Stavba domu u železniční trati

21616
29.6.21 13:50

Stavba domu u železniční trati

Stavíte nebo rekonstruujete dům těsně za hranicí ochrannýho pásma ČD? Plánujeme stavbu domu na pozemku přiléhajícím ke trati, bohužel jedné z nejvytíženějších u nás a zajímalo by mě jaký požadavky na vás měla hygiena a ČD kvůli stavbě. Okna, otočení domu apod. Docela se toho děsím. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10
29.6.21 14:10

Zajdi na příslušný stavební úřad pod který spadáte a zeptej se, jaké ti dají podmínky.
Pokud budeš už za ochranným pásmem dráhy což je myslím nějakých 60m, tak už je to celkem dost. Záleží i jestli v okolí už nějaké domy stojí, můžeš se zeptat sousedů jaké byly podmínky při stavbě, jestli je tam protihluková stěna nebo byste si dělali nějaký protihlukový plot.
Hygiena ti může přijít změřit hluk, ale víc se řeší když bys ty produkovala nějaký hluk (tepelné čerpadlo apod.), to že se nastěhuješ k dráze a budeš poslouchat vlaky je spíš mínus pro tebe. Někdy lidé bydlí opravdu i v tom ochranným pásmu dráhy.
Ono to není tak jednoduché, když nevím lokalitu a přesné místo se k tomu víc vyjádřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12932
29.6.21 14:19
@janek30 píše:
Zajdi na příslušný stavební úřad pod který spadáte a zeptej se, jaké ti dají podmínky.
Pokud budeš už za ochranným pásmem dráhy což je myslím nějakých 60m, tak už je to celkem dost. Záleží i jestli v okolí už nějaké domy stojí, můžeš se zeptat sousedů jaké byly podmínky při stavbě, jestli je tam protihluková stěna nebo byste si dělali nějaký protihlukový plot.
Hygiena ti může přijít změřit hluk, ale víc se řeší když bys ty produkovala nějaký hluk (tepelné čerpadlo apod.), to že se nastěhuješ k dráze a budeš poslouchat vlaky je spíš mínus pro tebe. Někdy lidé bydlí opravdu i v tom ochranným pásmu dráhy.
Ono to není tak jednoduché, když nevím lokalitu a přesné místo se k tomu víc vyjádřit.

A je realne postavit na nejakou vyjimku v tom ochrannem pasmu? Treba kdyz vedle uz dum (starsi) stoji? Jen me to zajima, diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
29.6.21 14:29

60 m od kolejí asi nebude ale moc klidné bydlení… :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24386
29.6.21 14:35
@pet p píše:

já tam už nebydlím, ale bydleli jsme blíž - možná 40 m :nevim:, první noci - dojem, že ten vlak ti jede ložnicí, postupně si na to zvykneš a vůbec to nevnímáš, a tento dojem má spousta lidí, vlak je asi jediný hluk, na který se dá zvyknout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21616
29.6.21 14:38
@janek30 píše:

My už v tom ochranným pásmu bydlíme, jsme necelých 30metrů od trati, tohle všechno vím, zajímají mě konkrétní zkušenosti. Už při rekonstrukci nám tu do toho dost kecali, ale je to patnáct let, tak mě zajímá aktuální stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21616
29.6.21 14:39
@Lucie_Sx píše:
A je realne postavit na nejakou vyjimku v tom ochrannem pasmu? Treba kdyz vedle uz dum (starsi) stoji? Jen me to zajima, diky.

V ochranným pásmu je to problém, ale i to jde. Rekonstrukce je v pohodě, jen tě bude stát dost peněz, protože si můžou nadiktovat speciální okna apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21616
29.6.21 14:41
@pet p píše:

Teď bydlíme 30m, trať s vysokou rychlostí vlaků. Já už si těch vlaků ani nevšímám… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.6.21 14:55

Pokuď budete opravdu mimo ochranné pásmo dráhy (tedy třeba víc jak tich 60m), tak už by po tobě moc chtít neměli. Ale jinak se toho na úřadech v tomto směru (hluk) asi moc nezměnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4429
29.6.21 14:59

@Janli můj syn my se zbláznil štěstím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21616
29.6.21 15:39
@janek30 píše:
Pokuď budete opravdu mimo ochranné pásmo dráhy (tedy třeba víc jak tich 60m), tak už by po tobě moc chtít neměli. Ale jinak se toho na úřadech v tomto směru (hluk) asi moc nezměnilo.

Tady do toho pindají celkem dost. Ale moc se tu nestaví nebo hodně daleko od trati. U nás bohužel přechází zahrada plynule v koleje a plot se tu postavit nedá, je tu železniční most. Protihlukovou bariéru tu nestavěli, byly tu v době opravy trati jen dva domy a těm vyměnili okna. Takže to pak dohání při stavebním řízení. A my potřebuje obývák otočený směrem ke trati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12932
29.6.21 15:49
@Janli píše:
V ochranným pásmu je to problém, ale i to jde. Rekonstrukce je v pohodě, jen tě bude stát dost peněz, protože si můžou nadiktovat speciální okna apod.

Nejde mi o rekonstrukci, ale stavbu noveho. Kdyz treba vedle ve stejne vzdalenosti uz stoji stary barak (u ktereho se to asi povolovalo jinak).
Jestli jdou vyjimky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21616
29.6.21 15:57
@Lucie_Sx píše:
Nejde mi o rekonstrukci, ale stavbu noveho. Kdyz treba vedle ve stejne vzdalenosti uz stoji stary barak (u ktereho se to asi povolovalo jinak).
Jestli jdou vyjimky.

Pokud mám aktuální informaci, tak zasáhnout do něj můžeš, ale komplet celý dům tam nepostavíš. Ale ruku do ohně za to nedám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
29.6.21 15:58

Nevím jak kde, u našich na chalupě museli sousedi nakonec postavit jako “rekonstrukci” starého. Ale podrobnosti úplně nevím. Pozemek hned u trati s brankou na nástupiště :srdce:

Příspěvek upraven 29.06.21 v 16:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
29.6.21 16:01

A tedy starý dům šel komplet dolů, prý chtěli dům o kousek posunout, ale nešlo to a snad i měli dodržet rozměry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat