Stavební povolení, nesouhlasí-li soused?

Anonymni
16.9.08 09:37

Stavební povolení nesouhlasí-li soused?

Ahoj holky,
potřebovala bych od vás poradit. Chtěli by jsme dětem přistavit pokojíček - máme holčinu a kluka, takže za pár let budou chtít mít své vlastní soukromí a také malou koupelnu. To znamená, že budeme muset naše bydleníčko cca o 3 metry dopředu. Jenže máme bohužel očividně nudícího se souseda, který je v důchodu a nemá co na práci. Takže už při prvním stavebním povolení nám dělal šílené problémy a tahanice s úřady se vlekly skoro devět let. Teďka budeme muset žádat o povolení znova a já se bojím dalších bojů se sousedem, protože na to už vážně nemám nervy. Je nějaká šance, kdy by se dalo povolení obejít bez sousedova podpisu, nebo mám ten boj předem vzdát?
Moc děkuji za rady, t.

(omlouvám se, že jsem tady jako anonym, ale nikdy nevím, kdo si to tady bude číst..... )

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

847
16.9.08 10:15

Mam pocit, ze by vam stacilo jen ohlaseni, ale nevim jestli je k tomu potreba i souhlas souseda. Nejlepsi je se rovnou zeptat na stavebnim urade, kdyz je soused vul a bude vam delat problemy, tak to stejne neutajis. Znami si nemohou postavit plot, protoze sousedi nesouhlasi…
Pokud soused nema opravdu padny duvod, proc vam ten souhlas nedat, tak to povoleni stejne jednou dostanete, ale bude to chvili trvat. Budete to muset resit uzemnim rozhodnutim a na to budete muset splnit asi 80 ustanoveni stavebniho zakona, coz je pekny opruz. Radeji to res rovnou se stavebnim odborem.

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
16.9.08 11:03

Ahoj,
při ohlášce je teď potřeba i souhlas sousedů. Stavěli jsme přes léto na zahradě pergolu a ten souhlas jsme mít museli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.9.08 12:25

my jsme zrušili balkon a na něm jsem přistavěli dětský pokojích záchod a koupelnu , ale o povolení jsme žádali před 2 lety a tenkrát jsme museli mít podpisy všech sousedů okolo nás. Naštěstí máme skvělé sousedy a všichni nám to podepsali. Sousedům přišly celkem 3 dopisy v rozmezí 5 měsíců . Aby se to trošinku urychlilo, tak ten třetí dopis jsme si vyzvedli na úřadě a sousedům ho osobně donesli a pak podepsaný jsme osobně zase zanesli na úřad. Držím palce, ať soused nedělá problémy a podepíše to. Přístavbu už máme hotovou , ale ještě není zkolaudovaná. Mám strach, že úřad po nás bude chtít vybudovat novou čističku. Podle nových zákonů, to nyní musí být u nových staveb, takže doufám, že u přístavby to nebudou chtít. Zbytečných Kč 60 000,– na novou čističku bohužel nemáme. Ta rekonstrukce nás dokonale vyždímala. Nepřihlášený Karin

• Nahlásit
  • Citovat
35401
16.9.08 15:17

na ohlášku není nutný SOUHLAS ale sousedi musí být prokazatelně seznámeni se záměrem - tedy stačí když jim ukážeš plánek a oni podepíší, že ho viděli (ne že souhlasí) - s datem - od té chvíle mají 14 dní na to, aby sami aktivně hlásili na úřadě své námitky -seznamovat je s jejich právy nemusíš, když tohle sami nevědí, tak mají smůlu. tedy ohláška je v tomto ohledu jednoznačně lepší než povolení.

Ale i kdyby to bylo na opvolení, tak bezdůvodné námitky uznány nebudou. Ale protáhne se to, to je jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35401
16.9.08 15:19
Anonymni píše:
Přístavbu už máme hotovou , ale ještě není zkolaudovaná.

Hele raděj to zkolaudujte hned, podmínky kolaudace se pořád mění, mohou být daleko přísnější podmínky než tehdy. Ségra tak kvůli odložené kolaudaci bude muset měnit komín - tehdy vyhovoval, nyní již ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.9.08 16:03

Já vím, že nejlepší by bylo, kdybychom to zkolaudovali hned, ale ještě bohužel nemáme hotovou koupelnu a podle informací, které jsem získala na SÚ, mi to zkolaudují, až bude i koupelna hotova. A podle nových zákonů musíme ještě nakoupit požární hlásiče a hasící přístroj + ještě další věci, které jsou potřeba, aby nám to zkolaudovali. Jak jsem již psala, ta rekonstrukce nás dokonale vyždímala. Jenom střecha nás stála přes Kč 400 000,– a to bylo před zdražením a vyšším DPH, takže nyní by nás to stálo mnohem více.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.9.08 16:07
Anonymni píše:
Já vím, že nejlepší by bylo, kdybychom to zkolaudovali hned, ale ještě bohužel nemáme hotovou koupelnu a podle informací, které jsem získala na SÚ, mi to zkolaudují, až bude i koupelna hotova. A podle nových zákonů musíme ještě nakoupit požární hlásiče a hasící přístroj + ještě další věci, které jsou potřeba, aby nám to zkolaudovali. Jak jsem již psala, ta rekonstrukce nás dokonale vyždímala. Jenom střecha nás stála přes Kč 400 000,– a to bylo před zdražením a vyšším DPH, takže nyní by nás to stálo mnohem více.Takže teď budeme vše dodělávat po každé výplatě a abychom měli vše hotové a nemuseli se moc obávat kolaudace, tak ještě potřebujeme min. Kč 80 000,–/quote]

Nepřihlášená Karin

• Nahlásit
  • Citovat
129
16.9.08 22:55

No nejsem vševědoucí, ale že by na rozšíření o 3 metry stačila ohláška, když na obyčejnej skleník musí být povolení???? Nebo jsem Tě špatně pochopila??? Nicméně na otázku co se sousedem… ZASTŘELIT!!!! Znudění důchodci jsou jak malí rozmazlení fracci, vím o čem mluvím. Spíš bych se na stavebním úřadě informovala na to, co s tím sousedem a předhodila tam i ty předchozí problémy s ním… Ať nemusíš stresovat zbytečně… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
javlik
30.7.12 20:40

souhlas souseda

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, chci zbourat svůj plot a postavit zde jiný, na SÚ mi řekli, že musim mít souhlas souseda, ALE mám problém, že soused je panelák s 88 majiteli sousedního pozemku a třetina bydlí a žije všude možně po republice a je nemožné sehnat jejich podpisy. Existuje nějaký jiný způsob? který ale netrvá dlouho, protože stávající plot je v havarijním stavu. Děkuji za rady a odpovědi. Petr A.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.5.13 11:22

Stavební povolení i přes nesouhlas souseda?

Máte někdo zkušenosti se stavebním povolením, i přes nesouhlas souseda? Jedná se mi o to, že potřebuji ke stávajícímu domu dostavit kousek garáže a v patře dětský pokoj. Šlo by o přístavbu cca 3×6 metrů (přízemí + patro). Problém je v tom, že soused kdysi dal na stavebním úřadě podmínku, že už se na mém pozemku nebude nikdy nic stavět - a teď nemám kam dát dítě :zed:. Bohužel máme dům postavený cca 30 cm od hranice našich pozemků (kdysi jsme byli dohodnuti, že soused i já postavíme garáž, a „nalepíme“ je na sebe - bohužel pouze ústní dohoda, tudíž neprokazatelná a on se rozhodl, že nakonec stavět nebude…). Stavba by byla max. za 1 týden hotova, takže žádné obtěžování, ani rušení by se nekonalo. Navíc, jedna zeď už je částečně postavená - napojená na zděný plot… Už jsme s ním měli tahanice ohledně stavebního povolení jednou a povolení jsme dostali až po čtrnácti letech (mezitím nám ruply nervy a postavili jsme „na černo“ - tudíž další komplikace, ale už máme povoleno s užíváním…). Jak máme teďka postupovat? Bojím se dalších stresujících x let, ale nechci utiskovat děti kvůli pitomému sousedovi :zed:
Můžu se nějak bránit, nebo jak mám bojovat? Mám vůbec šanci dostat povolení? Děkuji za rady :kytka: Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
21.2.16 00:50
:cert:

Příspěvek upraven 21.02.16 v 01:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.16 01:00
@Anonymni píše:
Ahoj holky,
potřebovala bych od vás poradit. Chtěli by jsme dětem přistavit pokojíček - máme holčinu a kluka, takže za pár let budou chtít mít své vlastní soukromí a také malou koupelnu. To znamená, že budeme muset naše bydleníčko cca o 3 metry dopředu. Jenže máme bohužel očividně nudícího se souseda, který je v důchodu a nemá co na práci. Takže už při prvním stavebním povolení nám dělal šílené problémy a tahanice s úřady se vlekly skoro devět let. Teďka budeme muset žádat o povolení znova a já se bojím dalších bojů se sousedem, protože na to už vážně nemám nervy. Je nějaká šance, kdy by se dalo povolení obejít bez sousedova podpisu, nebo mám ten boj předem vzdát?
Moc děkuji za rady, t.(omlouvám se, že jsem tady jako anonym, ale nikdy nevím, kdo si to tady bude číst..... )

No bratranec, měl stejný problém, když chtěl stavět čističku. Řešil to tak, že si nechal udělat geometrický plán, ve kterým oddělil cca 2 metry svyho pozemku od sousedova plotu. Ty následně „daroval“ babičce. Ta mu souhlas dala a soused byl vyšachovanej ze hry :jazyk: Oni uměj bejt sousedi děsně závistiví a tak dělají problémy, když mohou. Holt jsme v ČR :cert: ale nejsem si jistá, jestli je to stále možný, stavěl tu čističku v roce 2000 a od tý doby se hodně změnilo. A myslím, že k horšímu :cert: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama