Stavba domu - na co se připravit?

Anonymní
30.5.13 16:31

stavba domu - na co se připravit?

Máme dvě malé děti (dvouleté dítě a miminko) a chystáme se stavět. Chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti, na co se připravit? Je mi jasné, že manžel nebude moci příliš pomáhat s domácností a dětmi, že to bude nápor na psychiku. Bydlet budeme naštěstí ve stávajícím bydlišti, takže alespoň nebudeme muset řešit provizorní podnájem…Ocením každou radu, jak to ve zdraví přečkat a co třeba řešit už dopředu :lol: Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9649
30.5.13 16:37

Hlavne se priprav na to, ze se nejde pripravit… :lol: :lol: :lol:

Preju pevne nervy, ale urcite to bude stat za to… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.13 17:00

Taky budeme letos o prázdninách začínat, zatím „uklízíme“ pozemek. Ale děti už máme větší (necelé 3 roky a 5letou). Nijak zvlášť se na to nepřipravuju. Na to, že mi manžel moc s domácností a dětmi nepomáhá, jsem zvyklá, někdo přece na ten baráček peníze vydělávat musí. ;) Ať se nám dílo daří, už se nemůžu dočkat. :mrgreen: Anonymní Já. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
30.5.13 17:17

Pokud jste ze středočeského kraje mám doma Stavby vedoucího a stevební firmu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
30.5.13 17:45

Připrav si pevné nervy, určitě bude potřeba aby jsi přidala „ruku k dílu“ byť jen např. vyřizování s úřady (tam je to někdy fakt očistec), taky následné vybírání např. koupelny, barvy, podlaha atd. to je taky zážitek, obzvlášť jestli máte každý jiný vkus :-) Taky asi na to, že vám vzniknou vícenáklady jako při každé stavbě, určitě překročíte finanční limit jestli nějaký máte. Stěhování samotné s malými dětmi nezávidím, my to stihli naštěstí vše před, každopádně dům za ta nervy a „partnerské neshody při vybírání“ určitě stojí, není nad to mít klid, zahradu atd. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19806
30.5.13 18:11

Pripravte se na zkousku vztahu. Hlavne si oba ujasnete, zda chcete OBA stavet svepomoci ci s firmou, to prinasi caste rozbroje.

A na problemy, zaseky a prekroceni stanoveneho financniho limitu, ale kdyz budete oba chtit, tak to se vzdy vyresi:-) Pokud budete stavet svepomoci, tak tomu budes muset vedovat dost casu i ty, ruzne prebirani materialu, vetsinou je to v pracovni dobe a na hodnekrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3838
30.5.13 18:20

Udelejte si podrobny maximalisticky rozpocet a budte pripraveni na to, ze se jeste o cca 20% navysi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806
31.5.13 15:24

Ahoj, zrovna dostavujeme, mám čerstvý zkušenosti :)
U nás to je podobně, manžel hodně pryč, já jsem ten řešitel. Pokud teda i u vás takto, tak se připrav na to, že to je fakt záhul :) Druhý zaměstnání a to beze srandy :)
Dál souhlasim s holkama, určitě se přešvihne rozpočet.
Osobně bych oslovila známý, který už stavěli a můžou ti říct, co by teď udělali jinak - je toho plno, sama zjistíš, ale lepší, když ti to řeknou oni a ty už se jen poučíš chybami druhých :))
No a nakonec mě napadá ještě jedna věc, na tu může mít každý jiný názor, tak jen čistě subjektivně - podle mě určitě je dobrý připravit se na to, že nastanou situace, kdy si budete volit mezi něčím levnějším, co přece musí stačit, a dražším, co byste radši, ale přijde vám to už přehnaný… tak tady doporučuju intenzivně zvažovat, zda úspora pár tis v horizontu celýho rozpočtu fakt stojí za to, že se v něčem omezíte.
Stalo se nám několikrát, že jsme si řikali, že toto už je zbytečný, na to kašlem… a pak jeden z nás přišel s tim, že ne, že opravdu to chceme, udělalo se to a teď jsme za to TAK rádi, že jsme těch pár tis do toho dali a máme to přesně tak, jak chceme. Radši si počkat na další přísun peněz a udělat si to dle představ, než to mít hned a pak smutnit, že se šetřilo na blbym místě.

No a taky si udělat dopředu představy o tom, co chcete v domě mít, protože na nás kolikrát přišli s tim, že do tejdne abysme vybrali to a to… a my šíleli a nevěděli, co teď si honem počít. Tak si začít dělat jasno, jaký chcete podlahy, okna, čim topit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
27.6.13 19:08

stavební práce aj.

No, je třeba počítat opravdu s výdaji navíc. Každý kdo není z rodiny nebo dobrý známý chce něco vydělat. My máme štěstí, že jsme měli spoustu dobrých známých na řemesla, co jsou třeba. Ať už to je zedník, elektrikář, vodař nebo třeba kominík. Takže komín, vložkování a věci okolo nám dělal Jožka Uhrín. Ale i tak se někdy ty částky zdály oproti původním předpokladům trochu vyšší. Dnes bych počítala s více výdaji navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat