Stavba domu - cena, miesto, trvanie..

16.3.21 09:03

Stavba domu - cena, miesto, trvanie..

Ahoj holky, s priateľom sme rozmýšľali nad kúpou domčeka v radovej zástavbe. (cena 7M) Pán z realitky nám však tvrdil, že postaviť dom na vlastnom pozemku môže byť aj o milión lacnejšie. Pre spresnenie, pozemok by musel byť v dojazdovej vzdialenosti 30-40 min. od Prahy. Dalo nám to samozrejme chrobáka do hlavy. Pozerala som sa na internete na domy na kľúč (svojpomocne nepripadá do úvahy). Celkovo mi tie ceny domu pripadajú ok, no niesom si istá cenou pozemku. Je to vôbec reálne zohnať nejaký pozemok a postaviť na ňom dom- dohormady za 6M v takejto lokalite? Máte niekto skúsenosti so stavbou domu na kľúč? Ako dlho to cele trvalo? Koľko to stálo? Ešte som sa v tom poriadne nezorientovala a je mi jasné, že sú tam poplatky naviac, o ktorých ani neviem. Napríklad vybaviť stavebné povolenie, alebo cena projektu. Je mi jasné, že sa to bude líšiť u každého, no zaujímajú ma Vaše skúsenosti. Ďakujem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
504
16.3.21 09:17

A vy mate v Praze pozemky? Na Moravě ani ň, je téměř nereálné koupit vhodný pozemek vhodný ke stavbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12913
16.3.21 09:19

To je jako jaky si mam koupit auto.
Pozemek muzes sehnat za 1M nebo za 3M. Cena domu se bude odvijet od zvolenych materialu a velikosti domu.
Projekt muze stat 20-30k nejaky typovy, nebo muzes mit od architekta za 200-400tis projekt se vsemi studiemi.
Pokud je nezasitovany pozemek, tak to taky neco stoji.
Za me do 6M na klic i s pozemkem ne ( u Prahy ). Ty ceny co byvaji na netu u domu na klic, jsou bez pozemku, bez jakych koliv uprav, nejlevnejsi okna apod.
Navic ten 1 M vyteces na najmu, nez postavite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
16.3.21 09:27
@BeNiPe píše:
A vy mate v Praze pozemky? Na Moravě ani ň, je téměř nereálné koupit vhodný pozemek vhodný ke stavbě.

U nás (Brno-venkov) v okolí není ani jediný dům na prodej natož pozemek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7532
16.3.21 09:32

@nouseforname jelikož o tom absolutně nic nevíte. Tak kupte hotový dům za těch 7M. Ušetříte si spoooousty starostí a nervů a možná nakonec neušetříte vůbec nic. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10993
16.3.21 09:33

Než se začneš dívat na domy na klíč, tak se podívej na pozemky. Za mě je nereálné sehnat slušný pozemek okolo Prahy za méně než 2miliony. A postavit tam za 4mil. na klíč včetně projektu, sítí, základovky, plotu, vybavení atd. je podle mě taky nereálné.
Levnější pozemek podle mě bude buď třeba v sousedství prasečáku nebo někde u lesa, kde zase nebudou sítě, vodovod atd. a budou třeba vyšší náklady na zajištění tohoto.
Podle mě si dnes novostavbu u Prahy mohou dovolit fakt jen lidé s velmi nadprůměrnými příjmy a dostatečnými úsporami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12913
16.3.21 09:33

A vubec, jak vas muze realitak odrazovat od koupe domu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12913
16.3.21 09:35

@zrcadlo tak staci zdedit byt po babicce. Rodily prazaci to maji v tomhle lepsi no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3756
16.3.21 09:37

Taky si myslím, že pokud nemáš koupený pozemek, tak moc reálně to nevidím. jednak pozemky nejsou a je to jedno, jestli u prahy, u Brna nebo u Ostravy. A kdyby náhodou jo, tak buď to budou nějaké kotěhulky nebo pozemek za několik mega. A pak už si postavíš tam akorát stan, a pokud bude pozemek větší, tak i trampolínu pro děti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 09:37

@Cenarius neviem, práve preto sa pýtam tých skúsenejších ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5913
16.3.21 09:38

Kde u Prahy je sehnání domek za 7 mil? Docela jsem se na to zajímala a na okraji Prahy nebo v jeho okolí to není možné tuto částku sehnat sehnat. Přijdej ještě tak 4 mil. a i pak budeš mít docela honičku něco sehnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5913
16.3.21 09:41

Zajímala jsem se o pozemek v Kbelích, jsou už skoro všechny prodaný ale pro ilustraci částka skoro 7 mil. jen za pozemek.
https://www. sreality. cz/detail/prodej/pozemek/bydleni/praha-kbely-zamasska/3557735772#img=0&fullscreen=false

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 09:44

@Šarlota4 neviem, tiež nás to dosť prekvapilo… mňa by to ani nenapadlo (dom s pozemkom za 6M), no keď to tvrdil on, chceli sme sa na to aspoň pozrieť a nakoľko priznavam, že o tom nič nevieme, rada si necham poradiť

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12913
16.3.21 09:44

@jannina1 vzdyt psala, ze je to radovy dum. Ten se za 7M treba na Praze Vychod sehnat da. Neni to uplne nove, treba 6-10 let stare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12913
16.3.21 09:46
@nouseforname píše:
@Šarlota4 neviem, tiež nás to dosť prekvapilo… mňa by to ani nenapadlo (dom s pozemkom za 6M), no keď to tvrdil on, chceli sme sa na to aspoň pozrieť a nakoľko priznavam, že o tom nič nevieme, rada si necham poradiť

Zas bych z te stavby nedelala raketovou fyziku, ale pro vas je hlavni sehnat ten pozemek. Kdyz sezenete pozemek za cca 1M ( nerealny) tak za 5M se neco maleho na klic postavit da.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat