Stavba domu ve svahu - cena

3
1.10.17 20:06

Stavba domu ve svahu - cena

Dobrý den,
Chci poprosit o radu. :think: S manželem jsme dostali pozemek ve svahu. Chtěli bychom na něm postavit třípatrový dům, bez sklepa. Každé patro by mělo mít 90 m čtvereční. Dům by měl být ze ztraceného bednění, zateplený zevnitř a s plechovou střechou. Chtěli bychom také fotovoltanické panely a sběr dešťovky. Máte některá zkušenost se stavbou ve svahu? O kolik se to prodraží? Vím, že tu máte mnohé zkušenost se stavbou RD. Kolik myslíte, že by stavba takového domu stála?
Moc děkuji za všechny rady a připomínky! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4227
1.10.17 20:19

Máme základovou desku s výškovým rozdílem cca 2metry, byla dražší o 100 000Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8525
1.10.17 20:51

Cenu idealne resit s konkretni firmou co to bude stavet. Jen teda nechapu proc 270 m2 pidlahove plochy a bez sklepu. Kor kdyz budete stavet ve svahu…
My mame cca 180m2 + sklep, prevyseni asi jen 1,2 m a na sklep nedam dopustit. Ano predrazi to celou stavbu, ale prostor na veci kolem, technicke zazemi a garaz mame vyreseno. Neni problem kam odstehovat nabytek z teras na zimu, kam dat sekacku. Manzel ma dilnu. Kdyz vidim kolem ty utopene baraky a pak slozite upravy terenu kolem, rak se trochu divim. Ale je pravda, ze nam se taky kazdy divil kdyz jsme vyhrabali diru jak na podolsky bazen…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
1.10.17 20:51

Proč zateplený zevnitř? Nebude to mít tepelnou setrvačnost, musí se správně vyřešit některé tepelné mosty - např. podlaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
1.10.17 21:12

My máme taky svah a docela příkrý. Zvažujeme hodně variant a pokud bysme měli na stavbu 3 pater, tak bychom každopádně řešili sklepem, který by vyrovnal terén. Z jedné strany v zemi a z druhé strany nad zemí. Jak psal někdo předemnou, je to super na technické zázemí. Navíc přebytečnou energii z fotovoltaiky pokud budete chtít do něčeho ukládat, tak ty nádrže zaberou taky hodně místa. Jinak i pokud budete stavět svépomocí a srazíte cenu, tak plánujete tak velkou stavbu, že ta cena za vyrovnání terénu už je tam podle mě jen malá položka. Jinak se obecně uvádí cena na metr zastavěné plochy, tak si můžete vynásobit, jen si teď nemžu vzpomenout A tady jsem na výpočet našla super článek, který bere v potaz vše i lokalitu, patra, svah… https://www.master-design.cz/…etne-vypoctu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
1.10.17 21:30

@anupati @iwa83
Vchod by byl z příjezdové cesty do 1 patra a do přízemí by se scházelo z prvního patra po schodech dolů. Přízemí z jedně strany bude v zemi. Přízemí by bylo právě používáno částečně jako technický a úložný prostor, jen mě nenapadlo to nazývat sklepem. :nevim: :mavam:
Já jsem právě četla, že někteří ve svahu museli nakonec za základy zaplatit 600-800 tisíc. Tak mě to dost překvapilo. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8525
1.10.17 21:40

@abcd17 sklepem já chápu právě to technické zázemí (u nás kotelna, sklad peletek, dílna, garáž, uložné prostory, prádelna - snad jednou a schody do baráku). Stavěli jsme svépomocí takže komerční ceny neznám. I tak nás to de facto vyšlo jako patro baráku. Mít takhle zapuštěné patro bude složitější na hydroizolace, odvětrání, osvětlení. Ale pokud máte projekt, asi to máte vyřešeno. Já jsem si myslela, že však vyšší vlhkost ve sklepě nevadí a ejhle, jak jsme vyšilovali když se nám objevil mokrý flek. A to máme hydroizolaci na zdech (nejakou special ne asfaltové pásy), krystalickou hydroizolaci v desce a ještě jsme to zevnitř natírali hyddroizolací (pro jistotu). Až jsme se ve finále říkali, že by jsme byli líp udělali nechat si to vylít do profesionálneho bednění právě s hydroizolací přidanou už do betonu. Síce by to dělala firma, ale to ztracené bednění má právě slabé místo právě ve spárach. A i když dáš hydroizolaci do betonu, tak bedňák jako takový není hydroizolačný… Za mě je sklep na svépomocnou stavbu docela komplikace, ale z praktického hlediska neskutečné plus. Kdysi sklepy byl normál. Teď je to luxus. Ale ve finále pak nemusíš řešit příštrešky a dodatečné „boudičky“ kolem baráku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
1.10.17 21:44

@abcd17 Jo, tak je to jen slovíčkaření. Vy přízemí, my sklep a myslíme to samé :) Jinak my jsme chtěli takhle sklep a jedno patro. S tím, že kdyby v budoucnu byla potřeba a chuť, tak to mít nachystané tak, aby se jedno patro dalo dostavit. Ale vzhledem k financím atd. začínáme zvažovat právě jen mini bungalov, srovnat terén a hotovo. Nakonec kdo to má potom uklízet ;) Jinak prakticky neporadím, my jsme ve fázi řešení, do čeho se vlastně pustit, jako vy. Samotnou mě zajímá, jestli napíše někdo, kdo už zrealizoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
1.10.17 21:51

@iwa83 Taky mi připadá sklep neuvěřitelně praktický. My zatím projekt nemáme. Máme jen svojí představu. Mimochodem jestli znáte projektanta, který má zkušenost s domy ve svahu budu ráda za kontakt! :)
@anupati U nás asi srovnat terén nebude moc reálné. :zed: :( Taky doufám, že přibyde zkušenějších. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
1.10.17 21:58

@abcd17 Tak my máme přes 5 tisíc metrů, tak se tam nějak dá najít i rovnější plácek. Za to ale budeme muset dobudovat cestu, aby byla veřejně přístupná komunikace do 50 m od domu. Taky luxus, který prodraží spoustu věcí a to papírování… Jako hele, když vezmeš, že co kdo staví bungalovy kolem 150 m2, tak má rozpočet kolem 2 mil.. a to svépomocí a na rovině. Sklep a patro prostě hodně prodraží, takže kolem 4 mega můžeš počítat. Pokud to vezmete na klíč, tak mnohem mnohem víc 6 - 7 když slušně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8525
1.10.17 23:09

@abcd17 v tomhle neporadím. Projektoval a kreslil nám to manžel sám. Pak mu to orazítkoval známy. Takhle specifická situace se asi nevyřeší katalogovým barákem. zase to může být paráda, pokud se to vymyslí správně a dobře zrealizuje. POkud je tam něajký hezký výhled - tak to musí být super. Já když jsem řešila (před 5ti lety projektanta) - tak takový ten hodně individuální přístup nám všude hodili odhad ceny (jen na dotaz) 5-10% finální ceny. což nás odradilo. A ačkoliv to chlapovi trvalo skoro 2 roky, tak jsme počas stavby neměnili vůbec nic - ani teď po víc jak roce bydlení nemám nic co bych změnila. A to máme klasický obdélnik, sedlová střecha - bez nějakých výklenků atd. Rodiče si nechali upravovat katalogový barák, měli hotový projekt za 2 měsíce a pak x-krát řešili věci počas stavby „jak to asi projektant myslel?“ Takže projekt rozhodně neuspěchejte - nestojí to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama