Stavební, nebo jiné spoření pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikous12
Kecalka 267 příspěvků 01.05.19 14:37
Stavební, nebo jine spoření pro děti

Dobrý den, prosím je zde někdo do se ve financích vyzná? Chceme dětem založit spoření, cca vložilt 50000,– prosím co se tak nejvíc vyplatí :think:
Vůbec se v tom bohužel nevyznám, tak třeba mi tu někdo, kdo to aktuálně sleduje poradí
Předem děkuji

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 01.05.19 14:43

Takze pouze jednorazovy vklad? Na jak dlouhou dobu? Kdy to budou chtit deti vybrat?

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 01.05.19 14:55
@Nikous12 píše:
Dobrý den, prosím je zde někdo do se ve financích vyzná? Chceme dětem založit spoření, cca vložilt 50000,– prosím co se tak nejvíc vyplatí :think:
Vůbec se v tom bohužel nevyznám, tak třeba mi tu někdo, kdo to aktuálně sleduje poradí
Předem děkuji

Použít jako základ LTV pro nákup nemovitosti.

Nikous12
Kecalka 267 příspěvků 01.05.19 15:06

To právě netuším zda je to výhodné vložit naráz? Cca 20 let?

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53255 příspěvků 01.05.19 16:52

Každopádně bych to nezakladala na jméno děti. Omezuje to možnosti disponovat penězi a aktivně flexibilně reagovat na nové okolností - jedna ekonomické, vyvoj finančního trhu, vývoj financí v rodině, ale zejména dítě jako takové. Pokud To bude na jméno dítěti, spadne to den 18.tych narozenin do klína dítěte a nemůžeš ani sumak, když si zato v rámci pubertální oblazneni koupit v lepším případě motorku.
Sporim na své jméno a dětem to předám podle svého uvážení dle ktualni situace, tehdy, až uznam za vhodné a tolik, kolik v tu dobu uznam za vhodné.
Spoření a rozložené. Největší investice je do vlastního bydlení, část penzijní připojištění pro mě, něco do fondu, stavebko, rezerva a sporáku s 2%urocenim.

onnline
Povídálka 14 příspěvků 01.05.19 22:43

Já by som za to nakupil akcie např. at&t ktore maju momentálně 6,5% dividendy. V případě že by ste za celých 20 rokov neprikupila ziadne dalsie akcie T ale dividendy len reinvestovala tak by ste mala po 20 rokoch cca 176000.Nic lepsie momentálně na trhu za takto nizku částku není. pozn nezapomínejte na inflaci!!!Takže cokoli z výnosem pod 2-3% p. a. na takto dlouhou dobu (20 let) nemá smysl!!!

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53255 příspěvků 02.05.19 06:51
@onnline píše:
Já by som za to nakupil akcie např. at&t ktore maju momentálně 6,5% dividendy. V případě že by ste za celých 20 rokov neprikupila ziadne dalsie akcie T ale dividendy len reinvestovala tak by ste mala po 20 rokoch cca 176000.Nic lepsie momentálně na trhu za takto nizku částku není. pozn nezapomínejte na inflaci!!!Takže cokoli z výnosem pod 2-3% p. a. na takto dlouhou dobu (20 let) nemá smysl!!!

Blbost. Jaké nemá smysl? Optání to není, ale lepší, než ty peníze splachnout do kanálu nebo mít pod polštářem. Problém těchto výpočtu je, že kalkuluji s optimálním výnosem. Co se třeba kouknout, kolik měly výnos v roce 2009?

Váš příspěvek
Reklama