Stav pochvy rok po porodu

Anonymní
18.12.19 09:35

Stav pochvy rok po porodu

Ahoj holky. Vzhledem k povaze problému vkládám anonymně. Jsem rok po spontánním porodu s nástřihem a vzhledem ke kojení se mi menstruace vrátila až teď v září. Do té doby jsem se tam dole nijak detailně nezkoumala, připadalo mi vše OK, ale při vyndavání tamponů jsem zjistila, že tam není vše úplně jak bývalo, a že jde tampon hůř vyndat. Po bližším prozkoumání jsem zjistila, že poševní vchod nemám úplně volný, je tam jakoby víc sliznice, která tam dřív nebývala, v jednom místě mám z té sliznice takový cucek, který kouká ven. Ráda bych vás poprosila o zkušenosti, v jakém stavu to tam zhruba rok po porodu máte vy a jestli vám to působí nějaké funkční potíže. Předem díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

PHV
1204
18.12.19 09:50

Jsem po dvou porodech, jeden před 3 a půl lety a druhý před 9 měsíci, a dole vše úplně jako před dětmi :think: mohli tě nějak špatně zašít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 10:04

U mě taky ok, 10 měsíců po třetím porodu :nevim: občas teda při sexu cejtim jakoby pravou stranu (byla jsem tam šitá) - jako by byla sušší, podrážděnejsi, či jak to napsat :oops: :lol: a muž ti při sexu neříkal, že by tam něco cítil nebo mu něco vadilo? :nevim: u nás chlap v pohodě, cejtim to jen já :lol: ale zjistila jsem, že je sex častějš, tak s tím problém nemám :lol: a naopak že nejvíc to „bolí“ těsně po MS.

• Nahlásit
  • Citovat
12557
18.12.19 10:09

Je to normální, mám to obdobný. Tkáně uvnitř jsou povolené a vagína už nebude jako před dětmi. Problémy mi to nedělá, spíš naopak, sex je lepší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 10:10

Je to povolená poševní stěna a je jakoby spadlá k tomu vchodu. Taky jsem to měla. Dá se to zlepšit cvičením nebo je i laser. Oboje ale po konzultaci s gynekologem. Ten poradí nejlíp.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.12.19 20:23

Mam to same, zakladatelko..rok po druhem porodu.
Spatne mi udelali jeden steh… Bavila jsem se o tom s dr a kdyz mi to bude vadit, tak mi to ustrihne a sesije..

• Nahlásit
  • Citovat
19.12.19 00:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Vzhledem k povaze problému vkládám anonymně. Jsem rok po spontánním porodu s nástřihem a vzhledem ke kojení se mi menstruace vrátila až teď v září. Do té doby jsem se tam dole nijak detailně nezkoumala, připadalo mi vše OK, ale při vyndavání tamponů jsem zjistila, že tam není vše úplně jak bývalo, a že jde tampon hůř vyndat. Po bližším prozkoumání jsem zjistila, že poševní vchod nemám úplně volný, je tam jakoby víc sliznice, která tam dřív nebývala, v jednom místě mám z té sliznice takový cucek, který kouká ven. Ráda bych vás poprosila o zkušenosti, v jakém stavu to tam zhruba rok po porodu máte vy a jestli vám to působí nějaké funkční potíže. Předem díky.

Mám to samé, jsem 14 měsíců po porodu, ale nijak mi to nepřekáží, jen po té vzhledové stránce to není nic moc… manžel si nestěžuje, a já také ne, takže v pohodě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama