Stavba domu bez závazku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 14:31
Stavba domu bez závazku

Ahoj, prosím o anonym, finance a další citlivé údaje…
S přítelem jsem něco přes rok, prakticky stále jen randíme. Každý žijeme ve svém bytě, někdy se u sebe přespáváme víc dní za sebou, někdy ne. Ráda bych se sestěhovala, bohužel to není možné z důvodů ze strany přítele, které já považuju víceméně za výmluvy… prostě znamenalo by to pro něj nějaké úsilí a nepříjemnosti, které nechce absolvovat.
Sestěhovat se až po dokončení stavby domu. Nyní koupil pozemek, který jsme společně vybrali - jsou tam přivedené sítě, jednou už bylo vydáno stavební povolení, ale chce nechat zhotovit nový projekt a pak začít stavět (firma, ne svépomocí). Podle jeho představy je to záležitost cca maximálně dvou let.
Ale já si popravdě neumím představit, že náš vztah toto ustojí, hlavně tedy z mojí strany. Plánovat s někým stavbu, podporovat ho po celou dobu se vším všudy, co tohle stresující období jistojistě přinese, v pozdější fázi i fyzicky vypomáhat na dokončení stavby, vybavení atd… na domě, kde mi nikdy nebude nic říkat pane. Hypotéku si chce platit sám, já bych pouze „přispívala na provoz“. Mám spoření, mohla bych do domu i něco dát z toho, plus mám i slušnou práci s mírně nadprůměrným platem. Neříkám, že do toho z fleku můžu nasypat statisíce, ale zkrátka nějak bych se postupně podílet zvládla… Partner má slušně situované příbuzné, s jejichž pomocí se vše urychlí, a sám vydělává výrazně více než já, takže moje zapojení odmítá právě z důvodu, že buď by byl můj podíl malý, nebo by se stavba musela trochu protáhnout dle mých finančních možností. Takže zkrátka moje zapojení odmítá, pozemek i dům si napíše částečně na firmu…
A mně to připadá, že tam budu jen jako hospodyně na návštěvě, kterou může kdykoliv vyměnit. Že to asi za to nestojí, celé to martyrium absolvovat - přítel je navíc ještě stresař a nervák, teď rekonstruoval střechu na garáži, firma mu dodala chybné množství krytiny a byl z toho týden hotový, pořád nadával, nemyslel na nic jiného. Mám za sebou rekonstrukci bytu + teď rekonstruují moji rodiče, takže vím, jak to chodí s řemeslníky a že takové nervy budou na stavbě prakticky denodenně… on to samozřejmě vidí zatím růžově, že bude stavět firma a nás se to skoro týkat nebude.
Takže si zkrátka lámu hlavu nad perspektivností toho vztahu. Je nám oběma kolem 30, máme už za sebou nevydařené vztahy, já 8 let, přítel 5 let… v jeho blízkosti je mi dobře, ráda s ním trávím čas, ale fungujeme zkrátka jako samostatné jednotky, všechno si musím zařídit sama, financovat sama, snažili jsme se mít společné peníze aspoň na jídlo, protože chtěl, abych vařila jen já, že je to ženská úloha :)) ale i tenhle model ztroskotal, protože žijeme každý v jiném městě (cca 20 min cesty) a když se nevidíme, je to prostě nereálné, si jídlo předávat atd. Už jsme byli v poslední době několikrát i na pokraji rozchodu z mojí strany, ale on se vždy zasnažil, tvrdí, že mě miluje, a že prostě jen rozlišuje přítel/přítelkyně x manžel/manželka a že to prostě bude jiné… nicméně o svatbě reálně zatím vůbec nepřemýšlel, reálně to dřív než po dostavění domu nevidím.
Jsou tam i nějaké jiné problémy, ale převážně vše vychází z toho, že mě rozčiluje přejíždění mezi městy a že mám pocit, že jsem na vše i v tom vztahu sama a že on není ochoten si udělat vůči mě závazek…
Asi je naivní věřit, že se cokoliv změní k lepšímu? Že má smysl na něco čekat… když to po sobě čtu, tak je to asi evidentní… ale nedaří se mi dotáhnout „rozchod z rozumu“ do konce, když nám je jinak spolu fajn. Jak z toho ven?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 13212 příspěvků 05.08.19 14:36
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o anonym, finance a další citlivé údaje…
S přítelem jsem něco přes rok, prakticky stále jen randíme. Každý žijeme ve svém bytě, někdy se u sebe přespáváme víc dní za sebou, někdy ne. Ráda bych se sestěhovala, bohužel to není možné z důvodů ze strany přítele, které já považuju víceméně za výmluvy… prostě znamenalo by to pro něj nějaké úsilí a nepříjemnosti, které nechce absolvovat.
Sestěhovat se až po dokončení stavby domu. Nyní koupil pozemek, který jsme společně vybrali - jsou tam přivedené sítě, jednou už bylo vydáno stavební povolení, ale chce nechat zhotovit nový projekt a pak začít stavět (firma, ne svépomocí). Podle jeho představy je to záležitost cca maximálně dvou let.
Ale já si popravdě neumím představit, že náš vztah toto ustojí, hlavně tedy z mojí strany. Plánovat s někým stavbu, podporovat ho po celou dobu se vším všudy, co tohle stresující období jistojistě přinese, v pozdější fázi i fyzicky vypomáhat na dokončení stavby, vybavení atd… na domě, kde mi nikdy nebude nic říkat pane. Hypotéku si chce platit sám, já bych pouze „přispívala na provoz“. Mám spoření, mohla bych do domu i něco dát z toho, plus mám i slušnou práci s mírně nadprůměrným platem. Neříkám, že do toho z fleku můžu nasypat statisíce, ale zkrátka nějak bych se postupně podílet zvládla… Partner má slušně situované příbuzné, s jejichž pomocí se vše urychlí, a sám vydělává výrazně více než já, takže moje zapojení odmítá právě z důvodu, že buď by byl můj podíl malý, nebo by se stavba musela trochu protáhnout dle mých finančních možností. Takže zkrátka moje zapojení odmítá, pozemek i dům si napíše částečně na firmu…
A mně to připadá, že tam budu jen jako hospodyně na návštěvě, kterou může kdykoliv vyměnit. Že to asi za to nestojí, celé to martyrium absolvovat - přítel je navíc ještě stresař a nervák, teď rekonstruoval střechu na garáži, firma mu dodala chybné množství krytiny a byl z toho týden hotový, pořád nadával, nemyslel na nic jiného. Mám za sebou rekonstrukci bytu + teď rekonstruují moji rodiče, takže vím, jak to chodí s řemeslníky a že takové nervy budou na stavbě prakticky denodenně… on to samozřejmě vidí zatím růžově, že bude stavět firma a nás se to skoro týkat nebude.
Takže si zkrátka lámu hlavu nad perspektivností toho vztahu. Je nám oběma kolem 30, máme už za sebou nevydařené vztahy, já 8 let, přítel 5 let… v jeho blízkosti je mi dobře, ráda s ním trávím čas, ale fungujeme zkrátka jako samostatné jednotky, všechno si musím zařídit sama, financovat sama, snažili jsme se mít společné peníze aspoň na jídlo, protože chtěl, abych vařila jen já, že je to ženská úloha :)) ale i tenhle model ztroskotal, protože žijeme každý v jiném městě (cca 20 min cesty) a když se nevidíme, je to prostě nereálné, si jídlo předávat atd. Už jsme byli v poslední době několikrát i na pokraji rozchodu z mojí strany, ale on se vždy zasnažil, tvrdí, že mě miluje, a že prostě jen rozlišuje přítel/přítelkyně x manžel/manželka a že to prostě bude jiné… nicméně o svatbě reálně zatím vůbec nepřemýšlel, reálně to dřív než po dostavění domu nevidím.
Jsou tam i nějaké jiné problémy, ale převážně vše vychází z toho, že mě rozčiluje přejíždění mezi městy a že mám pocit, že jsem na vše i v tom vztahu sama a že on není ochoten si udělat vůči mě závazek…
Asi je naivní věřit, že se cokoliv změní k lepšímu? Že má smysl na něco čekat… když to po sobě čtu, tak je to asi evidentní… ale nedaří se mi dotáhnout „rozchod z rozumu“ do konce, když nám je jinak spolu fajn. Jak z toho ven?

Takové uspořádání je cesta do pekel :think: dokážeš si představit hospodařit a vychovávat dítka v domě, kde ti nic nepatří a můžeš být velice rychle odejita? s takovou představou se nežije zrovna lehce a né každý by to zvládl...……..

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 05.08.19 14:38

Roky budou ubihat a vy budete porad cekat, ale on si za tu dobu postavi barak pro sebe a jestli pro vas, tot otazka pro vase budouci ja.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 14:43

@Keyllah ta představa se mi právě dost příčí. Je to pro mě zase forma ne-závazku - prostě když se „přestanu hodit“, nic se nemusí dělit, vezmu si kufr, s kterým jsem přišla a mažu o dům dál… S přítelem tohle řešíme, střídavě buď argumentuje, že to je jen v mojí hlavě, nebo mě obviňuje, že jsem teda asi na peníze, když pořád řeším majetek a že to se snad vyřeší, až to bude aktuální. On je obecně hodně šetřivý, když jsme měli peníze na jídlo společné, třeba mě upozornil, ať nekupuju zbytečně drahý celozrnný chleba, nebo jedině v akci… tak mám z toho obecně strach, co pro něj bude „zbytečnost“ v budoucnu, když bych na něm třeba v mateřství byla finančně závislá.

zu.syk
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 05.08.19 14:46
@Anonymní píše: …A mně to připadá, že tam budu jen jako hospodyně na návštěvě, kterou může kdykoliv vyměnit…

To ti, obávám se, připadá naprosto správně :(

Keyllah
Extra třída :D 13212 příspěvků 05.08.19 14:52
@Anonymní píše:
@Keyllah ta představa se mi právě dost příčí. Je to pro mě zase forma ne-závazku - prostě když se „přestanu hodit“, nic se nemusí dělit, vezmu si kufr, s kterým jsem přišla a mažu o dům dál… S přítelem tohle řešíme, střídavě buď argumentuje, že to je jen v mojí hlavě, nebo mě obviňuje, že jsem teda asi na peníze, když pořád řeším majetek a že to se snad vyřeší, až to bude aktuální. On je obecně hodně šetřivý, když jsme měli peníze na jídlo společné, třeba mě upozornil, ať nekupuju zbytečně drahý celozrnný chleba, nebo jedině v akci… tak mám z toho obecně strach, co pro něj bude „zbytečnost“ v budoucnu, když bych na něm třeba v mateřství byla finančně závislá.

tak to hlásí obligátně všichni, co to takto řeší. Citové vydíráníčko hadra. Takže ustoupíš, aby to nevypadalo, že jsi „na peníze“ a až to bude aktuální bude pozdě, protože třeba pod vlivem mileny bude chtít ušetřit. Zkusila bych vymyslet nějakou variantu, aby jste v tom byli napůl -) dům i hypo. Pokud by nesouhlasil hodně bych si rozmyslela další fungování. Ty zocelenější by si sehnali svůj vlastní byt na hypo a ten byt pronajímali -) mají něco svého a v případě „odchodu“ mají kam jít, ale je otázkou, zda by jsi dokázala to brát tak, že dům vlastně není tvůj, nemůžeš o ničem rozhodovat, jestli by jsi se tam cítila jako doma...……….

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 8509 příspěvků 05.08.19 14:52

Hele a když by SIS našla chlapa s domem, tak přece budeš ve stejné situaci :nevim: musíš v tom vidět ZA prvé tu výhodu super bydlení v baráčku, více financí pak na společný život, dítě. Za druhé striktně před manželstvím pouze platit půlku energii a stejně tak jídlo a bokem šetřit na vlastní byt. V případě svatby předmanželskou smlouvu, že nemovitostí koupené v manželství jsou tvoje. Zkrátka domluvit se, že ano a že si budeš dávat stranou peníze na menší byt a ten pak třeba pronajímat. Ježíš takových ženských je, co mají synka z bohaté rodiny a ten už má koupený byt nebo chlap, co jede druhé kolo a „milenka“ přijde k hotovému domu. Jak myslíš, že tohle ostatní dělají?

hello.dolly01
Kecalka 190 příspěvků 05.08.19 14:54
@Anonymní píše:

Hypotéku si chce platit sám, já bych pouze „přispívala na provoz“. Mám spoření, mohla bych do domu i něco dát z toho, plus mám i slušnou práci s mírně nadprůměrným platem.
Takže zkrátka moje zapojení odmítá, pozemek i dům si napíše částečně na firmu…
A mně to připadá, že tam budu jen jako hospodyně na návštěvě, kterou může kdykoliv vyměnit. přítel je navíc ještě stresař a nervák, snažili jsme se mít společné peníze aspoň na jídlo, protože chtěl, abych vařila jen já, že je to ženská úloha :)) tvrdí, že mě miluje, a že prostě jen rozlišuje přítel/přítelkyně x manžel/manželka a že to prostě bude jiné… nicméně o svatbě reálně zatím vůbec nepřemýšlel, reálně to dřív než po dostavění domu nevidím.

Asi je naivní věřit, že se cokoliv změní k lepšímu? Že má smysl na něco čekat… když to po sobě čtu, tak je to asi evidentní… ale nedaří se mi dotáhnout „rozchod z rozumu“ do konce, když nám je jinak spolu fajn. Jak z toho ven?

Vzdala bych to. Ano, je možné, že bys byla hospodyně, která má na starost domácnost a její financování, to by dle něj byla tvá ženská úloha.

Echt Kelišová 8509 příspěvků 05.08.19 14:55
@Anonymní píše:

A žádný děti před svatbou!!! A ke ti třicet, dneska večer mu řekni, že chceš děti po svatbě a už máte nějaký věk, tak jestli s tím počítá. Z tohohle bych měla vítr já!

jege
Závislačka 3634 příspěvků 05.08.19 14:56

Jéžiši, to je zase materiál. Přítelkyni ano a miluji ji, ale manželku ne, protože by jí patřila část mého majetku…

Když má vysoce nadprůměrný příjem, tak si na nový život vydělá, i kdyby měl odejít jenom s kufrem (tak jsem to udělal já). A v tom jeho domě zůstanou kromě manželky i jeho děti nebo by se prodal a koupili by se za to 2 byty. Nebo chce, v případě rozvodu, vyhodit exmanželku s dětmi na dlažbu a sám žít ve velkém baráku?

Žádný takový, nejdříve svatba a pak chlap na stavbu a manželka na mateřskou nebo rozchod! :cert:

Keyllah
Extra třída :D 13212 příspěvků 05.08.19 14:57
@Bubla Bůčková píše:
A žádný děti před svatbou!!! A ke ti třicet, dneska večer mu řekni, že chceš děti po svatbě a už máte nějaký věk, tak jestli s tím počítá. Z tohohle bych měla vítr já!

jj, ona je otázka co znamená „věk kolem 30“ :think: může to být 28 nebo 32 a představa dalších let stavění a až pak by se vidělo…pak se můžou snažit o dítko a bude pozdě a nebo se panáček rozmyslí a ona může začít od nuly...…….

Echt Kelišová 8509 příspěvků 05.08.19 14:59
@hello.dolly01 píše:
Vzdala bych to. Ano, je možné, že bys byla hospodyně, která má na starost domácnost a její financování, to by dle něj byla tvá ženská úloha.

Ježíš to jsem si nevšimla :lol: pošli ho do řiti  :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 14:59
@Bubla Bůčková píše:
Hele a když by SIS našla chlapa s domem, tak přece budeš ve stejné situaci :nevim: musíš v tom vidět ZA prvé tu výhodu super bydlení v baráčku, více financí pak na společný život, dítě. Za druhé striktně před manželstvím pouze platit půlku energii a stejně tak jídlo a bokem šetřit na vlastní byt. V případě svatby předmanželskou smlouvu, že nemovitostí koupené v manželství jsou tvoje. Zkrátka domluvit se, že ano a že si budeš dávat stranou peníze na menší byt a ten pak třeba pronajímat. Ježíš takových ženských je, co mají synka z bohaté rodiny a ten už má koupený byt nebo chlap, co jede druhé kolo a „milenka“ přijde k hotovému domu. Jak myslíš, že tohle ostatní dělají?

No jaksi ve stejné situaci nejsem, neztratím x let vztahu tím, že budu chlapa podporovat ve stavbě domu, investovat tam sama své úsilí a energii a riskovat, že si tam pak nastěhuje čerstvou, žejo…
On děti chce a taky až po svatbě, řekl mi, že si představuje svatbu do tří let od seznámení. Jenže podle mě to s tou stavbou domu tak jako tak časově nemůže vyjít, pochybuju, že bude chtít řešit svatbu a stavbu současně… je hodně zacílený, prostě má jeden aktuální úkol a nic moc jiného pro něj v tu chvíli neexistuje. Plus je taky blbost přivést děti do odděleného bydlení, kdyby se cokoliv zdrželo, zkomplikovalo… Je tam prostě hrozně velká časová prodleva s nejistým výsledkem, pro mě :(

Keyllah
Extra třída :D 13212 příspěvků 05.08.19 15:00
@Bubla Bůčková píše:

A ty by jsi dokázala během stavby a vybavování domu a následného žití v něm do něj nic neinvestovat? ani peníze, ani svůj čas? protože trochu jiná situace je, přijít k hotovému a dalších několik let stavět, zabydlovat se a žít v tom a vědět, že to není její doma a může být velice rychle odejita. Navíc vydržet „neinvestovat“ taky nebude pro slabší povahy, já bych to nedokázala...……..

Keyllah
Extra třída :D 13212 příspěvků 05.08.19 15:01
@Anonymní píše:
No jaksi ve stejné situaci nejsem, neztratím x let vztahu tím, že budu chlapa podporovat ve stavbě domu, investovat tam sama své úsilí a energii a riskovat, že si tam pak nastěhuje čerstvou, žejo…
On děti chce a taky až po svatbě, řekl mi, že si představuje svatbu do tří let od seznámení. Jenže podle mě to s tou stavbou domu tak jako tak časově nemůže vyjít, pochybuju, že bude chtít řešit svatbu a stavbu současně… je hodně zacílený, prostě má jeden aktuální úkol a nic moc jiného pro něj v tu chvíli neexistuje. Plus je taky blbost přivést děti do odděleného bydlení, kdyby se cokoliv zdrželo, zkomplikovalo… Je tam prostě hrozně velká časová prodleva s nejistým výsledkem, pro mě :(

a kolik přesně že vám je?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama