Reklama

Stavba na "cizím" pozemku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 13:50
stavba na ,,cizím" pozemku

Maminky potřebovala bych poradit jak je to se stavbou na cizím pozemku, hlavně teda s hypotékou… Moje máma mi koupila pozemek ale je psán na ni.. Se současným partnerem by jsme chtěli začít stavět, hypo by si vzal on ( já jsem kvůli bývalému v registru dlužníků :zed: ) nebudu tedy uváděna jako spolužadatel ani mě nebude přiznávat při žádosti o hypo… Jenže máma odmítá na partnera přepsat pozemek, jedině prý na mě, ale to nám nepomůže… Dá partnerovi banka hypotéku na dům pokud bude mít smlouvu o pronájmu pozemku? Nebo je to bez šance? Děkuji za rady :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 13:53

No, hlavně smlouva o pronájmu pozemku nestačí ani na tu stavbu, je potřeba mít do katastru vloženo tzv. právo stavby a teprve až tam bude, tak se dá řešit hypotéka a stavební povolení. To právo stavby by mělo bance stačit, ale i tak je lepší to pozjišťovat u konkrétní banky. Spíš je otázkou, čím budete ručit? Případně kolik máte naspořeno?

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 16.01.17 13:54

Dohodonout se musíte s bankou, pokud bude mamka souhlasit se zástavním právem na pozemek, tak by to neměla být překážka.

Jaara
Kecalka 126 příspěvků 16.01.17 13:58

To je pěkný začátek. Maminka nevěří druhovi a asi ani Vám, když to nepřepíše rovnou na Vás.
A co svatba? Ta by to zjednodušila, maminka by pak mohla s radostí pozemek novomanželům darovat jako svatební dar a bylo by vymalováno. nebo si ho vzít nechcete???

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 13:59

@j.a.n.i1 Naspořeno máme cca 250 000, ručit jsme původně chtěli tím pozemkem a následně stavbou no ale co dělat ted nevím… asi si koupíme už něco hotového a mamka at si tam dá třeba ovce no :nevim: Mamka nemá problém s tím že tam budeme stavět proto ten pozemek kupovala, ale s tím že by ho přepsala na partnera když nemáme žádný závazek a jsem spolu „teprve“ dva roky..Ručit pozemkem taky nechce tak nevím jak to udělat.

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 16.01.17 14:00

Maminka je chytra zenska, prepisovat pozemek na partnera, to bych neudelala, co kdyz se rozejdete? Kolikrat se to tady uz resilo…To je obrovske riziko.

Příspěvek upraven 16.01.17 v 14:02

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 14:00

@Jaara A čteš vůbec? K čemu jim bude, když maminka přepíše pozemek na zakladatelku? K čemu jim bude, když se vezmou? A převádět pozemek na defacto cizího člověka, to nemyslíš vážně, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 14:02

@Jaara Vzít si ho chci časem…ale nechci se brát protože musíme no… na mě ho mamka klidně napíše ale to nám nepomůže když partner mě nebude uvádět v žádosti o hypo…

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 16.01.17 14:02
@j.a.n.i1 píše:
@Jaara A čteš vůbec? K čemu jim bude, když maminka přepíše pozemek na zakladatelku? K čemu jim bude, když se vezmou? A převádět pozemek na defacto cizího člověka, to nemyslíš vážně, ne?

Hele ja taky neverim vlastnim ocim :mrgreen:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 14:02
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Naspořeno máme cca 250 000, ručit jsme původně chtěli tím pozemkem a následně stavbou no ale co dělat ted nevím… asi si koupíme už něco hotového a mamka at si tam dá třeba ovce no :nevim: Mamka nemá problém s tím že tam budeme stavět proto ten pozemek kupovala, ale s tím že by ho přepsala na partnera když nemáme žádný závazek a jsem spolu „teprve“ dva roky..Ručit pozemkem taky nechce tak nevím jak to udělat.

Takže největší problém bude to ručení… protože 250 000,– je málo na to, abyste za to zvládli vyžídit projekt, stavbní povolení a ještě postavili tolik, aby to bance stačilo na ručení :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 14:05

@lauraka Ja jí taky chápu ( i když jsem s tím cizím člověkem dva roky), proto se ptám na radu jak to lze vyřešit, jestli třeba někdo neřešil něco podobného..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 14:06

@j.a.n.i1 Projekt již máme, aspoň něco no :nevim:

Jaara
Kecalka 126 příspěvků 16.01.17 14:07

@j.a.n.i1 Naprosto vážně to myslím! Osobně bych nikdy nezačal stavět svůj barák na cizím pozemku, a pokud by patřil potenciální tchýni, tak to už vůbec ne. Když dům, tak jedině na pozemku vlastním. Netušíte nikdy, co se v budoucnu může stát.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 14:08

No, přepis na tebe by řešil to, že ty bys mohla souhlasit s ručením, ale zas pokud s tím mamka nesouhlasí, tak je to vůči ní podraz. Jako nejlepší by bylo počkat, až tě vymažou z registru, pak se vzít a pak stavět v SJM.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 14:08

@Premek_Orac Pokud by mamka souhlasila se zástavním právem neznamenalo by to, že by nám ručila?? to bych po ní ani nemohla chtít, stát se může kde co…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama