská jsem všechny příspěvky, ale já asi rok spinila s mirenou. Špinění bylo čím dál horší, pak jsem začala i dost krvácet a mirena vypadla. Okamžitě jsem nasadila antikoncepci,ale krvácení bylo tak silné,že jsem jela do nemocnice na příjem a kyretáž. Pak mi bylo řečeno,že jsem měla v děloze tuším polyp. Ten mi vypudil mirenu a udělal to krvácení .

lucillee
Echt Kelišová 8540 příspěvků 01.02.19 03:40

@VERCATOMIK tyyyjo tak to je mazec…no ja mela ten polyp hned vedle ni, ale udelal se az s Mirenou presne kdyz jsem dokojila, dr.mi tvrdil, ze tolik krvacim kvuli tomu polypu, ne kvuli Mirene a ze budu muset na hysteroskopii…ted me ceka kontrola po dalsi ms, jestli polyp stale je nebo ne.

VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 01.02.19 06:56

@lucillee to mi taky říkala gynekoložka. A taky mi říkala,že to nechápe,že mirena zabraňuje vzniku polipu. Byla jsem pak pár měsíců po kyretáži na ultrazvuku dělohy, tam už bylo vše v pořádku. Tak držím pěsti,aby bylo vše v pořádku ;)

Bubla_Bučková
Kelišová 5886 příspěvků 01.02.19 07:36

Peníze asi nevrátili že?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 08:37
@lucillee píše:
Já jsem si nechala Mirenu vyndat po 1,5 roce stálých obtíží, neustále krvácení/špinění, první půl rok to trvalo nonstop a další rok jsem měla třeba 10 dní v měsíci „klid“ poté silný výtok, následně špinění, krvácení a opět špinění a výtok, šílené, snažila jsem se vydržet, ale do toho se mi v děloze udělal jakýsi polyp a sraženina, dr. nejprve popíral souvislost s Mirenou a později potvrdil, že zřejmě Mirena je původcem. Nechala jsem se oblbnout lokálním působením hormonů, ale když mi dr. začal tvrdit, že Mirena blokuje ovulaci, došlo mi, že asi ani sám neví, co všechno může tohle tělíško způsobit. Já začala asi po roce trpět šíleným padáním vlasů, do toho stále nepravidelné krvácení.....no zkrátím to, před vánoci šla ta hnusná mrcha ven, den po vyndání 2 dny špinění, další dva dny poté asi 12 denní brutální krvácení, takové jsem zažila snad jen po spontánním potratu, padaly ze mě kusy sraženin, měnila jsem vložku co hodinu a jistila to tamponem…najel mi ale hned pravidelný cyklus jako jsem měla dřív, krásných 28 dní, ale první 3 dny MS opět šílené peklo, tampon na max hodinu a pořád jsem si hlídala, jestli nemám pod sebou louži krve…ale jen ty 3 dny, pak den-dva slabounké špinění a klid. Teď čekám vlastně 3.MS a musím říct, že se cítím báječně, je mi mnohem lépe než s Mirenou, jsem v pohodě, konečně se zastavilo to padání vlasů… držím palce ať jsi brzy v pohodě :kytka:

Měla jsem to hodně podobné, s mirenou jsem měla jen pár dní v měsíci klid od krvácení nebo výtoku. V září si manžel všiml že mám na hlavě úplně hole místo, že mi tam vypadaly všechny vlasy, bylo to velké asi jako dvacetikoruna. Doktorka říkala že je to z důvodu nahromaděni stresu. Ale já si myslím že to bylo taky kvůli mirene. Naštěstí léky zabraly a vlasy dorostly. Jinak dnes ráno jsem myslela že už bude od krvácení klid, ale to co ze mě potom vypadlo mě zas až vyděsilo. Děkuji všem za příspěvky. Anonym.

lucillee
Echt Kelišová 8540 příspěvků 01.02.19 13:31

@Bubla_Bučková no ja vsude cetla, ze penize vracej do 6mesicu, abych byla zcela uprimna, mne uz to bylo tak nejak jedno, jen jsem chtela at je ta hnusna mrcha venku, snad bych za to i zaplatila, jak jsem z toho byla nestastna…tesila jsem se az budu zase v normalu. Kazdopadne kdyz gynekologove tvrdi, ze si Mirena muze sedat az rok a mas vyckat, tak je to docela svinarna, ze proste prachy uz potom nevrati…

lucillee
Echt Kelišová 8540 příspěvků 01.02.19 13:35
@Anonymní píše:
Měla jsem to hodně podobné, s mirenou jsem měla jen pár dní v měsíci klid od krvácení nebo výtoku. V září si manžel všiml že mám na hlavě úplně hole místo, že mi tam vypadaly všechny vlasy, bylo to velké asi jako dvacetikoruna. Doktorka říkala že je to z důvodu nahromaděni stresu. Ale já si myslím že to bylo taky kvůli mirene. Naštěstí léky zabraly a vlasy dorostly. Jinak dnes ráno jsem myslela že už bude od krvácení klid, ale to co ze mě potom vypadlo mě zas až vyděsilo. Děkuji všem za příspěvky. Anonym.

Ja to mela celkove nejvice na temeni, kdyz jsem si udelala culik, tak hola mista :roll: nikdy jsem nemela krasne huste kadere, takze to.bylo sakra znat. Nikdo mi nenamluvi, ze za to nemohla mirena…byla jsem i na trichologii, koupila specialni sampon, brala vitaminy a uz tyden po vyndani se to zlepsilo a mesic pote zvela prestalo. Tahala jsdm po myti cele chomace vlasu, bylo to fakt peklo…stresy mam porad stejne, nic krom mireny se nezmenilo, naopak, ted v praci peklo, rodinne problemy s nemoci blizkeho a vlasy drzi.

Bubla_Bučková
Kelišová 5886 příspěvků 01.02.19 13:38

@lucillee jo to je jasný, že pak člověk peníze už neřeší… Ale jako já mám pocit, že čtu samy negativa a ten přibalovy leták je taky perla :roll: a ještě jsem doktorce říkala, že hlavně nechci ztloustnout a ona, že mi garantuje, že rozhodně to není možný a opět v letáku to dokonce je uvedeno…no tak uvidíme, ono je to třeba 20 ženských ze sta to má hrozný a zbytek je spokojený, tak uvidíme…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama