Stavební pozemek blízko manželových rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 07:49
Stavebni pozemek blizko manzelovych rodicu

Prosim o radu, mame moznost koupit stavebni pozemek(je na peknem miste, byl by za velice slusne penize)v blizkosti tchyne a tchana. Dalsi nevyhodou je, ze zde bydli i manzelova sestra s manzelem.Mam strach z bydleni, kde budeme vsichni takhle blizko u sebe. Obzvlast s tchanem mame casto spory. Bydli nekdo takto v jedne vesnici? Jsem zvykla si zit svoje a mam obavy, ze takto to nebude mozne. Anonym kvuli svagrove, chodi zde.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

rena621
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 19.02.18 07:55
@Anonymní píše:
Prosim o radu, mame moznost koupit stavebni pozemek(je na peknem miste, byl by za velice slusne penize)v blizkosti tchyne a tchana. Dalsi nevyhodou je, ze zde bydli i manzelova sestra s manzelem.Mam strach z bydleni, kde budeme vsichni takhle blizko u sebe. Obzvlast s tchanem mame casto spory. Bydli nekdo takto v jedne vesnici? Jsem zvykla si zit svoje a mam obavy, ze takto to nebude mozne. Anonym kvuli svagrove, chodi zde.

Ahoj jestli vztahy nejsou dobre nekupujte to. Bude to jeste horsi.Znam lidy co si tym dodrbali zivot.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 19.02.18 07:55

Pokud by byla rodina v pohodě, tak řeknu „je to super: hlídací babička v místě, a přitom dům bude vlastní“. Pokud to už teď jde s tchánem blbě (nevím, jaký máš vztah se švagrovou), tak bych se toho teda spíš bála.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1844 příspěvků 19.02.18 08:01

My takhle bydlíme. Mi rodiče, vedle nich na pozemku sestra. Já s mužem cca 400 metrů od nich. Problémy nemá nikdo, ale připouštím, že občas to náročnější je, hlavně pro sestru, která je blíž „pod dohledem“, na druhou stranu její děti jsou u babičky jak doma, taky výhoda. Mě ta vzdálenost od rodičů přijde ideální. Jsou blízko, ale nemusím je vidět každý den :D Ale situace je to trošku jiná, jsou to moji rodiče. Záleží, jak budou tchánovi ochotni respektovat vaše soukromí, aby pořád „neotravovali“ a jak daleko od nich budete. Jestli jste schopni si domluvit nějaká pravidla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 08:05

S svagrovou takovy normalni vztah, ona si jede svoje a je spise domaci typ, kdyz nemusi, tak se neozve, coz je mi kolikrat lito, protoze mame deti u sebe. Tchan musi mit vzdy posledni slovo a kdyz neni po jeho casto se urazi a hada. Navic jsou se svagrem na jednom a jsou zvykli delat veci spolu, mam trochu strach, aby to po manzelovi nevyzadovali taky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 08:08

Máme pozemek hned vedle rodičů manžela, ale nevyužily jsme i když je to lukrativní pozemek v krajském městě a raději bydlíme 25 km dál od nich…
Záleží na každém, já bych do toho šla pouze v případě nouze, když nemusím tak ani omylem :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 08:09

@Anys29 jsme od nich pul vesnice, jasne, ze pravidla musi byt, ovsem jestli je bude tchan respektovat. Manzel k nemu moc pekny vztah nema(i kdyz je to otec).Mam strach aby jsme se pak nehadali my s manzelem. Popravde ja je moc nemusim(i kdyz vztahy z me strany jsou vklidu)

alisekR
Závislačka 4903 příspěvků 19.02.18 08:17

Bydlíme asi 250m od mých rodičů. Ale my pozemek nekupovali, dostali jsme od babičky celý dům. Naši v něm bydleli půl život, než si postavili dvě ulice vedle. Tak tím pádem bydlíme, tak blízko. Ale my máme až na malé výstřelky s našima velmi dobré vztahy. Můj taťka taky občas do něčeho kecá :mrgreen: ale ne nijak zle, to si nedovolí. Víc než do věcí okolo baráku mi žvaní do péče o děti…na starý kolena se z něj stal odborník, přes péči, výživu, východu a pod. :mrgreen: :mrgreen: Moc se nad tím bavíme.
Mám tím pádem názor, že stavět takhle blízko jen v případě, že jsou vztahy ideální…pokud ne, raději se pakovat do vedlejší vesnice, města…aby to bylo blízko, pro případ nouze, ale zároveň daleko. My jak bydlíme blízko, tak tu naši dokáží přistát každý den, někdy i dvakrát. A my zároveň dost často odskakujem na oběd a nebo večeři k nim :lol: Takže se dát říct, že žijem tak nějak dohromady, ale 250m od sebe.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 19.02.18 08:22
@Anonymní píše:
Prosim o radu, mame moznost koupit stavebni pozemek(je na peknem miste, byl by za velice slusne penize)v blizkosti tchyne a tchana. Dalsi nevyhodou je, ze zde bydli i manzelova sestra s manzelem.Mam strach z bydleni, kde budeme vsichni takhle blizko u sebe. Obzvlast s tchanem mame casto spory. Bydli nekdo takto v jedne vesnici? Jsem zvykla si zit svoje a mam obavy, ze takto to nebude mozne. Anonym kvuli svagrove, chodi zde.

Do toho bych nešel, ale záleží jak spolu dlouhodobě vycházíte a jací jsou to lidé.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 08:27

@alisekR jak to vnima manzel? my s manzelem jsme uplne kazdy jinak vychovany.Se mnou se rodice jednali od puberty jako s dospelou, manzelovi rodice maji tendence do vseho kecat-tchyne se da stopnout, hodne se staraji-vyptavaji, nekdy mi to leze na mozek

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 08:29

@AlphaOmega v jadru jsou to hodni lidi, hodne starostlivy, coz mi leze na mozek, protoze na to nejsem zvykla. Tchan se rad urazi, kdyz neni po jeho

Ijen
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 19.02.18 08:34

Nešla bych do toho. Kdysi jsme stáli před podobnou volbou, švagrovci to využili, my ne a jsme moc rádi.

Ijen
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 19.02.18 08:40

Zakl. to je jak u nás. Já jsem od 18ti samostatná jednotka a u manžela v rodině se život 40ti letých synů řeší jako kdyby šlo o malé děti. Švagrová neví dne ani hodiny, kdy jí doma přistane návštěva, nesmí bez vědomí tchána upravit záhon nebo otrhat rybíz, protože to zaručeně neudělá dobře.

nika1988
Kecalka 461 příspěvků 19.02.18 08:42

Myslim, ze bydlet s mimi v jednom dome, by byl asi problem-do toho bych nesla. Pokud je to na druhe strane zvazila bych to. Zalezi taky jaky je manzel a jak to bere on

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 08:46

@Ijen ja to taky prave nechapu, pripada mi to dost potupny, kdyz se mnou ve 30 ti nekdo jedna jako kdyby mi bylo 5.Do stejnyho domu bych nesla bydlet ani omylem. Situaci pres pul vesnice zvazuji, myslim, ze by to nemuselo byt nejhorsi, pri respektovani urcitych pravidel.Ale jistotu nemam

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama